Kampanya Bulucu

Volkswagen Beetle 1.6 TDI 105 PS Design DSG İnceleme

Wolkswagen, yıllardan beridir en kaliteli ve en gözde araşların üretimini yaparak otomobil sektöründe çok ayrı bir statü elde etmiştir. Beetle modeli ise sahip olduğu şirin tasarımı ve donanımsal özellikleri ile birçok araç sürücüsünün özellikle de bayanların dikkatini fazlasıyla çeken araç olma özelliği taşıyor.

Tasarım Özellikleri

Wolkswagen Beetle, sahip olduğu eşsiz tasarımı ile trafikte en çok dikkat çeken araçlardan birisi. Bundan dolayı son çıkan DSG dizaynı da önceki modellerden çok farklı değil. Aracın farları ve stop lambaları belirginleştirilerek daha şirin bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca jantlar da spor araçlara yönelik bir görünüm kazandırıyor. Tavanın cam malzemeden üretilmiş olması da aracın çekiciliğini artıran detaylardan. Bu cam tavan ile arka bagajın birleşmesi de bagaj hacmini genişleterek otomobile fonksiyonel bir kimlik kazandırmış.

original (1)

İç Mekân ve Donanım

Aracın iç mekân tasarımı da tıpkı dış mekân tasarımı gibi oldukça başarılı. Dış hatların bir kısmı iç bölümlerde de kullanılarak tasarım konusunda bütünlük elde edilmiş. Otomobil her ne kadar şirin bir görünüme sahip olsa da iç mekân oldukça geniş ve ferah tutulmuş. Böylelikle, araç kullanıcıları için konforlu bir keyif sürüş imkânı tanınmış. Fakat aracın arka bölümü, ön bölüme nazaran biraz daha dar dizayn edilmiş. Bu da klasik olarak bütün ufak araç modellerinde rastladığımız bir durum.

Wolkswagen Beetle, multimedya desteği olarak oldukça fonksiyonel bir araç. Dokunmatik paneller, klima kontrolü gibi detaylar oldukça başarılı. Yalnızca panelin usb girişinin bulunmaması araç için büyük bir eksiklik diyebiliriz. Ses sistemi de Wolkswagen markasına yakışır derecede güçlü.

Wolkswagen Beetle’ın sahip olduğu 310 litre bagaj hacmi, rakiplerine göre bir tık önde olmasını sağlıyor.

original (2)

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Wolkswagen Beetle, 1.  Litre dizel üniteye sahip. Bu modelde bulunan motor, 105 Bg güç ve 250 Nm tork değeri sunuyor. Aracın maksimum hızı 176 Km/ saat iken; 100 Km/s hıza ulaşması da 11,5 saniye sürüyor. Bu değerlere göre aracın motoru performans arayanlara göre olmamakla birlikte ufak araçlar içinse gayet ideal.

Wolkswagen Beetle’ın yakıt tüketimi ortalama 4,7 litre bir değere sahip. Tabii ki bu değer performanslı sürüşlerde artıyor. Fakat gerek ufak boyutlara sahip oluşu gerekse de yakıt tasarrufu sağlaması aracın tam bir şehir içi aracı olduğunu kanıtlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.