Yurt Dışı Tatili İçin Vize İstemeyen Ülkeler | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Yurt Dışı Tatili İçin Vize İstemeyen Ülkeler

Birçok insanın hayalidir yurt dışı seyahati. Özellikle yoğun bir iş temposunda çalışan, büyük bir hevesle yazın ve tatilin gelmesini bekleyen insanlar için yaz tatili büyük bir nimettir.

Türkiye’de birçok yeri gezdim, gördüm diyorsanız, yeni ülkeler, yeni yerler görmek istiyorsanız ama vize işlemleri gözünüzü korkutuyorsa merak etmeyin. Vize istemeyen ve görülmeye değer inanılmaz yerler var ve biz bu ülkeleri, bu şehirleri sizler için araştırdık.

İşte vize istemeyen o ülkeler:

Öncelikle Güney Amerika’da vize istemeyen ülkelerle başlayalım. İşte Güney Amerika’da görmenizi istediğimiz o yerler.

1-Brezilya: Tatil için Brezilya’yı düşünüyorsanız aklınıza ilk olarak iki şehir gelmeli. Bunlardan biri Rio de Janerio diğeri ise Sao Paulo. Brezilya doğal güzellikleriyle, sizi büyüleyecek plajlarıyla ve her daim canlı olan şehirleriyle size inanılmaz bir tatil yaratacak ülkelerden bir tanesi.

Rio de Janerio Kurtarıcı İsa Heykeli’nin bulunduğu yerdir. Dünyanın yedi harikasından bir tanesi olan bu heykel görülmeye değer tarihi eserlerden bir tanesidir. (Ülke de vizesiz kalabileceğiniz gün sayısı 90 gündür.)

brezilya tatil

2-Arjantin: Arjantin’e gidip de görmeniz gereken yerlerin başında Mar del Plata, Cordoba ve Buenos Aires gelmektedir. Arjantin ile bağdaşmış olan Tangoyu bir de Arjantin yerlilerinden izleyin ve Tangoya bir kez daha aşık olun. Arjantin’ in gece hayatının nabzı Buenos Aires da atmakta. Dünyaca ünlü gece kulübü Pacha da burada bulunmakta. Tatil için Arjantin düşünüyorsanız tatil planlarınızı Mart- Mayıs ya da Eylül- Kasım ayları arasında yapmanız gerekmektedir. (Arjantin de vizesiz kalma hakkınız 90 gün.)

arjantin tatil

Kuzey ve Orta Amerika’da vize istemeyen yerler…

1-Bahamalar: yaklaşık 700 tane adasıyla adeta bir cennet olan Bahamalar’da vize istemeyen ülkeler arasında. Tekne turlarına katılarak mavi bir yolculuğa çıkabilir aynı zamanda eşiz güzelliğe sahip çam ormalnlarında doğayı keşfedebilirsiniz.(Bahamalar da 8 ay süre ile vizesiz kalabilirsiniz.)

bahamalar vizesiz tatil

2-Meksika: Meksika için en uygun tarih Ocak-Mayıs ayları arasıdır. Bildiğiniz üzere bol acılı ve baharatlı soslarıyla bilinir Meksika. Meksika gezip görebileceğiniz birçok müzeye sahiptir. Meksika’ya gidipte Zocolo Meydanı’nı, Latin Amerika Kulesi’ni, Büyük Katedral’i görmeden olmaz. Şehir merkezi oldukça güvenlidir fakat şehir çevresi ve ülkenin diğer bölgelerinde suç oranı oldukça fazladır. Şehir merkezi dışında yapacağınız gezilerinizde dikkatli olmanızı öneririz.(Gezi amaçlı yapacağınız seyahetlerinizde 30 gün süre ile vizesiz kalabilirsiniz.)

meksika vize istemeden tatil

Avrupa’da vize istemeyen ülkeler…

1-Karadağ: Karadağ için keşfedilmemiş cennet dersek tam anlamıyla doğru olur. Karadağ mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden birtanesi. Birkaç günlüğüne bile olsa gidip görmelisiniz ve o havayı içinize çekmelisiniz. Üstelik oldukça da uygun fiyata bu cennetten faydalanabilirsiniz. Karadağ için fazla söze gerek yok. Gidin ve mutlaka görün…(Karadağ’da 90 gün süre ile vizesiz kalabilirsiniz.)

karadağ vizesiz tatil

2-Ukrayna: Ukrayna’ya gidip de görmenizi tavsiye edebileceğimiz iki şehir var. Birincisi Kiev diğeri Kırım’da bulunan Sevastopol şehri. Kiev de gün bitmiyor ve gece hayatı dolu dolu geçiyor. Kiev’e gelen aşık oluyor bu şehre.  Ukrayna güzel kızlarıyla da kendinden oldukça söz ettieren bir ülke.(Ukrayna’da 60 gün vizesiz kalabilirsiniz.)

ukrayna vizesiz gitme

Asya’da vize istemeyen ülkeler…

1-Maldivler: Burası bir cennet ve bu cenneti mutlaka görmelisiniz. Deniz, kumsal, güneş ve sessizlik… Her birinin en güzel, en inanılmaz hali Maldivler’de. Şöyle bir not düşelim ki Maldivler’de birçok resorta 12 yaş altı çocuk kabul edilmiyor ve gerekçe olarak güvenlik gösteriliyor.(Maldivler’de 30 gün süre ile vizesiz kalabilirsiniz.)

maldivler vizesiz tatil

Afrika’da vize istemeyen ülkeler…

1-Fas:  Fas denilince aklıma hemen Casablanca geliyor. Bu şehir Casablanca filmi ile birçoğumuzun aklına kazınmış bir şehir. Burada görülmesi gereken yerlerin başında Hasan II cami geliyor.

fas vizesiz tatile gitmek

Fas’ın kalbi ise Marakesh şehrinde atıyor.(Fas’da 90 gün süre ile vizesiz kalabilirsiniz.)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.