Kampanya Bulucu

VOLKSWAGEN CC FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Volskwagen CC İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Volkswagen ailesi Alman otomobil üreticisi olmasına karşın ülkemizde en çok tercih edilen ve en iddialı araç markaları arasında yerini almaktadır. Sürücüler tarafından çok sevilen modellerinden bir tanesi olan ve başarılı D sınıf segmentinde yer alan, ayrıca sedan-fastback sınıf modelinden olan Volkswagen CC modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda D sınıfının başarılı tasarım araçlarından bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Cesur ve keskin çizgilerle oluşturulmuş olan CC modeli gayet sportif ve dinamik bir dış tasarıma sahiptir. LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan farlar aslında aracın modern ve çağdaş görüntüsünü kanıtlar nitelikte.

Bu özelliklerin yanı sıra aracın yan tasarımına baktığımızda ön taraftan arka kısma doğru uzayıp alçalan bir tavan yapısının olduğunu görüyoruz. Bu tavan yapısının Volkswagen CC modeline çok farklı bir görüntü sağladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında yer alan çerçevesiz camlar ise aslında CC modelinin ne kadar özgün olduğunu da sevenlerine göstermekte. Bunun yanı sıra araçta yer alan ön sis farları, yine LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ve alaşımlı jantlar aracın kullanışlılığını arttırmış durumda. Volkswagen CC modelinde sportline ve exclusive olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yağmur sensörü ile far sensörü yer almaktadır. Ayrıca son teknolojiyle tasarlanmış olan xenon özellikli ön farlar da yine aracın tasarımına entegre edilen bir unsur olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra yine sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan arka park sensörü ile elektronik park freni gibi özellik ve donanımlar da aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Follow me home olarak bilinen eve kadar takip sistemli farlar da yine aracın her iki donanım seçeneğinde de yer alır. Bunun yanı sıra koyu renk arka camlar aracın exclusive donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmakta ve araca çok şık bir hava katmaktadır.

Bu özellikler haricinde aracın dış tasarımında isteğe bağlı olarak sunulan viraj farları da yer almaktadır. Bu viraj farları hem araca spor ve dinamik bir hava katar hem de sürücüler için yol tutuşlarda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca aracın ön kısmında yer alan radyatör ızgarası krom kaplama detaylarıyla oluşturulmuştur. Bu ön radyatör ızgara sayesinde aracın dinamik ruhu korunurken aynı zamanda araca zarif ve şık bir detay da entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımda tam dokuz farklı renk seçeneği yer almaktadır. Bu sayede siz de dilediğiniz rengi seçerek tarzınıza uygun bir Volkswagen CC yaratabilirsiniz.

İç Donanım ve Tasarımı

Volkswagen CC iç tasarım

Volkswagen CC modelinin iç donanım ve tasarımı baktığımızda ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar kusursuz ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Aracın iç mekanı dış tasarımına oranla daha sade ve şık bir biçimde tasarlanmış. Aslında aracın iç tasarımında daha çok konfordan yana gidildiğini söyleyebiliriz. Aracın pek çok fonksiyonun kontrol edilebildiği kumandalar ön konsola konumlandırılmış. Araçta yer alan ses sistemine ait olan ekran gayet işlevsel ve zarif biçimde tasarlanmış Bunun yanı sıra Volkswagen CC modelinin iç mekanında kullanılan malzemeler gayet kaliteli ve yumuşak bir yapıda oluşturulmuş. Aynı zamanda aracın iç mekanında eşyalarınızı saklamak için de bir hayli göze yer verilmiş.

Tüm bu özellikler haricinde araçta çok bölgeli dijital klima ile soğutmalı torpido gözüne de yer verilmiş. Ayrıca ısıtmalı özellik gösteren sürücü koltuğu ve kalite hissini arttıran deri döşeme koltuklar da aracın exclusive donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmakta. Bunun yanı sıra gayet fonksiyonel biçimde hazırlanmış olan deri direksiyon simidi, elektrikli arka camlar ile ön kol dayama ünitesi ve sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan otomatik kararan iç dikiz aynası gibi özellik ve donanımlar da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ayrıca cam tavan olarak bilinen sunroof özelliği aracın exclusive donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra geri görüş kamerası, sürücüler için adeta hayat kurtaran yol bilgisayarı, start ve stop sistemi, USB bağlantı noktası ile bluetooth bağlantısı gibi özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Otomatik biçimde katlanan yan aynalar ise aracın exclusive donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca aracın sportline donanım paket seçeneğinde silver sprint özellikli kumaş koltuk döşemesi yer alırken; xclusive donanım paket seçeneğinde ise Alcantra / Vienna özellikli deri döşeme bulunmaktadır. Ayrıca aracın ön konsolunda analog saat de yer almaktadır. Ayrıca aracın her iki donanım seçeneğinde de Türkçe dil seçenekli, 6,5″ boyutunda renkli dokunmatik ekran olan Composition Media yer almaktadır. Ayrıca Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu, sekiz adet hoparlör, radyo, CD ve MP3 çalar, ön kol desteği ve bu desteğe konumlandırılmış eşya gözü, ön bölümde iki adet bardak tutucu ve bagajda ise 12 volt değerinde güç çıkışı yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen CC teknik özelilkleri

Volkswagen ailesinin CC modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı ve yüksek performansta olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 TSI, motor hacmi 1390 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 160 hp 5800 d/d, maksimum tork 240 Nm 1500-4500 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 8,5 s, maksimum hız 222 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 8,9 l/100 km, şehir dışı 5,7 l/100 km, ortalama ise 6,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 128 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4802 mm, genişlik 1855 mm, yükseklik 1421 mm, dingil mesafesi 2710 mm, bagaj hacmi 532 lt, yakıt depo kapasitesi 70 lt, boş ağırlık 1519 kg ve son olarak lastik boyutunun ise 235/45 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Volkswagen markasının CC modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu dinamiklerin ve performansın da gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. aracın hem motor gücü hem de tork gücü yüksek performansta olduğundan dolayı aslında CC modeli genel anlamda yollarda başarılı bir sürüş sergilemekte. Bunun yanı sıra araç hem şehir içi gibi kısa mesafe yollarda hem de şehir dışı gibi uzun mesafeli yollarda gayet spor ve dinamik sürüşler sergilemektedir. Ayrıca Volkswagen CC modelinde yer alan süspansiyon sisteminin sessiz çalışması sayesinde sürücüyü rahatsız edecek sesler iç mekana yansıtılmaz. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de CC modeline entegre edilmiştir. Kilitlenmelere karşı önleyici olan ani fren sistemi ABS, EBD olarak bilinen fren güç dağıtım sistemi, ASR yani anti patinaj sistemi ile ESP olarak bilinen elektronik denge sistemi gibi özellikler araçta yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastik basınç kontrol sistemi ile cruise control olarak bilinen hız sabitleme ve sınırlama sistemi gibi donanımlar da yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları da tasarıma entegre edilmiştir.

Volkswagen CC Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.