Kampanya Bulucu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi konusunda en avantajlı bankalardan biri konumunda! Çünkü devlet bankaları faiz oranlarını daha düşük tutabiliyor. Ziraat Bankası tüketici kredileri arasında sizler için en uygun olan Masrafsız Tüketici Kredisini inceledik. Bu kredinin en büyük avantajı masrafsız olması.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası masrafsız tüketici kredisi için ziraat bankası şubelerine gidiyorsunuz. Kredi notunuz araştırıldıktan sonra, kredi tahsis ücreti (masraf) ödemeden kredinizi kullanabilirsiniz.  Kredi kullandırılırken herhangi bir istihbarat ücreti ya da haberleşme ücreti alınmamaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası resmi sitesinde yaptığımız hesaplamaya göre 18 ay 10 bin lira için %1,40 faiz ile ayda 648,40 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Buna göre toplam geri ödeme tutarınız 11,671 lira oluyor. Yani 18 ay için alacağınız rakam 10 bin lira, geri ödeyeceğiniz rakam ise  1671 lira olacaktır. Bu rakama sigorta dahil değildir.

ziraat bankası ihtiyaç kredisi ödeme tablosu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Masrafsız tüketici kredisi’nin faiz oranı % 1,40 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı piyasanın biraz üzerinde gözükse de masrafsız olmasından dolayı %1,20 gibi faiz oranları ile yaklaşık olarak eşit hale gelmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Kredi Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet yahut pasaport
 • Adres için gerektiğinde en fazla iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi,
 • Gelir belgesi ya da bordro
 • Serbest Meslek üyeleri için bağlı bulundukları meslek odasından alınmış olan üyelik belgesi fotokopisi
 • Tüzel kişilik ortakları için şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Banka şubesinin masrafsız tüketici kredisi için isteyeceği ek belgeler

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası  bu kredi için internetten, telefondan ya da SMS yoluyla başvuru kabul etmiyor. Başvurular doğrudan en yakın Ziraat Bankası’ndan yapılıyor. Eğer maaş aldığınız bir banka varsa başvuruyu oradan yapmanız size avantaj kazandırabilir. Ayrıca faiz oranları konusunda pazarlık şansınızı da denemenizi tavsiye ediyoruz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi almak için düzenli gelirinizin olması yeterlidir. Ayrıca bankanın yapacağı istihbarat araştırmasının olumlu olması gerekmektedir. Düzenli geliri olan ve ispatlayan herkes bu krediye başvurabilir. Üstelik banka genellikle kefil istememektedir.  Kamu çalışanlarına kredi daha kolay çıkmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı

Masrafsız Tüketici kredisinde dosya masrafı bulunmamaktadır. Hayat sigortası ücreti kredi tutarına eklenecektir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası hâlihazırda şu kredi kampanyalarını sunmaktadır:

 • İndirimli tüketici kredisi,
 • Masrafsız tüketici kredisi,
 • Tüketici avans kredisi,
 • Eğitim kredisi,
 • İpotekli bireysel finansman kredisi ve
 • Dört mevsim ürün paketi*

*Dört Mevsim Ürün Paketi

Bu kredi kampanyalarından bir tanesi hakkında bilgi vermeden geçmek olmaz çünkü gerekli şartlar yerine getirilebiliyorsa masrafsız tüketici kredisinden çok daha uygun rakamlara kredi kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz kredi “Dört Mevsim Ürün Paketi” kredisi bu kredi paketinde hem tüketici ve konut hem de araba kredisi kullanabiliyorsunuz.  Ancak bu indirimli faiz oranlarından ( % 1,24)  yararlanabilmek için;

 • Bankkart (bankamatik kartı)
 • Kredili Mevduat Hesabı,
 • En az bir tane düzenli ödeme talimatı ya da “Ailem Ziraat Güvencesinde” poliçesine sahip olmanız gerekiyor.

Ya da yeni müşteri olarak bunları açtırmanız gerekiyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi için lütfen en yakın Ziraat Bankası’na başvurunuz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Ancak yapılandırmak istediğiniz kredinin yapılandırma kredisi ile kıyaslamasının iyi yapılması masraf ve kesintilerin de hesaba katılması gerekir. Şuan için geçen yıla göre kredi faizleri yükseldiği için yapılandırma yapmak sadece Ziraat bankası için değil hiçbir banka için uygun görünmemektedir. Faizlerin %1’in altına inmesi ile yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.