Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN POLO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Polo İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki iddialı araç firmalarından bir tanesi olan ve sürücüler tarafından çok sevilen Volkswagen ailesinin B sınıfından olan başarılı aracı Polo modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda B sınıfının başarılı süper mini hatchback tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Aracın dış tasarımında 5 J x 14 çelik jantlar yer almaktadır. Ayrıca tasarımda yer alan kapı kolları ile yan aynalar tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında çelik jantlı stepne de yer almaktadır.

Tüm bu özelliklerin haricinde gövde renginde oluşturulmuş olan yan aynalar elektrik ayarlı ve ısıtmalı bir özellik gösterir. Ayrıca yan aynalara LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan sinyal lambaları da entegre edilmiştir. Bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında yer alan ön radyatör ızgarası çok şık krom bir çıta ile detaylandırılmıştır. Bunun yanı sıra araçta sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan gündüz sürüş farları da yer almaktadır. Araçta trendline ve comfortline olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Bu saydığımız tüm özellikler ise aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın comfortline donanım paket seçeneğinde standart olarak 6 J x 15 Tosa özellikli alüminyum alaşımlı jantlar ile ön tamponun altında ilave olarak sunulan yine çok şık krom çıta yer almaktadır. Bunun yanı sıra Volkswagen Polo modelinin dış tasarımında kendine has, özgün, dinamik ve keskin çizgiler yer almaktadır. Bu sayede aracın spor ruhu korunmuştur. Ayrıca aracın arka tasarımı ön tasarıma göre daha sade biçimde oluşturulmuştur. Bu sayede ön, arka ve yan bölümler arasında bir bütünleşme söz konusu olmuştur.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen Polo iç tasarım

Volkswagen ailesinin Polo modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar daha ilk bakışta bizleri etkilediğini ve kendisine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Öncelikle aracın iç mekanının dış tasarımla uyum sağlaması açısında spor ve sade tasarlandığını çok rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca iç mekan sade olduğu kadar aslında kullanışlı ve işlevsel biçimde dizayn edilmiş. Bu özellikler haricinde iç mekandaki yüksek kaliteli malzemeler de aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca siyah renkle detaylandırılan iç mekanda spor ruhun yanında asillik ve şıklık da hakim olmuş. Bunun yanı sıra aracın trendline donanım paket seçeneğinde Grip kumaş koltuk döşemesi yer alırken; comfortline donanım paket seçeneğinde ise Rail kumaş koltuk döşemesi yer almaktadır.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özellikleri haricinde Composition Color özelliğine sahip olan, Türkçe dil seçenekli, 5″ boyutunda oluşturulmuş renkli ve dokunmatik ekran aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca aracın iç tasarımında radyo, CD, MP3 çalar ve WMA çalar sistemleri de yer almaktadır. Bunun yanı sıra aux-in girişi ile SD-Card okuyucu, USB-in özelliğiyle oluşturulmuş olan müzik çalar bağlantısı, altı adet hoparlör de bulunmaktadır. Yer alan bu müzik sistemleri sayesinde dilediğiniz müziği dinleyebilir; yolculuklarınızı çok daha eğlenceli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Bu özellikler haricinde aracın iç mekanında yer alna arka koltuklar katlanabilme özelliğine sahiptir. Böylece sadece sevdiklerinize değil, aynı zamanda eşyalarınıza da yer bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra aracın ön kısmında iki adet bardak tutucu da yine tasarımda standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçtaki bagaj bölmesi ışıklandırması, soğutmalı torpido gözü ve elektrikli ön ve arka camlar gibi özellik ve donanımlar da aracın her iki donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır. Ayrıca aracın comfortline donanım paket seçeneğinde 1/3 ve 2/3 oranında asimetrik biçimde katlanabilen arka koltuklar ön kol desteği ile bu ön kola entegre edilmiş eşya gözü gibi özellikler de yer almaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde aracın yine comfortline donanım paket seçeneğinde ön koltuk arkalarında yer alan harita cepleri, çok fonksiyonlu ve kullanışlı biçimde hazırlanmış olan deri direksiyon simidi, deri el freni ile deri vites topuzu gibi özellikler de standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu için tasarlanmış olan ışıklı makyaj aynaları, hem önde hem de arka tarafta bulunan iki adet okuma lambası ve çift kademeli biçimde oluşturulmuş olan bagaj zemini gibi özellik ve donanımlar yine aracın comfortline donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Bu özellikler haricinde araçta bluetooth özellikli mobil telefon hazırlığı, Türkçe dil seçenekli şekilde oluşturulmuş olan yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi gibi özellikler de standart olarak yer almaktadır. Ayrıca manuel klima, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, yine yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları, toz ve polen filtresi gibi donanımlar da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ile far yükseklik ayarı gibi özellikler de aracın her iki donanım paket seçeneğinde de standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Polo teknik özellikleri

Volkswagen ailesinin Polo modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve etkileyici olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1,2 TDI, motor hacmi 1199 cc, silindir adedi 3, maksimum güç 75 hp 4200 d/d, maksimum tork 180 Nm 2000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 13,9 s, maksimum hız 173 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk fren şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,1 l/100 km, şehir dışı 3,0 l/100 km, ortalama ise 3,4 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 116 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 3970 mm, genişlik 1682 mm, yükseklik 1462 mm, dingil mesafesi 2470 mm, bagaj hacmi 280 lt, yakıt depo kapasitesi 45 lt, boş ağırlık 1150 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 185/60 R15 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Polo modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Polo modeli aslında B sınıfı mini hatchback modelleri arasında en iyi yol tutuşa ve süspansiyon sistemine sahip araçlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Süspansiyon sistemi hem çok sessiz çalışmakta hem de konfor anlamında bir hayli yüksek performans göstermektedir. Başarılı süspansiyon sistemi sayesinde araç yoldan gelen darbeleri kolaylıkla etkisiz hale getirebilir. Ayrıca yer alan direksiyon sisteminin de hassasiyetinin ve geri bildiriminin iyi olmasından dolayı yol tutuşunun da bu anlamda yine yüksek performansta olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Volkswagen Polo modeline entegre edilmiştir. Kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, MSR olarak bilinen elektronik motor çekiş kontrolü, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi ile EDL yani elektronik diferansiyel kilidi ve HBA yani hidrolik fren asistanı gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları da tasarıma entegre edilmiştir.

Volkswagen Polo Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.