Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN PASSAT FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Passat İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Volkswagen ailesi Alman otomobil üreticisi olmasına rağmen ülkemizde en çok tercih edilen ve lider araç markaları arasında yerini almaktadır. Sürücüler tarafından çok sevilen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı D sınıf segmentinde yer alan, ayrıca kompakt sedan sınıf modelinden olan Volkswagen Passat modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda keskin ve dinamik çizgilerden oluştuğunu görebiliyoruz. Aracın ön kısmında yer alan farlar ince yapılı biçimde dizayn edilmiştir. Ayrıca aracın dış tasarımında bulunan ön kaput bölümünün ucundaki detaylar ise araca şıklık katmıştır. Bu özelliklerin yanı sıra Volkswagen modelinin logosu ön radyatör ızgarasında yerini almıştır. LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan ön farlar ise aracı çağdaş ve modern bir görünüme kavuşturmuştur diyebiliriz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın arka tasarımına baktığımızda stop lambaları da ön bölümle bütünlük oluşturması bakımından ince yapılı biçimde oluşturulmuştur. Bu stop lambalarının da yine LED teknolojisiyle oluşturulması gece sürüşlerinde büyük bir güven ve konfor sağlamakta. Araçta trendline, comfortline ve highline olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. 6,5 J x 16 Aragon özellikli alüminyum jantlar ve çelik jantlı stepne aracın tasarımında yer almaktadır. Ayrıca kapı kolları ve yan aynalar tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra bu yan aynalar elektrik ayarlı ve ısıtmalı özellikler taşımaktadır. Ayrıca yan aynalara LED özellikli sinyal lambaları da entegre edilmiştir. Bunun haricinde aracın yan camlarında ve radyatör ızgarasında krom detaylı çıtalar yer almaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta gündüz sürüş farları ile LED özellikli stop lambaları da bulunmaktadır. Sayılan bu özelliklerin tümü araçta standart olarak yer almaktadır. 7 J x 17 İstanbul özellikli alüminyum jantlar, yer tasarrufu sağlayan çelik jantlı stepne, sürücü tarafı kendiliğinden kararan elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar ile ön sis farları ve bu farlara entegre edilmiş olan statik dönüş farları gibi donanım ve özellikler ise aracın comfortline donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca aracın highline donanım paket seçeneğinde 8 J x 18 Dartford özellikli alüminyum jantlar, alüminyum alaşım jantlı stepne, elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, LED özellikli gündüz sürüş farları, ısıtmalı ön cam yıkama sistemi, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan high stop lambaları ve %65 oranında karartılmış olan arka ve arka yan camlar yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen Passat iç tasarım

Volkswagen ailesinin Passat modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracın trendline donanım seçeneğinde lizard koltuk döşemesi yer alırken; comfortline donanım seçeneğinde weave koltuk döşemesi bulunmaktadır. Ayrıca highline donanım seçeneğinde ise Alcantra / Vienna deri döşeme bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Composition Color özellikli, Türkçe dil seçenekli ve 5″ boyutunda oluşturulmuş olan renkli ve dokunmatik ekran aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca araçta standart olarak ön konsolda analog saat, radyo, CD ve MP3 çalar ile WMA çalar sistemi, Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu gibi unsurlar da yer almaktadır.

Tüm bu özelliklerin haricinde araçta USB-in özelliğiyle oluşturulmuş olan müzik çalar bağlantısı, sekiz adet hoparlör, 1/3 ve 2/3 oranında asimetrik biçimde katlanabilen arka koltuklar yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta ön kol desteği ile bu ön kola entegre edilmiş eşya saklama gözü de yer almaktadır. Ayrıca orta konsolda iki adet bardak tutucu ile birlikte aracın iç mekanı daha işlevsel bir hal almıştır. Bunun yanı sıra çok fonksiyonlu ve kullanışlı biçimde dizayn edilen deri direksiyon simidi, deri vites topuzu, hem ön tarafta hem de arka tarafta yer alan iki adet okuma lambası, bagaj bölmesi ışıklandırması gibi özellikler de yer almaktadır. Ayrıca soğutmalı, ışıklı ve kilitlenebilir şekilde oluşturulan torpido gözü ile elektrikli ön ve arka camlar da Volkswagen Passat modelinin tasarımına entegre edilmiştir.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın comfortline donanım paket seçeneğinde arka kol desteği, arka koltuktan bagaja ulaşma bölümü, bagaj bölümünde 12 volt değerinde güç çıkışı, sürücü ve yolcu için oluşturulmuş ve çok kullanışlı olan ışıklı makyaj aynaları ile ayak bölgesi aydınlatması standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın highline donanım paket seçeneğinde ise Pina Carolina olarak adlandırılan ve araca çok şık bir görüntü katan ahşap iç dekor ile ambiyans aydınlatması yer almaktadır. Ayrıca araçta bluetooth özellikli mobil telefon hazırlığı, Türkçe dil seçenekli yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, görsel park desteği, ön ve arkada park mesafe sensörleri, anahtarsız çalıştırma sistemi, manuel klima, yükseklik ayarlı sürücü, ön yolcu koltuğu, Start/Stop sistemi, fren enerjisi geri kazanım sistemi, elektromekanik park freni ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ve far yükseklik ayarı bulunmaktadır.

 

Teknik Özellikleri

Volkswagen Passat teknik özellikleri

Volkswagen ailesinin Passat modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 2.0 TDI, motor hacmi 1968 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 150 Bg 4000 d/d, maksimum tork 340 Nm 1750-3000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 8,7 s, maksimum hız 218 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,3 l/100 km, şehir dışı 4,1 l/100 km, ortalama ise 4,5 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 119 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4767 mm, genişlik 1832 mm, yükseklik 1456 mm, dingil mesafesi 2791 mm, bagaj hacmi 586 lt, yakıt depo kapasitesi 66 lt, boş ağırlık 1501 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 235/45 R18 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Passat modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin yüksek düzeyde olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Araçta yumuşak süspansiyon sistemi kullanılmış. Bu sistem sayesinde yol tutuşlarda konfordan ödün verilmemiş. Ayrıca aracın iç mekanına sürücüyü rahatsız eden sesler kesinlikle yansımıyor. Bunun yanı sıra Passat modeli hem şehir içi hem de şehir dışı yol kullanımına da gayet uygun. Ayrıca sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Passat modeli ile bütünleştirilmiştir. Araçta kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, EBD olarak bilinen fren güç dağıtım sistemi, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile cruise control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi gibi donanımlar da yine aracın her üç donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra MSR olarak bilinen elektronik motor çekiş kontrolü, EDL yani elektronik diferansiyel kilidi, arka koltuklarda iki adet ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici, immobilizer gibi donanımlar yer almaktadır. Ayrıca Volkswagen Passat modeline sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları da entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra auto hold fonksiyonu ile sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan lastik basınç uyarı sistemi ve yorgunluk tespit sistemi gibi donanımlar da araca eklenmiştir.

Volkswagen Passat Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.