Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN JETTA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Jetta İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Volkswagen ailesi Alman otomobil üreticisi olmasına rağmen ülkemizde en çok tercih edilen ve lider araç markaları arasında yerini almaktadır. Sürücüler tarafından çok sevilen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı C sınıf segmentinde yer alan, ayrıca kompakt sedan sınıf modelinden olan Volkswagen Jetta modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarımında yer alan ön radyatör ızgarası ve dinamik çizgilerle oluşturulan tampon bölümü aracın şıklık hissini arttıran unsurlar olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra içi karartılan farlar da araca şık bir hava katmış diyebiliriz. Ayrıca farların içine entegre edilen LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz aydınlatmaları da aracın çağdaş ve modern görünmesini sağlamış.

Bu özellikler haricinde aracın arka kısmında yer alan stop lambaları köşeli bir biçimde dizayn edilmiştir. Araçta trendline, comfortline ve highline olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. 16″ boyutunda oluşturulan çelik jantlar ile çelik jantlı stepne aracın tasarımda yer almaktadır. Ayrıca kapı kolları ve yan aynalar tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra bu yan aynalar elektrik ayarlı ve ısıtmalı özellikler taşımaktadır. Ayrıca yan aynalara LED özellikli sinyal lambaları da entegre edilmiştir. Bunun haricinde aracın dış tasarımına gündüz sürüş farları, karartılmış stop lambaları, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan plaka aydınlatması ve çift egzoz çıkışı da eklenmiştir. Sayılan bu özelliklerin tümü araçta standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın comfortline donanım paket seçeneğinde 6,5 J x 16 Sonoma özellikli alüminyum alaşımlı jantlar, krom detayıyla şık kılınmış olan radyatör ızgarası, ön sis farları ve bu farlara entegre dilmiş olan statik dönüş farları ile krom özellikli yan cam çerçeveleri standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca highline donanım paket seçeneğine ise 7 Jx 17 Queensland özellikli alüminyum alaşımlı jantlar, yer tasarrufu sağlayan çelik jantlı stepne, elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı özellikte oluşturulmuş olan yan aynalar ile LED teknolojisiyle oluşturulmuş stop lambaları ve %65 oranında karartılmış olan arka ve arka yan camlar entegre edilmiştir.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen Jetta iç tasarım

Volkswagen ailesinin Jetta modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracın iç tasarımı oluşturulurken sadelikten, şıklıktan ve konfordan ödün verilmediği gibi aynı zamanda spor bir hava da yakalanmış diyebiliriz. Composition Color özellikli, Türkçe dil seçenekli ve 5″ boyutunda oluşturulmuş olan renkli ve dokunmatik ekran aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca Volkswagen ailesinin sevilen özelliklerinden olan radyo, CD ve MP3 çalar ile WMA çalar sistemi de yine Jetta modelinin tasarımında yerini almıştır. Ayrıca Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu gibi donanımlar da araçta standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta USB-in özelliğiyle oluşturulmuş olan müzik çalar bağlantısı, sekiz adet hoparlör, 1/3 ve 2/3 oranında asimetrik biçimde katlanabilen arka koltuklar yer almaktadır. Katlanabilen arka koltuklar sayesinde ise yalnızca sevdiklerinize değil, aynı zamanda en sevdiğiniz ve ayrılmak istemediğiniz eşyalarınıza da rahatlıkla yer bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra araçta ön kol desteği ile bu ön kola entegre edilmiş eşya saklama gözü de yer almaktadır. Ayrıca ön kapı içlerinde şişe koyma gözü, çok fonksiyonlu ve kullanışlı biçimde dizayn edilen deri direksiyon simidi, deri el freni ve deri vites topuzu gibi özellik ve donanımlar da aracın her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta sürücü ve yolcu için oluşturulmuş ve çok kullanışlı olan ışıklı makyaj aynaları, hem ön tarafta hem de arka tarafta yer alan iki adet okuma lambası, bagaj bölmesi ışıklandırması gibi özellikler de yer almaktadır. Ayrıca soğutmalı ve ışıklı şekilde oluşturulan torpido gözü ile elektrikli ön ve arka camlar da Volkswagen Jetta modelinin tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca aracın comfortline donanım paket seçeneğinde Gloss deri/kumaş koltuk döşemesi, arka kol desteği, arka koltuktan bagaja ulaşma bölümü, ön koltuk arkalarında harita cepleri ile bagaj bölümünde 12 volt değerinde güç çıkışı ve ambiyans aydınlatma sistemi standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde araçta bluetooth özellikli mobil telefon hazırlığı, Türkçe dil seçenekli yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, manuel klima, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları ile Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı gibi donanımlar da yer almaktadır. Ayrıca toz ve polen filtresi ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ve far yükseklik ayarı da tasarıma entegre edilmiştir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Jetta teknik özelikleri

Volkswagen ailesinin Jetta modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 TDI, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 105 HP – 4400 d/d, maksimum tork 250 Nm – 1500-2500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,7 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,6 l/100 km, şehir dışı 4,2 l/100 km, ortalama ise 4,7 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 123 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4659 mm, genişlik 1778 mm, yükseklik 1482 mm, dingil mesafesi 2651 mm, bagaj hacmi 510 lt, yakıt depo kapasitesi 55 lt, boş ağırlık 1412 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/45 R17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Jetta modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin yüksek düzeyde olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Aracın hem motor gücü hem de tork gücü yüksek performansta olduğundan dolayı aslında Jetta modeli genel anlamda yollarda başarılı bir sürüş sergilemekte. Bunun yanı sıra araç hem şehir içi gibi kısa mesafe yollarda hem de şehir dışı gibi uzun mesafeli yollarda gayet spor ve dinamik sürüşler sergilemektedir. Bu özellikleri haricinde Volkswagen Jetta modeli, sürücüyü rahatsız eden ve onun konsantrasyonunu bozan rüzgar uğultusu, trafik gürültüsü, motor ve lastik sesi gibi sesleri iç mekana yansıtmaz. Araç C sınıfı ve kompakt sedan modelinden olduğundan dolayı süspansiyon sistemi sert nitelikte oluşturulmuş. Fakat süspansiyon sisteminin sert nitelikte oluşturulmasına rağmen sürüş anlamında konfordan ödün verilmemiş. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Jetta modeline entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, EBD olarak bilinen fren güç dağıtım sistemi, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile cruise control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi gibi donanımlar da yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra MSr olarak bilinen elektronik motor çekiş kontrolü, EDL yani elektronik diferansiyel kilidi, arka koltuklarda iki adet ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici, Hill Hold yani eğim kalkış asistanı, immobilizer gibi donanımlar yer almaktadır. Ayrıca Volkswagen Jetta modeline sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları da entegre edilmiştir.

Volkswagen Jetta Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.