Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN YENİ TİGUAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Yeni Tiguan İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki lider araç firmalarından bir tanesi olan Volkswagen ailesinin SUV sınıfından olan başarılı temsilcisi Yeni Tiguan modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda SUV sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki dış tasarım keskin ve düz hatlara sahip. Araçtaki omuz çizgisinin geniş tutulması ve kapı omuzlarına entegre edilen aynalar araca şık bir hava katmış diyebiliriz. Ayrıca aracın ön tarafında yer alan kaput bölümü V biçiminde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra araç geçirdiği güncellemeler sayesinde daha sportif bir havaya kavuşmuş.

Volkswagen ailesinin Yeni Tiguan modelinde trendline, comfortline ve highline olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcut. 7J x 17″ boyutunda oluşturulmuş olan Montana aluminyum alaşım jantlar ile lastik tamir kiti araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta yer alan kapı kolları ve yan aynalar tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra bahsedilen bu yan aynalar elektrik ayarlı ve ısıtmalı özellik gösterir. Bu özellikler haricinde yan aynalara LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan sinyal lambaları da entegre edilmiştir. Ayrıca ön tarafta yer alan radyatör ızgarası ise krom çıta detayıyla şık kılınmıştır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerin yanı sıra araçta ön sis farları ile bu sis farlarına uygun biçimde entegre edilen statik dönüş farları yer almaktadır. Ayrıca sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan gündüz sürüş farları ile LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan stop lambaları da aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Aracın comfortline donanım paket seçeneğinde ise 7J x 17″ boyutunda oluşturulmuş olan Tulsa aluminyum alaşım jantlar, yer tasarrufu sağlayan çelik jantlı stepne, yan camlara konumlandırılmış olan krom çıtalar, krom detayıyla oluşturulmuş olan yan cam çerçeveleri yer almaktadır. Ayrıca çift egzoz çıkışı, gümüş renkteki tavan rayları ve %65 oranında karartılmış arka ve arka yan camlar gibi özellik ve donanımlar da aracın yine comfortline donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Bu özellikler haricinde aracın hihgline donanım paket seçeneğinde 7J x 18″ oyutunda oluşturulmuş olan Kingston alüminyum alaşım jantlar, lektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, kapı ve tampon altlarında krom özellikli dekoratif çıtalar, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan Mid ön farlar, yine LED özellikli gündüz sürüş farları yer almaktadır. Bunun yanı sıra far yıkama sistemi, LED özellikli High stop lambaları, dinamik özellikli oluşturulmuş olan viraj aydınlatması standart olarak yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen Yeni Tiguan iç tasarım

Volkswagen ailesinin Yeni Tiguan modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracı iç mekanında konfor, şıklık ve işlevsellik hakim diyebiliriz. Aracın trendline donanım paket seçeneğinde Microdots kumaş koltuk döşemesi ve Diamond Silver iç dekor yer alırken; comfortline donanım paket seçeneğinde Rhombus kumaş koltuk döşemesi ve Titanium Silver iç dekor bulunmaktadır. Ayrıca highline donanım paket seçeneğinde ise Alcantara / ArtVelours kumaş koltuk döşemesi ile Dark Grid iç dekor yer almaktadır. Bunun yanı sıra Composition Color özellikli, Türkçe dil seçenekli ve 5″ boyutunda oluşturulmuş olan renkli ve dokunmatik ekran aracın tasarımına entegre edilmiştir.

Ayrıca Volkswagen ailesinin sevilen özelliklerinden olan radyo, CD ve MP3 çalar ile WMA çalar sistemi de yine Yeni Tiguan modelinin tasarımında yerini almıştır. Ayrıca Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu gibi donanımlar da araçta standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta USB-in özelliğiyle oluşturulmuş olan müzik çalar bağlantısı, sekiz adet hoparlör, 1/3 ve 2/3 oranında asimetrik biçimde katlanabilen arka koltuklar yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta ön kol desteği ile bu ön kola entegre edilmiş eşya saklama gözü de yer almaktadır. Ayrıca ön kapı içlerinde şişe koyma gözü, çok fonksiyonlu ve kullanışlı biçimde dizayn edilen deri direksiyon simidi, deri el freni ve deri vites topuzu gibi özellik ve donanımlar da aracın her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta sürücü ve yolcu için oluşturulmuş ve çok kullanışlı olan ön tarafta bulunan iki adet bardak tutucu, ön tarafta yer alan iki adet okuma lambası, bagaj bölmesi ışıklandırması gibi özellikler de yer almaktadır. Ayrıca soğutmalı ve ışıklı şekilde oluşturulan torpido gözü ile elektrikli ön ve arka camlar da Volkswagen Yeni Tiguan modelinin tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca aracın tasarımının orta konsoluna ve bagajına 12 volt değerinde güç çıkışı da ilave edilmiştir. Tüm bu özellikler haricinde araçta bluetooth özellikli mobil telefon hazırlığı, Türkçe dil seçenekli yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, üç bölgeli tam otomatik klima, yükseklik ayarlı ön koltuklar, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları ile Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı gibi donanımlar da yer almaktadır. Ayrıca toz ve polen filtresi ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ve far yükseklik ayarı da tasarıma entegre edilmiştir. Ayrıca ön ve arka tarafta park mesafe sensörleri de yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Yeni Tiguan teknik özellikleri

Volkswagen ailesinin Yeni Tiguan modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 TSI, motor hacmi 1395 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 125 HP – 4400 d/d, maksimum tork 200 Nm – 1500-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 9,7 s, maksimum hız 208 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benz,n, yakıt tüketimi şehir içi 6,9 l/100 km, şehir dışı 4,6 l/100 km, ortalama ise 5,4 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 126 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4767 mm, genişlik 1778 mm, yükseklik 1456 mm, dingil mesafesi 2791 mm, bagaj hacmi 586 lt, yakıt depo kapasitesi 70 lt, boş ağırlık 1367 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 215/65 R17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Yeni Tiguan modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin yüksek düzeyde olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle araçta kullanılan süspansiyon sistemi yumuşak özellikli tercih edildiğinden; yol tutuşlarınızda araçta tamamen konfor hakimdir. Bunun yanı sıra sürüş keyfinizi arttıracak olan yumuşak sürüşler de yine Yeni Tiguan tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra direksiyon sisteminin de geri bildirimi ve hassasiyeti maksimum düzeyde tasarlandığından bu konuda da aracın başarılı olduğunu söylemek mümkün. Bu özellikleri haricinde Volkswagen Yeni Tiguan modeli, sürücüyü rahatsız eden ve onun konsantrasyonunu bozan rüzgar uğultusu, trafik gürültüsü, motor ve lastik sesi gibi sesleri iç mekana yansıtmaz.  Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Yeni Tiguan modeline entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, EBD olarak bilinen fren güç dağıtım sistemi, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile cruise control sistemi de yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Volkswagen Yeni Tiguan Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.