Kampanya Bulucu

VOLVO V40 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volvo V40 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

İsveçli bir otomobil üreticisi olan Volvo ailesinin önde gelen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı C sınıf temsilcilerinden V40 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda C sınıf segmentinin en iyi ve iddialı modellerinden bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Araç C sınıfından olduğundan dolayı daha çok dinamik ve spor çizgiler hakim. Özellikle bu sınıftaki tasarımlar dikkat çekici olduğu için Volvo ailesinin V40 modelinin tasarımında bir hayli uğraşmış olduğunu anlayabiliyoruz.

Aracın ön bölümündeki tamponda yer alan farlar LED teknolojisiyle oluşturulmuş. Volvo V40 modelinde bulunan teknolojilerden bir diğerini ise LED farlarla bütünleşen xenon farlar oluşturmakta. Volvo ailesinin artık klasikleşmiş özelliklerinden olan Volvo amblemi ise aracın ön ızgarasına kadar uzanmış biçimde tasarımda yer almakta. Bunun yanı sıra V40 modelinin kenarlarında kullanılan çıtalar krom özellikli biçimde oluşturulmuş. Bu sayede aracın sportif ve dinamik yapısı korunurken; şıklığı da ihmal edilmemiş. Araçta birçok keskin ve sert çizgi, sportifliğe ve dinamikliğe uyması adına tasarıma konumlandırılmış.

Tüm bu dış tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra aracın yan bölümünde arkaya kadar uzanan çizgi ise yine V40 modeline spor ruhunu katan detaylardan olmuş. Bunun yanı sıra aracın arka tasarımında yer alan stop lambaları L biçiminde konumlandırılmış. Bu özellik sayesinde aracın ön ve yan tasarımlarında bulunan dinamizm ve akıcı tasarım desteklenmiş. Ayrıca cam üstünde bulunan arka spoiler ve difüzör aracın spor ve dinamik ruhunu yansıtan detaylardan. Araçta premium, advance ve r-design olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcuttur. Aracın premium ve advance donanım paket seçeneklerinde 16″ boyutunda çelik jantlar yer almaktadır. Bu jantlar araca hem şık hem de spor detaylar vermektedir.

Bu özellikler haricinde Volvo V40 modelinin yan camlarında bulunan parlak özellikli dekor çıtalar aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesidir. Ayrıca araçta yer alan katlanabilir yan aynalar ve yer aydınlatması gibi özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra arka park yardım sistemi ve yağmur sensörü gibi özellik ve donanımlar da aracın tasarımına konumlandırılan özelliklerdendir. Tüm bunların yanı sıra aracın r-design donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alna bazı donanımlar da bulunmaktadır. R-design ayna kapakları, LED özellikli gündüz farları, R-design ızgara, yine R-design çift egzoz çıkışı ve 17″ boyutunda oluşturulan IXION R- design özellikli jant ve lastikler aracın r-esign donanım seçeneğinde bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volvo V40 iç tasarım

Volvo V40 modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç mekanında dikkatleri çeken ilk şey kullanılan malzemelerin yüksek kaliteli yapısı oluyor. Ayrıca hem deri hem de yumuşak olan bu malzemeler aracın kalite hissini arttıran özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında bulunan direksiyon ve hava kanallarında yer alan detaylar alüminyum kaplı olduğundan dolayı, iç mekana fazlasıyla bir şıklık hakim. Ayrıca Volvo ailesinin V40 modelinin iç mekanında yer alan eşya saklama gözleri bir hayli fazla. Aracın orta kısmında yer alan konsolda ve kapı kenarlarında bulunan bu gözler sayesinde yalnızca sevdiklerinize değil, aynı zamanda eşyalarınıza da fazlasıyla yer bulabilirsiniz.

Tüm bu özellikler haricinde iç mekandaki ferahlık duygusunun arttırılması adına döşemeler açık renkli biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra araçta yer alan cam tavan iç mekanın genişlik ve ferahlık duygusunu arttıran özelliklerden. Ayrıca hem ön tarafta hem de arka tarafta yer alan baş ve diz mesafeleri gayet geniş biçimde konumlandırılmış. Bunun yanı sıra beş koltukta da bulunan üç noktadan bağlantılı ve kemer uyarılı emniyet kemerleri, orta konsolda yer alan kömür kaplamalar ve ETC özellikli tek bölgeli elektronik sıcaklık kontrolü gibi unsurlar da aracın tasarımında standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra Volvo V40 modelinde sert niteliktli bagaj örtüsü, immobilizer, dış sıcaklık göstergesi ile uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi ve sensus bilgi ve eğlence sistemi yer almaktadır. Ayrıca orta konsolda 5″ boyutunda renkli bir ekran da bulunmaktadır. Bunun haricinde CD, AUX girişini içinde barındıran Performance müzik sistemi ve sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yol bilgisayarı gibi sistemler de aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan unsurlardandır. Lastik tamir kiti donanımı ise isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ön kapı eşiğinde bulunan plakalar da yine aracın kalite hissini arttıran özellik olarak tasarımda yerini alır.

8″ boyutunda oluşturulmuş olan TFT özellikli ekran ve sürücü bilgi modülü, ABL olarak bilinen otomatik viraj farları ve menü kontrolü gibi sistemler ise aracın advance ve r-design donanım seçeneklerinde yer alır. Bunun yanı sıra düşük akışlı olan ön far yıkama sistemi, LED özellikli DRL farlar, yüksek performanslı müzik sistemi ve sekiz adet hoparlör, 7″ boyutundaki renkli ekran, USB ve İPOD fonksiyonları gibi donanımlar ise yine aracın advance ve r-design donanım seçeneklerinde yer alır.

Teknik Özellikleri

Volvo V40 teknik özellikleri

Volvo ailesinin V40 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 D2, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 115 Bg 3600 d/d, maksimum tork 270 Nm 1750-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,1 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,4 l/100 km, şehir dışı 3,8 l/100 km, ortalama ise 4,0 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 102 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4369 mm, genişlik 1802 mm, yükseklik 1445 mm, dingil mesafesi 2647 mm, bagaj hacmi 335 lt, yakıt depo kapasitesi 52 lt, boş ağırlık 1526 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/45 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volvo markasının V40 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araç C sınıf segmentinde olduğu için sert bir süspansiyon sisteminin tercih edildiğini görebiliyoruz. Sert süspansiyona sahip olduğu halde V40 modeli yine de yaşattığı konfordan ödün vermiyor. Bunun yanı sıra yine bu süspansiyon sistemi sayesinde hem şehir içi yollarda hem de şehir dışı yollarda virajlarda kesinlikle sınır tanımıyor. Ayrıca Volvo V40 modeli iç mekana dışarıdan gelen trafik gürültüsü, motor sesi, rüzgar uğultusu gibi rahatsız edici sesleri kesinlikle yansıtmıyor. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de V40 modeline entegre edilmiştir. City safety olarak bilinen ve Volvo ailesinin belki de en sevilen özelliklerinden olan şehirde güvenlik sistemi, CTC yani viraj çekiş kontrolü, DSTC olarak bilinen dinamik denge ve çekiş kontrolü gibi donanımlar araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra Cruise Control olarak yer alan hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici özelliği de yine tasarıma entegre edilen güvenlik özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra sürücü ve yolcu ön hava yastığı ile yan perde hava yastıkları da tasarımda yerini almaktadır.

Volvo V40 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.