Kampanya Bulucu

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır? Yurtiçi Kargo Sorgulama

Aylık 16 milyona yakın gönderi yapan ve bu açıdan yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en büyük kargo firmalarından biri olan Yurtiçi Kargo, pek çok alışveriş sitesinin de anlaşmalı olduğu firmalardan biri. Özellikle büyük şehirlerde dağıtım sürelerinde aksamalar yaşansa da, dağıtım hacmi göz önüne alındığında bunun son derece normal olduğunu söylemek mümkün.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo üzerinden gönderdiğiniz bir paketin adrese ulaşıp ulaşmadığını ya da beklemekte olduğunuz gönderinizin nerede olduğunu öğrenmek için tercih edebileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunuyor. Ancak tüm bu yöntemlerden yararlanabilmek için tarafınıza verilen faturanın sağ üst kısmında yer alan ya da SMS ile size iletilen gönderi koduna sahip olmanız gerekiyor.

1. İnternet üzerinden Yurtiçi Kargo Sorgulama İşlemi

Yurtiçi Kargo’nun resmi internet sitesine giderek, herhangi bir üyelik işlemi yapmadan ilgili alana gönderi kodunu girdiğinizde paketinizin durumunu adım adım görebilmeniz mümkün. Ayrıca bazı internet sitelerinden yaptığınız alışveriş sonrasında, direkt olarak Yurtiçi Kargo sipariş takip ekranına yönlendirilirsiniz. Kargonuzun çıkış noktasını, hangi dağıtım birimine getirildiğini ve mevcut konumunu sorgulayabildiğiniz internet sitesinden ayrıca kargonuzun bulunduğu şube bilgisini edinmeniz de mümkün.

yurtiçi kargo takp

İnternet üzerinden Yurtiçi Kargo gönderi takibi yapmak için TIKLAYINIZ.

2. Telefonla Yurtiçi Kargo Sorgulama İşlemi

Yurtiçi Kargo gönderilerinizin durumunu öğrenmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise çağrı merkezini aramaktır. Ancak bu işlemde, müşteri temsilcisine gönderi kodunuzu söyledikten sonra size internet üzerinden yaptığınız sorgulamada edindiğiniz bilgilerden farklı bir şey söylenmez. Eğer internet erişiminiz olmadığı için bu yöntemi tercih ediyorsanız başka, ancak kargo teslim süreniz dolmasına rağmen henüz paketiniz elinize ulaşmadığı için çağrı merkezini arıyorsanız ilgili ekrandakinden daha fazla bir şey öğrenmenizin mümkün olmadığını belirtelim.

Yurtiçi Kargo takip telefon numarası: “444 99 99”

3. Mobil uygulama üzerinden Yurtiçi Kargo Sorgulama İşlemi

Yurtiçi Kargo’ya ait mobil uygulamayı Android ya da iOS cihazınıza indirerek gönderi takibi yapabilirsiniz. Mobil uygulamadan gönderi takibinin yanı sıra kurye çağırma, gönderi fiyat hesaplama ve şube adres bilgileri öğrenme gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uygulamaya üye olmanız halinde, uygulama üzerinden yaptığınız gönderilerde %20 indirim kazanabilirsiniz.

4. Şubeden Yurtiçi Kargo Sorgulama İşlemi

Özellikle teslim süresi dolmayan paketlerde hemen herkesin son tercihi kargo firmasının şubesine giderek sorgulama işlemi yapmaktır. Ancak şubede yapılan sorgulama işlemlerinde de sizin mobil uygulama ve internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz sorgulama işlemlerinde kullandığınız ekrandan faydalanılır. Şubeden sorgulama yapmanın tek avantajı, normal şartlarda ulaşmanızın mümkün olmadığı kuryeye şubenin ulaşabilmesidir. Bu sayede gönderinizin size ulaştırılmasını az da olsa hızlandırma ihtimaliniz vardır. Aynı il veya ilçede birden fazla Yurtiçi Kargo şubesi bulunabildiğinden, gönderinizin hangi şubeye teslim edildiğini öğrenmeden harekete geçmemenizi tavsiye ederiz.

Yurtiçi Kargo ile Yurt Dışına Gönderim Yapmak Mümkün mü?

Yurtiçi Kargo ile 220 farklı ülkeye gönderim yapmak mümkün. Yurt dışı gönderinizin ek ücrete tabi olmaması için bazı kriterler mevcut. Eğer;

  • Gönderi değeri 7500 Euro’nun altında,
  • Parça başı ağırlık 70 kg’nin altında,
  • Toplam ağırlık 150 kg’nin altında,
  • Gönderi boyutu 120 cm’den küçük ise paketinizi ek ücret ödemeden yurt dışına gönderebilirsiniz.

Ancak Suriye, Afganistan, Irak, Yemen, Sudan, Kuzey Kore, Somali ve İran’a yapacağınız gönderilerde terör ve toplumsal ayaklanma gibi durumlardan dolayı 35 Euro’luk güvenlik ücreti ödemekle yükümlü olursunuz.

Yurtiçi Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

Eğer anlaşmalı bir site veya mobil uygulama üzerinden gönderim yapmıyorsanız, Yurtiçi Kargo ile gönderimini yapacağınız paketlerin ücreti mesafeye, paketin desisine ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Ancak neredeyse tüm alışveriş siteleri bir kargo firmasıyla anlaşmalı olduğu için alacağınız veya göndereceğiniz paketlerde, sitenin anlaşmış olduğu fiyat üzerinden gönderim gerçekleştirirsiniz.

Yurtiçi Kargo gönderi ücretinizi hesaplamak için TIKLAYINIZ.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri Nedir?

Hafta içi sabah saat 09:00’da mesaiye başlayan Yurtiçi Kargo şubeleri saat 18:00’a kadar hizmet vermeye devam eder. Cumartesi günleri de çalışan firma, sabah saat 09:00’dan 16:00’a kadar çalışır ancak, gönderi dağıtımları öğlen 12:00’da sona erer. Bu saatten sonra paketinizi almak için şubeye gitmeniz gerekir.

Yurtiçi Kargo İletişim Bilgileri

Yurtiçi Kargo’nun size en yakın şubesini, konum bilgilerinizi açtıktan sonra mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden il, ilçe ve mahalle bilgileri girerek de size en yakın şubeyi öğrenmeniz mümkün.

Size en yakın Yurtiçi Kargo şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Adrese kurye çağırma, gönderi takip sorgulama, öneri ve şikayet işlemleriniz için Yurtiçi Kargo çağrı merkezine “444 99 99” numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.