Kampanya Bulucu

VOLVO XC60 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volvo XC60 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

İlk olarak 2008 yılında Cenevre’de ortaya çıkan ve günümüzde bir hayli makyajlanan ve güncellenen, SUV araç sınıfında yerini alan ve Volvo ailesinin en başarılı tasarımlarından olan XC60 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda SUV sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Aracın ön tasarımında yer alan ön ızgaranın yanına dik bir biçimde konumlandırılmış olan gündüz farları aracın aslında ne kadar teknolojik olduğunu kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında yer alan ızgara krom ayrıntılarla ve düz, dinamik ve akıcı çizgilerle şık kılınmış. Ayrıca tasarımda yer alan farlar üst kısmı daha düz bir biçimde tekrar tasarlanmış.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ise sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş. Ayrıca bu LED özellikli farlar aracın tampon bölümünün iyi yanına eşit biçimde entegre edilmiş. Bu özelliklerin yanı sıra aracın yine tamponunun altında yer alan ızgara geniş biçimde konumlandırılmış. Ayrıca tasarıma dinamizm ve farklı bir hava katmak adına Volvo ailesi gövde renginden farklı olacak biçimde bir splitter kullanmış. Bunun yanı sıra Volvo XC60 modelinin yan tasarında yer alan 2″ boyutundaki elmas kesim jantlar dikkatleri çekmekte. Ayrıca bu detay sayesinde araç oldukça sportif ve akıcı bir özellik kazanmış. Bunun yanı sıra ön bölümden farklı olarak yan tasarımda daha yuvarlak hatlar hakim. Bu yuvarlak hatlar aracı hem sportif hem de ilgi çekici bir hale sokmuş.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra yine aracın tampon kısmının altında yer alan ve yine gövde renginden farklı bir renkte oluşturulan detaylar ise aslında aracın hem sportif hem de modern ve çağdaş görüntüsünü korumasını sağlamış. Ayrıca aracın arka kısmında yer alan stop lambaları ise LED teknolojisiyle oluşturulan unsurlardan bir tanesi. Bunun yanı sıra bu stop lambaları farklı tarzdaki oluşumlarıyla araca değişik bir hava katarken; gece görüşlerinde ve sürüşlerinde de yine sürücüyü korumak için tasarlanan özelliklerdendir.

İç Donanım ve Tasarımı

volvo XC60 iç tasarım

Volvo ailesinin XC60 modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar mükemmel biçimde tasarlanmış. Öncelikle aracın iç mekanında dikkatleri çeken ilk şey kullanılan malzemelerin yüksek kalitedeki yapısı oluyor. Sevilen Volvo özelliklerinden olan bu özellik aracın iç mekanındaki kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca aracın ön konsolunda yer alan orta bölüm yine Volvo ailesinin klasikleşmiş özelliklerinden birisi olarak tasarımda yerini alıyor. Bunun yanı sıra iç mekanda yer alan koltukların çift renkli oluşu, aynı zamanda direksiyon simidinin de bu ayrıntıdan fazlasıyla yararlanması gibi unsurlar iç mekanın ferahlık hissini arttırmış.

Tüm bu özelliklerin haricinde aracın gösterge paneli ine Volvo ailesinin sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak tasarıma entegre edilmiş. Gösterge panelinde üç adet farklı tema bulunmakta. Bunun yanı sıra sürücü odaklı şekilde hazırlandığından yazılar daha büyük puntolarla kolaylıkla okunabilen özelliklere sahip. Ayrıca Volvo XC60 modelinde yer alan bu ekranı sinyal kolundan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında yer alan müzik sistemini be aktif biçimde kullanılabilen hız sabitleyici de yine direksiyon simidinin üzerinde yer alan kumandalardan kolayca kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kumandaların yuvarlak ve oval biçimi aracın iç mekanına farklı bir hava katmış diyebiliriz.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra Volvo XC60 modelinde ortadaki ekran sayesinde araçta yer alan güvenlik ayarlarını, klima seçeneğini, klima sıcaklığını, navigasyon sistemini ve yön bilgilerinin hepsini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca araçta yerini alan Volvo premium sound yüksek performanslı müzik sistemi sayesinde yolculuklarınızda en sevdiğiniz şarkıları dinleyerek yolculuğunuzu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin haricinde Volvo XC60 modelinde eşya saklama gözleri de bir hayli fazla. Eşya saklama gözü olarak iç mekanda yer alan kapı içlerini ve vites arkasında standart olarak bulunan bardaklık kısımlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra isteğe bağlı olarak sunulan kolçak bölümündeki bir kısım alanı da yine eşya saklama gözü olarak kullanabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde yalnızca sevdiklerinizden değil; aynı zamanda eşyalarınızdan da ayrılmamış olursunuz. Bunun yanı sıra iç mekanda yerini alan koltukların destekli özellik taşıması sayesinde yolculuklarınızda konforunuz ve rahatınız Volvo ailesi XC60 modeliyle kesinlikle sağlanmış olur. Ayrıca hem ön tarafta hem de arka tarafta bulunan baş, diz ve omuz mesafeleri bir hayli geniş. Böylece ferahlık ve konfor anlamında XC60 modeline kesinlikle güvenebilirsiniz. Bunun yanı sıra bagaj hacminin 495 litre olması da aracın en sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Özellikleri

volvo xc60 teknik özellikleri

Volvo ailesinin XC60 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 2.0 D4, motor hacmi 1969 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 181 Bg 4250 d/d, maksimum tork 400 Nm 1750-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 8,5 s, maksimum hız 210 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,3 l/100 km, şehir dışı 4,4 l/100 km, ortalama ise 4,7 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 124 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4644 mm, genişlik 1891 mm, yükseklik 1713 mm, dingil mesafesi 2774 mm, bagaj hacmi 495 lt, yakıt depo kapasitesi 70 lt, boş ağırlık 1854 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/55 R 20 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volvo markasının XC60 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araç SUV sınıf segmentine ait bir model olduğundan dolayı süspansiyon sistemi orta sertlikte tercih edilmiş. Ayrıca 20″ boyutunda oluşturulmuş olan jantlarla bütünleşen bu süspansiyon sistemi sayesinde Volvo XC60 modeli yollarda adet rakip tanımıyor. SUV sınıf segmentine sahip olmasına rağmen şehir içi yollarda da üstünlüğünü kaybetmeyen model aslında hem şehir içi hem de şehir dışı yollarda mükemmeli vaat ediyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra yoldan gelen darbeleri kolaylıkla emebilen Volvo XC60 modeli, iç mekana dışarıdan gelen ve sürücünün konsantrasyonunu bozan rüzgar uğultusu, motor sesi, trafik gürültüsü gibi sesleri yansıtmıyor. Ayrıca virajlarda da direksiyon sisteminin etkili geri bildirimi ve hassasiyeti ile mükemmel performans gösteriyor diyebiliriz. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Volvo XC60 modeline entegre edilmiştir. City safety olarak bilinen ve Volvo ailesinin sevilen özelliklerinden olan şehirde güvenlik sistemi, adaptif hız sabitleyici, DAC olarak bilinen sürücü uyarı kontrolü, LKA yani şerit koruma yardımcısı, AHB yani aktif uzun far gibi donanımları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca RSI olarak bilinen yol işareti bilgileri ile BLIS yani kör nokta bilgi sistemi ile CTA yani yan trafik uyarısı gibi donanımlar da Volvo XC60 modelinde bulunmaktadır.

Siz de bu benzersiz özellikleri olan araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız,

Volvo XC60 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.