Kampanya Bulucu

VOLVO S60 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volvo S60 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizin başarılı araç markalarından bir tanesi olan Volvo ailesinin önde gelen modellerinden bir tanesi olan ve performanslı temsilcilerinden olan S60 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda öncelikle aracın D sınıfında yer alan bir sedan otomobil olduğunu görüyoruz. Ayrıca tasarımdaki dinamiklik ve spor ruhu da yine gözlerden kaçmayan bir ayrıntı olarak yer alıyor. Bunun yanı sıra araçtaki dinamizm korunurken şıklık da ihmal edilmemiş ve tasarımda şık detay ve ayrıntılara da yer verilmiş. Araçtaki dış tasarım önden arkaya doğru bir bütünlük içinde oluşturulmuş.

Bu özelliklerin yanı sıra araca sportif bir nitelik kazandırmak için yer alan havalandırma kanalları geniş biçimde oluşturulmuş. Ayrıca motor kaputu bölümünde yer alan akıcı ve dinamik çizgiler ile büyük ve geniş farlar yine bu spor ruhu destekleyen ve tamamlayan unsurlar olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra araç sedan sınıfından olmasına rağmen çamurlukları şişkin biçimde tasarlanmış. Ayrıca omuz çizgisinin hem geniş biçimde oluşturulması hem de önden arkaya doğru uzatılması aracın şıklık ve kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın arka kısmında yer alan stop lambalarında ikili bir yapı ve tasarım hakim. Volvo ailesi bu özelliğiyle sınıfında fark yaratmış diyebiliriz. Ayrıca aracın arka tasarımı ön tasarımın dinamikliğine ayak uydurması adına daha sade biçimde oluşturulmuş. Bu sadelikte göze çarpan stop lambaları ise araca farklı bir hava katmış. Volvo S60 modelinde premium, advance ve r-design donanım paket seçenekleri bulunmakta. 16″ boyutunda oluşturulmuş olan çelik jantlar, katlanabilir niteliğe sahip olan yan aynalar, yer aydınlatması ve arka park yardımcısı aracın her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunan unsurlardandır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta yağmur sensörü de yerini almıştır. Ayrıca aktif biçimde tasarlanan xenon teknolojili farlar ile ön far yıkama sistemi gibi donanımlar aracın advance ve r-design donanım seçeneğinde standart olarak yer alan unsurlardandır. Tüm bunların yanı sıra aracın r-design donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alna bazı donanımlar da bulunmaktadır. 18″ boyutunda oluşturulmuş olan Ixion alüminyum jantlar, görünür nitelikte egzoz çıkışlarına sahip R-Design çift egzoz borusu, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları, R-Design amblemli ızgara gibi donanımlar aracın r-design donanım seçeneğinde yer alır.

Bunun yanı sıra ipeksi metal kaplamalı yan ayna kapakları, spor özellikte oluşturulmuş olan şasi, özel olarak tasarlanmış şık R-Design ön tasarım ayrıca yine Volvo ailesinin tasarımcıları tarafından özel olarak oluşturulmuş olan R-Design arka tampon difüzör gibi özellik ve donanımlar da Volvo S60 modelinin r-design donanım paket seçeneğinde standart olarak yerini almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volvo S60 iç tasarım

Volvo ailesinin S60 modelinin iç donanım ve tasarımına baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç mekanında dikkatleri çeken ilk şey Volvo ailesinin büyük bir özenle dikkat ettiği bir konu olan kullanılan malzemelerin yüksek kalitedeki biçimi oluyor. İlgi çekici bir kokpite sahip olan Volvo S60 modelinin orta konsolunda genişçe bir ekran yer alıyor. Ayrıca aracın iç mekanındaki genişlik beş kişiyi rahatça araca alabiliyor. Bunun yanı sıra bagaj hacminin de bir hayli fazla olması sayesinde tüm eşyalarınıza yer bulabilirsiniz.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra bütün koltuklarda bulunan üç noktadan bağlantılı emniyet kemeri ve kemer uyarısı, 40/60 oranında katlanabilir arka koltuk, AUX girişi, çok şık biçimde oluşturulmuş kömür dekor kaplamalar gibi özellik ve donanımlar da standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli el freni, B sütunlarında havalandırma çıkışlı olarak tasarlanan ECC yani elektronik klima, ön koltukta bulunan 12 volt değerinde elektrik çıkışı ile ön far yükseklik ayarı ve yolcu tarafında yer alan aydınlatmalı makyaj aynası bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde LED özellikli DRL gündüz farları, bagaj örtüsü, Mellbystrand tekstil döşemesi, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, dış sıcaklık göstergesi gibi sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan donanımlar da aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Sensus bilgi ve eğlence sistemi, yol bilgisayarı, lastik tamir seti, sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan elektrikli sürücü koltuğu, yan camlarda yer alan parlak dekor özellikli çıtalar gibi unsurlar da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca yüksek performanslı müzik sistemi, USB ve bluetooth girişleri, IAM ve iPod fonksiyonu ve bluetooth özellikli araç kiti ile müzik yayını gibi donanımlar da tasarımda standart olarak yerini almıştır.

Bu özellikler haricinde üç kollu deri direksiyon simidi, dijital kombi göstergeleri parlak özellikli ön dekor, MP3 çalar ve tekli DVD oynatıcı ile 7″ boyutundaki ekran gibi unsurlar ise aracın advance ve r-design donanım seçeneklerinde yer alır. Bunun yanı sıra üç kollu  R-Design amblemli deri direksiyon simidi, R-Design temalı adaptif nitelikteki dijital gösterge, inscription kömür tavan kaplaması, deri kaplı vites kolu topuzu, nubuk tekstil ve deri döşeme ile
R-Design iç dekor kaplama ve spor paspaslar, spor koltuklar ve spor pedallar gibi özellikler ise aracın r-design donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır.

Teknik Özellikleri

Volvo S60 teknik özellikleri

Volvo ailesinin S60 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 D2, motor hacmi 1560 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 152 HP 5000 d/d, maksimum tork 250 Nm 1700 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 8,6 s, maksimum hız 210 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 7,5 l/100 km, şehir dışı 4,8 l/100 km, ortalama ise 5,8 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 134 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4635 mm, genişlik 1899 mm, yükseklik 1484 mm, dingil mesafesi 2776 mm, bagaj hacmi 380 lt, yakıt depo kapasitesi 67,5 lt, boş ağırlık 1625 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/55 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volvo markasının S60 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise dış tasarımında bulunan dinamizm aslında aracın sürüşüne de yansımış durumda. Direksiyon sisteminin hassasiyetinin ve geri bildiriminin başarılı olduğu bir araç olan Volvo S60 modelini hem şehir içinde hem de şehir dışında çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra virajlarda da yanı başarıyı gösteren araç otomatik nitelikteki şanzımanıyla hem sürücüye hem de içinde yer alan yolculara büyük bir konforu garanti ediyor. Ayrıca Volvo S60 modeli iç mekana dışarıdan gelen trafik gürültüsü, motor sesi, lastik sesi, rüzgar uğultusu gibi sürücüyü rahatsız eden ve konsantrasyonunu bozan sesleri kesinlikle yansıtmıyor. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de S60 modeline entegre edilmiştir. CTC yani viraj çekiş kontrolü, DSTC olarak bilinen dinamik denge ve çekiş kontrolü gibi donanımlar araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra sürücü ve yolcu ön hava yastığı ile yan perde hava yastıkları da tasarımda yerini almaktadır.

Volvo S60 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.