Kampanya Bulucu

VOLVO S80 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volvo S80 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

İsveçli bir otomobil üreticisi olan Volvo ailesinin sürücüler tarafından çok sevilen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı E sınıf segmentinde yer alan S80 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda E sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Volvo ailesinin geleneksel özelliklerinden olan sportif araç yapısı S80 modelinde de fazlasıyla hakim. Dış tasarımda dikkatleri çeken ilk unsur aracın geniş ve uzun yapısı oluyor. Aracın ön kısmından başlayıp ızgaraların altına kadar uzanan dinamik ve akıcı çizgiler V şeklinde yaratıldığından dolayı araca hem spor hem de şık bir hava vermiş.

Bu özellikler haricinde araçtaki çizgilerin keskin ve sert oluşu da gözlerden kaçmıyor. Volvo S80 modelinin yan tasarımı da tıpkı ön tasarım gibi akıcı ve dinamik biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra aracın arka tasarımı ön ve yan tasarımları dengelemek adına daha sade biçimde konumlandırılmış. Arka tasarımda dikkatleri çeken şey stop lambalarının değişik ve farklı yapısı oluyor. Daha dalgalı biçimde tasarlanan bu stop lambalarının ortalarına Volvo ailesinin amblemi entegre edilmiş. Volvo S80 modelinde premium, advance ve executive olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcut.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta 16″ boyutunda oluşturulmuş olan oden alüminyum jant, çift görünür özelliğe sahip egzoz çıkışı ve LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ile ön tarafta bulunan spoiler gibi özellikler her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra yer aydınlatması ile birlikte sunulan katlanabilir nitelikteki yan aynalar, arka park yardım sistemi ve yağmur sensörü gibi donanımlar da yine Volvo S80 modelinde standart olarak yer alır. Ayrıca düşük akışlı ön far yıkama sistemi donanımı ise aracın advance ve executive donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde aracın executive donanım paket seçeneğinde magni özellikli ve 18″ boyutunda oluşturulmuş olan alüminyum jant, dış Executive amblemi, lamine özelliğine sahip yan camlar ve hem önde hem de arkada yer alan park yardımcısı gibi özellik ve donanımlar da standart olarak bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volvo S80 iç tasarım

Volvo S80 modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar tatmin edici ve daha ilk bakışta herkesi kendisine hayran bıraktığını görebiliyoruz. Aracın dış tasarımı her ne kadar dinamik, spor ve atik olsa da iç mekana geldiğimizde bu spor ruhun yerini elit ve şık özelliklere bıraktığını rahatlıkla görebiliyoruz. İç mekanda dikkatleri çeken ilk şey hem bu zarif tasarım hem de adeta her şeyin yerli yerinde olması oluyor. Düzene bir hayli önem verilen Volvo S80 modelinin iç mekanında kullanılan malzemelerin kalitesi de tartışılmayacak kadar iyi düzeyde. Bunun yanı sıra aracın orta bölümündeki konsolda yer alan müzik sistemi, klima sistemi, koltuk ısıtma butonları yer almakta.

Bu özelliklerin yanı sıra anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemine sahip olan Volvo S80 modelinde iç mekan fazlasıyla geniş ve ferah biçimde tasarlanmış. Ayrıca iç mekanda kullanılan döşemelerin ve ayrıntıların daha açık renkli hazırlanışı ile sunroof özelliği aracın iç mekanının ferahlığını kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra 60/40 oranında katlanabilir arka koltuk, direksiyon simidinin üstünde yer alan ve kolaylıkla kontrol edilebilen müzik sistemi düğmeleri, tüm koltuklarda yer alan kemer uyarısı ile AUX girişi gibi özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır. Ayrıca elektronik hava ısıtıcısı ile ECC olarak bilinen elektronik klima da tasarıma entegre edilen özelliklerdendir.

Bu özelliklerin yanı sıra Volvo S80 modelinde deri kaplı vites topuzu ile deri kaplı direksiyon simidi de yer almaktadır. Ayrıca performance müzik sistemi, 5″ boyutunda oluşturulmuş renkli ekran, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, dış sıcaklık göstergesi gibi donanımlar da aracın tasarımına uygun biçimde entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan yol bilgisayarı, elektrikli ayarlanan hafızalı sürücü koltuğu ve krom detaylarla şık kılınmış ön bölüm ise aracın kalite hissini arttıran unsurlar olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca yüksek performanslı ve dört kanallı müzik sistemi, USB ve iPod fonksiyonları ile bluetooth araç kiti ve müzik yayını ise yine aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra TFT özellikli dijital gösterge paneli, ısıtmalı özelliğe sahip ön koltuklar, menü kontrollü biçimde oluşturulmuş olan ABL ile MP3 çalar, tekli DVD oynatıcı ve 7″ boyutunda tasarlanan ekran gibi özellikler ise aracın advance ve executive donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca ön panelde analog saat, klasik ceviz dekor kaplamalar, Executive İç aydınlatma, Executive havalandırmalı ve masajlı yumuşak deri döşeme, elektrikli ayarlanır özelliğe ve bel desteğine sahip ön koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar, arka koltuklar ve ısıtmalı ön cam ile arka camda bulunan güneşlik ve son olarak Volvo Guard alarm aracın executive donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volvo S80 teknik özellikleri

Volvo ailesinin S80 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 D2, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 109 HP-4000 d/d, maksimum tork 240 Nm 1750-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,4 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,4 l/100 km, şehir dışı 4,0 l/100 km, ortalama ise 4,5 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 119 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4854 mm, genişlik 1861 mm, yükseklik 1493 mm, dingil mesafesi 2647 mm, bagaj hacmi 480 lt, yakıt depo kapasitesi 70 lt, boş ağırlık 1580 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/55 R 16 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volvo markasının S80 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araç tasarlanırken kesinlikle konfordan ödün verilmediğini görüyoruz. Buna rağmen araçtaki yol tutuş da teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı gayet iyi durumda. Süspansiyon sisteminin sessiz çalışması ve orta sertlikte tercih edilmesi sürücü açısından bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Volvo S80 modeli yoldan gelen darbeleri kolaylıkla emebiliyor. Bunun yanı sıra yine bu süspansiyon sistemi sayesinde hem şehir içi yollarda hem de otoban gibi şehir dışı yollarda virajları kesinlikle başarılı biçimde alıyor. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de S80 modeline entegre edilmiştir. City safety olarak bilinen ve Volvo ailesinin sevilen özelliklerinden olan şehirde güvenlik sistemi, DSTC olarak bilinen dinamik denge ve çekiş kontrolü gibi donanımlar araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra Cruise Control olarak yer alan hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici özelliği de yine tasarıma entegre edilen güvenlik özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra sürücü ve yolcu ön hava yastığı ile yan perde hava yastıkları da tasarımda yerini almaktadır.

Volvo S80 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.