Kampanya Bulucu

VOLVO V40 CROSS COUNTRY FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volvo V40 Cross Country İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

İsveçli bir otomobil üreticisi olan Volvo ailesinin önde gelen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı C sınıf temsilcilerinden hatchback V40 Cross Country modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda C sınıf segmentinin en iyi ve iddialı hatchback modellerinden bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Daha çok spor ve dinamik araçlar tasarlayan Volvo ailesi V40 Cross Country modelinde de yine aynı tasarım biçimini tercih etmiş. Aslında aracın dış tasarımında yer alan siyah detaylar aracın şıklığını da vurgulamış. Bunun yanı sıra araç arazi aracı olduğu için de bu hem şık hem spor yapıyla özdeşleşmiş biçimde karşımıza çıkmakta.

Bu özellikler haricinde aracın tampon kısmının alt tarafında yer alan kromaj eklemeli splitter araca spor bir görünüm kazandırmış. Ayrıca LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ise sis farlarıyla birlikte bütünleştirilerek tasarıma entegre edilmiş. Bunun yanı sıra  aracın yan bölümünün tasarımında dinamik ve akıcı çizgiler yer almakta. Ayrıca yer alan bu dinamik çizgiler sayesinde ise aracın arazi aracı görüntüsü pekiştirilmiş. Bu özellikler haricinde aracın arka kısmına doğru alçak bir tavan çizgisinin tercih edilmesi spor ruhunu ortaya koyan detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra ise aracın arka tarafındaki tasarımda yer alan stop lambaları daha sade biçimde oluşturulmuş. Bu özellik sayesinde aracın ön tasarımı ile arka tasarımı dengelenmiş. Ayrıca gövde renginden farklı biçimde oluşturulmuş olan siyah ve mat detaylar araca farklı bir hava ve şıklık katmış diyebiliriz.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra Volvo V40 Cross Country modelinde premium ve advance olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği mevcuttur. 16″ boyutunda oluşturulmuş olan çelik jantlar, ön kapı eşiğinde bulunan plakalar, yan camların etrafına konumlandırılmış parlak dekor çıtalar gibi özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra katlanabilir nitelikte oluşturulmuş olan yan aynalar, yer aydınlatması ile arka park yardım sistemi ve yağmur sensörü gibi sürücü odaklı şekilde hazırlanan unsurlar yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde de bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın advance donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alan özellik ve donanımlar da bulunmaktadır. ABL olarak bilinen otomatik viraj farları ve menü kontrolü, düşük akışlı biçimde oluşturulmuş olan ön far yıkama sistemi ve LED özellikli biçimde ve sürücü odaklı şekilde hazırlanmış olan DRL farlar gibi donanımlar aracın advance donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

volvo v40 cross country iç tasarım

Volvo V40 Cross Country modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç mekanında dikkatleri çeken ilk şey Volvo ailesinin klasiklerinden olan kullanılan malzemelerin yüksek kalitedeki biçimi oluyor. Aracın kokpitindeki farklı ve değişik yapı aracın şıklık hissini arttıran unsurlardan. Ayrıca aracın iç mekanında yer alan koltuklar kahverengi ve siyah renklerle döşendiği için hem spor ruh korunmuş hem de zariflik arttırılmış. Bunun yanı sıra koltuklarda bulunan yan destekler sayesinde ise konforun arttırılması amaçlanmış. Ayrıca bu yan destekler sayesinde arazi sürüşleriniz benzersiz bir yapı kazanır.

Bu özelliklerin haricinde araçta Volvo ailesinin klasik özelliklerinden olan ön panelin orta bölümündeki tasarım korunarak yer almış. Ayrıca tasarımda yer alan cam tavan iç mekandaki genişlik ve ferahlık duygusunu yükseltmiş. Bunun yanı sıra hem ön bölümde hem de arka bölümde yer alan baş ve diz mesafeleri konusunda da Volvo ailesi bir hayli cömert davranmış diyebiliriz. Bunun yanı sıra 324 litrelik bagaj hacmine sahip olan Volvo V40 Cross Country modelinde yalnızca sevdiklerinize değil; aynı zamanda en sevdiğiniz eşyalarınıza da yer bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra araçta beş koltukta da yer alan üç noktadan bağlantılı ve kemer uyarılı emniyet kemerleri, orta konsolda yer alan araca şıklık katan detaylardan olan kömür kaplamalar, ETC olarak bilinen tek bölgeli elektronik sıcaklık kontrolü ile sert bagaj örtüsü ve immobilizer gibi özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta dış sıcaklık göstergesi, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, Sensus bilgi ve eğlence sistemi ile orta konsolda 5″ boyutunda oluşturulmuş olan renkli ekran ve CD ve AUX girişine sahip olan Performance müzik sistemi ve yol bilgisayarı gibi donanımlar da standart olarak yer almaktadır. Ayrıca 8″ boyutunda oluşturulmuş olan, TFT bilgi ekranlı sürücü bilgi modülü, High Performance müzik sistemi ile sekiz adet hoparlör, 7″ boyutunda hazırlanmış ekran ile MP3 çalar ve tekli DVD oynatıcı ve USB ve iPod fonksiyonları da aracın advance donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volvo V40 Cross Country teknik özellikleri

Volvo ailesinin V40 Cross Country modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 D4162T, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 115 Bg 3600 d/d, maksimum tork 270 Nm 1750-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,1 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,5 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,1 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 108 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4370 mm, genişlik 1783 mm, yükseklik 1458 mm, dingil mesafesi 2646 mm, bagaj hacmi 324 lt, yakıt depo kapasitesi 52 lt, boş ağırlık 1538 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/45 R 18 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volvo markasının V40 Cross Country modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araç C sınıfından bir hatchback olduğundan dolayı Volvo ailesi süspansiyon sistemini orta sertlikte olarak kullanmış. Arazilerde gayet başarılı olan bu süspansiyon sistemi ayrıca hem sürücüye hem de yolculara büyük bir konforu garanti ediyor. Bunun yanı sıra aracın yerden yüksekliğinin de bir hayli başarılı olmasından dolayı yoldan gelen darbeleri emme konusunda gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de V40 Cross Country modeline entegre edilmiştir. City safety olarak bilinen ve Volvo ailesinin belki de en sevilen özelliklerinden olan şehirde güvenlik sistemi, CTC yani viraj çekiş kontrolü, DSTC olarak bilinen dinamik denge ve çekiş kontrolü gibi donanımlar araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra Cruise Control olarak yer alan hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici özelliği de yine tasarıma entegre edilen güvenlik özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra sürücü ve yolcu ön hava yastığı ile yan perde hava yastıkları da tasarımda yerini almaktadır.

Volvo V40 Cross Country Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.