Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN TİGUAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Tiguan İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki lider araç firmalarından bir tanesi olan Volkswagen ailesinin SUV sınıfından olan başarılı temsilcisi Tiguan modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda SUV sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki dış tasarım daha düz ve keskin hatlara sahip olacak biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra araçta yer alan omuz çizgisinin de yine bu şekilde sert biçimde oluşturulması araca farklı bir hava katmış diyebiliriz. Ayrıca yer alan dış aynaların kapılara konumlandırılması araçta yer alan farklı donanımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta.

Bu özellikler haricinde LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan stop lambaları ile yine LED teknolojili farlar aracın çağdaş ve modern niteliğini kanıtlıyor. Bunun yanı sıra araç SUV sınıf segmentinde olduğundan dolayı birçok keskin ve sert çizgiyi içinde barındırıyor diyebiliriz. Araçta trendline, comfortline ve highline olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği mevcut. Ön tarafta yer alan ve sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan ön sis farları ile araca şıklık katan alaşımlı jantlar Tiguan modelinin her donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra follow me home olarak bilinen eve kadar takip sistemli farlar ile koyu renk arka camlar ise aracın comfortline ve highline donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yağmur sensörü ile far sensörü yer almaktadır. Bu sensörler aracın comfortline ve highline donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca son teknolojiyle tasarlanmış olan xenon özellikli ön farlar da yine aracın tasarımına entegre edilen bir unsur olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra yine sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan arka park sensörü ile elektronik park freni gibi özellik ve donanımlar da aracın her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen Tiguan iç tasarım

Volkswagen ailesinin Tiguan modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracın iç mekanına baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey kullanılan malzemelerin yüksek kalitedeki yapısı oluyor. Ayrıca iç mekanda yer alan kokpitin bu kaliteli malzemelerle bütünleştiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra aracın iç mekanı gayet geniş ve ferah biçimde tasarlanmış. Bu özellikler haricinde aracın iç tasarımı dış tasarımına oranla daha sade, işlevsel ve konforlu biçimde oluşturulmuş. Araçta kullanılan dijital gösterge paneli ise 12.3″ boyutunda ve yüksek çözünürlükte oluşturulmuş. Bu ekran sayesinde yolda ilerlerken hem yol hem de sürüş bilgilendirmelerini, asistan bilgilendirmelerini gayet kolay biçimde kontrol edebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta çok bölgeli dijital klima ile soğutmalı torpido gözüne de yer verilmiştir. Ayrıca deri direksiyon simidi, çok işlevli ve fonksiyonel olan direksiyon simidi, elektrikli arka camlar ve ön kol dayama ünitesi gibi özellikler de aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın comfortline ve highline donanım paket seçeneklerinde standart olarak sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan otomatik kararan iç dikiz aynası da yer almaktadır. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra geri görüş kamerası, sürücüler için tasarlanmış olan yol bilgisayarı, yokuş kalkış destek sistemi gibi unsurlar da aracın tasarımına entegre edilen özelliklerdendir.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra start ve stop sistemi, USB bağlantı noktası ile bluetooth bağlantısı gibi özellikler Volkswagen Tiguan modelinin her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca yine araçta yerini alan güneş ve nem sensörleri de iç mekanda en uygun şekilde sıcaklığı korumaya yardımcı olurken; iç mekanda bulunan havanın nemini de ayarlar. Ayrıca camlarda oluşan buğu gibi istenmeyen durumları sürücüye yardımcı olmak adına ortadan kaldırır diyebiliriz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Volkswagen Tiguan modelinin iç tasarımında yer alan krom detaylar aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesidir. Ayrıca ambiyans aydınlatma sistemi ile LED teknolojisiyle oluşturulan ambiyans aydınlatma sistemi de yine tasarımda yerini almıştır. Bunun yanı sıra panoramik biçimde açılabilen cam tavan aracın iç mekanındaki genişliği ve ferahlığı arttıran özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Tiguan teknik özellikleri

Volkswagen ailesinin Tiguan modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 TSI, motor hacmi 1395 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 125 hp 5800 d/d, maksimum tork 200 Nm 1500-4500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10,5 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk fren şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 7,5 l/100 km, şehir dışı 5,3 l/100 km, ortalama ise 6,1 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 139 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4486 mm, genişlik 1839 mm, yükseklik 1646 mm, dingil mesafesi 2681 mm, bagaj hacmi 615 lt, yakıt depo kapasitesi 58 lt, boş ağırlık 1490 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 235/45 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Tiguan modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Tiguan modelinde orta sertlikte oluşturulmuş olan süspansiyon sistemi sayesinde sürüşünün genel anlamda başarılı ve tatmin edici olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yine bu süspansiyon sistemi sayesinde sürüş ve yol tutuş hem yumuşak kıvamda hem de sessiz biçimde olmakta. Ayrıca yer alan direksiyon sisteminin de hassasiyetinin ve geri bildiriminin iyi olmasından dolayı yol tutuşunun da bu anlamda yüksek performansta olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kullanılan sistemler sayesinde Volkswagen Tiguan modeli iç mekana dışarıdan gelen ve sürücüyü rahatsız edip konsantrasyonunu bozan seslerden olan trafik gürültüsü, rüzgar uğultusu, lastik sesi ve motor sesi gibi sesleri kesinlikle yansıtmaz. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Volkswagen Tiguan modeline entegre edilmiştir. Kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, EBD olarak bilinen fren güç dağıtım sistemi, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile sürücülerin ve araçta yer alan yolcuların güvenliği için oluşturulan ve sürücüler tarafında çok sevilen, cruise control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi gibi donanımlar da yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları da tasarıma entegre edilmiştir.

Siz de bu benzersiz özelliklere sahip olan araca ulaşmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Volkswagen Tiguan Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.