Kampanya Bulucu

Volvo XC60 2.0 D4 Advance İncelemesi

Tasarım Özellikleri

Volvo, yıllardan beridir tasarım özellikleri dışında donanıma ve malzeme kalitesine fazlasıyla önem veren bir marka olmuştur. Öyle ki tasarım konusunda da ön plana çıkmak isteyen Volvo, XC60 modeli ile bu isteğini gerçekleştirmiş görünüyor.

Volvo XC60, oldukça üst düzey bir tasarıma sahip. Farların ve ön ızgaranın dizaynı da bu tasarımı güçlendiriyor. Ayrıca 20 inç boyutunda elmas kesim jantlar tasarımı bir başka boyuta getiriyor. Buna ek olarak Volvo, dileyenlere 15 farklı jant seçeneği de sunuyor.

Aracın arka yüzeyinde bulunan stop lambaları led desteği ile dizayn edilmiş. Bu detay aracın daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlarken aynı zamanda gece görüşünde daha görünür olmasına da katkıda bulunmuş.

İç Mekân ve Donanım

Volvo XC60’ın iç mekân tasarımı, bir önceki modellerinki ile fazlasıyla benzerlik gösteriyor. Oldukça renkli ve ferah bir döşeme ile sürücü ve misafirler için geniş kullanım alanı, iç mekân tasarımının başarılı olduğunu gösteriyor. Fakat Volvo’nun donanımsal özellikleri her ne kadar güçlü olsa da multimedya ünitesi ne yazık ki çok kullanışlı değil. Yine de klimadan müzik sistemine kadar tüm işlemleri tek bir panelden halletmeniz mümkün.

Volvo XC60 D4 Advance 3

Volvu XC60, “Volvo Premium Sound” özelliği ile geliştirilmiş bir ses sistemine sahip. Bu özellik ile oldukça yüksek kaliteli müzikler dinleme imkânı elde edebilirsiniz.

Aracın içerisinde araç sürücüsü ve misafirler için pek çok göz bulunuyor, bu gözler sayesinde eşyaların taşınması ve saklanması bir hayli kolaylaştırılmış. Volvo XC60’ın bagaj hacmi ise 495 litre olarak üretilmiş.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Volvo XC60 2.0 litre D4 dizel motora sahip. Bu motor 181 Ps güç ve 400 Nm tork değeri sağlıyor. Aracın maksimum hızı 210 Km/s olurken; 100 km/s hıza ulaşması da 8,5 saniye sürüyor.

Aracın ortalama yakıt tüketimi 4,7 litre olarak belirlenmiş. Fakat performanslı kullanımlarda bu değer neredeyse iki katına kadar çıkabiliyor.

Yol Tutuşu ve Güvenlik

Volvo XC60, çok sert olmayan süspansiyonları ile rahat bir sürüş konforu yaşatıyor. Ayrıca jantların 20 inç olması da yol tutuşunu artırıyor. Araç her ne kadar büyük olsa da gelişmiş direksiyon sistemi ve süspansiyonları sayesinde viraj dönüşlerinde herhangi bir savrulma gibi probleme yol açmıyor.

Volvo, yıllardan beridir üst düzey işçilik ve maksimum malzeme kalitesi ile araçlar üretmiştir. Bu modelde de kullanılan ileri teknoloji ve kalite sayesinde güvenlik oldukça yüksek. Çarpma testlerinden tam puan alan Volvo XC60, güvenlik konusunda vaat edilenin de fazlasını sunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.