Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN GOLF FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen Golf İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki lider araç firmalarından bir tanesi olan Volkswagen ailesinin C sınıfından olan başarılı temsilcisi Golf modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda hatchback sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Aracın tamponunun tasarımı onu diğer modellerden ayırıyor diyebiliriz. Tampon yanlarına entegre edilen sis farları dikey biçimde oluşturulduğu için araca spor bir hava katmış. Ayrıca ön radyatör ızgarasının altında yer alan kırmızı renkte oluşturulmuş olan çizgi araca yine farklı ve değişik bir hava katan unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Aracın arka kısmında bulunan LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan stop lambaları koyulaştırılmış biçimde araca entegre edilmiştir.

Volkswagen ailesinin Golf modelinde midline plus, comfortline ve highline olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. 6 J x 15 Lyon alüminyum alaşımlı jantlar ile çelik jantlı stepne araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta yer alan kapı kolları ve yan aynalar tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra bahsedilen bu yan aynalar elektrik ayarlı ve ısıtmalı özellik gösterir. Bu özellikler haricinde yan aynalara LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan sinyal lambaları da entegre edilmiştir. Ayrıca ön tarafta yer alan radyatör ızgarası ise krom çıta detayıyla şık kılınmıştır. Bunun yanı sıra araçta gündüz sürüş farları ile arka cama entegre edilmiş olan radyo anteni de yer almaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra aracın comfortline donanım paket seçeneğinde ise 6,5 J x 16 Dover alüminyum alaşımlı jantlar, ön tamponun altında ilave olarak yer alan şık krom çıta, ön sis farları ile bu farlara entegre edilmiş olan statik dönüş farları ve çift egzoz çıkışı yer almaktadır. Ayrıca aracın highline donanım paket seçeneğinde 7 J x 17 Dijon alüminyum alaşımlı jantlar, alüminyum alaşım jantlı stepne, elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, Bi-Xenon teknolojisiyle oluşturulmuş Basic özellikli ön farlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra far yıkama sistemi, LED teknolojisiyle oluşturulmuş stop lambaları ve %65 oranında karartılmış arka ve arka yan camlar yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

volkswagen golf iç tasarım

Volkswagen ailesinin Golf modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracın iç tasarımında dikkatleri çeken ilk şey sportif bir şıklığın hakim olması oluyor. Ayrıca aracın midline plus donanım paket seçeneğinde Zoom kumaş koltuk döşemesi ve Dark Silver Brushed iç dekor yer alırken; comfortline donanım paket seçeneğinde Alcantara/Global kumaş koltuk döşemesi ve Piano Black iç dekor bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Composition Color özellikli, Türkçe dil seçenekli ve 5″ boyutunda oluşturulmuş olan renkli ve dokunmatik ekran aracın tasarımına entegre edilmiştir.

Ayrıca Volkswagen ailesinin sevilen özelliklerinden olan radyo, CD ve MP3 çalar ile WMA çalar sistemi de yine Golf modelinin tasarımında yerini almıştır. Ayrıca Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu gibi donanımlar da araçta standart olarak bulunan unsurlardandır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta USB-in özelliğiyle oluşturulmuş olan müzik çalar bağlantısı, sekiz adet hoparlör, 1/3 ve 2/3 oranında asimetrik biçimde katlanabilen arka koltuklar yer almaktadır. Bunun yanı sıra araçta ön kol desteği ile bu ön kola entegre edilmiş eşya saklama gözü de yer almaktadır. Ayrıca çok fonksiyonlu ve kullanışlı biçimde dizayn edilen deri direksiyon simidi, deri el freni ve deri vites topuzu gibi özellik ve donanımlar da aracın her üç donanım paket seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta arka kol desteği, arka koltuktan bagaja ulaşma bölümü, ön yolcu koltuğu altında eşya gözü, bagajda yer alan 12 volt değerindeki güç çıkışı, sürücü ve yolcu ışıklı makyaj aynaları gibi özellikler de yine standart olarak yer alır. Tüm bu unsurların yanı sıra Volkswagen Golf modelinde hem önde hem de arka tarafta yer alan iki adet okuma lambası, bagaj bölmesi ışıklandırması, soğutmalı ve ışıklı şekilde oluşturulan torpido gözü ile elektrikli ön ve arka camlar yer almaktadır. Tüm bu özellikler haricinde araçta bluetooth özellikli mobil telefon hazırlığı, Türkçe dil seçenekli yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, manuel klima, ön koltuklarda yükseklik ve bel destek ayarı, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları ile Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı gibi donanımlar da yer almaktadır. Ayrıca toz ve polen filtresi ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ve far yükseklik ayarı da tasarıma entegre edilmiştir. Ayrıca ön ve arka tarafta park mesafe sensörleri de yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf teknik özellikleri

Volkswagen ailesinin Golf modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 2.0 TSI, motor hacmi 1984 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 220 PS 4500-6200 d/d, maksimum tork 350 Nm 1500-4400 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 6,5 s, maksimum hız 244 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 8,1 l/100 km, şehir dışı 5,3 l/100 km, ortalama ise 6,4 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 148 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4268 mm, genişlik 1790 mm, yükseklik 1442 mm, dingil mesafesi 2631 mm, bagaj hacmi 380 lt, yakıt depo kapasitesi 50 lt, boş ağırlık 1370 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 225/40 R18 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının Golf modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin yüksek düzeyde olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle araç bir C sınıfı hatchback modeli olduğundan  dolayı süspansiyon sistemi sert biçimde oluşturulmuş. Fakat bu sert süspansiyon sistemi konfordan kesinlikle ödün vermiyor. Ayrıca sessiz çalışan bu süspansiyon sistemi sayesinde sürücüyü rahatsız eden ve onun konsantrasyonunu bozan rüzgar uğultusu, trafik gürültüsü, motor ve lastik sesi gibi sesleri iç mekana yansımaz. Bunun yanı sıra direksiyon sisteminin de geri bildirimi ve hassasiyeti maksimum düzeyde tasarlandığından bu konuda da aracın başarılı olduğunu söylemek mümkün. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Yeni Tiguan modeline entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, MSR olarak bilinen elektronik motor çekiş kontrolü, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile cruise control sistemi de yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Ayrıca XDS yani elektronik dinamik diferansiyel kilidi, DSR olarak bilinen dinamik direksiyon önerisi, auto hold fonksiyonu, yorgunluk tespit sistemi, immobilizer gibi donanımlar da mevcuttur. Bunun yanı sıra araçta sürücü ve ön yolcu yan ve tavan hava yastıkları ile sürücü ve yolcu ön hava yastığı ile sürücü diz hava yastığı da standart olarak yer almaktadır.

Volkswagen Golf Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.