Kampanya Bulucu

Vodafone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde pek çok reklam amaçlı kısa mesaj alabilir ya da istemediğiniz çağrılara maruz kalabilirsiniz. İstemediğiniz bir kişinin sizi aramasını engellemek ya da reklam amaçlı mesaj ve çağrılarla meşgul olmamak için numara engelleme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Vodafone kullanıcıları ücretsiz numara engelleme için operatörün hizmetinden faydalanabilecekleri gibi akıllı telefonlarının engel özelliğini de kullanabilirler.

Vodafone Mesajla Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları operatörlerinin mesajla engel hizmetinden yararlanarak istenmeyen kişi ve kuruluşların gizli numaradan kendilerini aramasını engelleyebilirler.

Vodafone numara engelleme kodu sayesinde gizli numaradan aramaların önüne geçebilirsiniz. Bunun için GIZLI AC yazıp 7046’ya ücretsiz bir şekilde kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Vodafone gizli numaraya kapatma işlemi bunun dışında Online Self Servis üzerinden de yapılabilir.

Fakat mesajla doğrudan bir numaranın engellenmesi ya da numara engelleme kaldırma işlemi mümkün değildir. Bunun için aşağıda anlatmış olduğumuz yöntem ile sizi rahatsız eden numaraları engelleyebilirsiniz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak için ise 542’yi ya da 0542-542-00-00 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak yetkili ile iletişime geçebilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanın: Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Android Telefonlar İçin Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Android işletim sistemli cep telefonunuzun rehberinde kayıtlı olan bir numarayı engellemek istiyorsanız rehberi açın ve kişinin adını bulduktan sonra üzerine basılı tutup “kişiyi engelle” seçeneğine dokunun.
 • Aynı işlemi arama geçmişinden de yapmak mümkündür. Sizi bir daha aramasını istemediğiniz numaranın üstüne bastıktan sonra açılan seçenekler arasından “engelle” yazısını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

 • Size istenmeyen mesajlar gönderen bir kişiyi ya da kurumu engellemek için ise mesajlar bölümüne girip o mesajı açın. Mesaj ekranının sağ üst tarafında yer alan üç nokta işaretine tıklayın.

 • Önünüze gelen menüde “kişiler ve seçenekler” yazısına tıklayın.

 • Karşınıza çıkan bölümdeki “engelle ve spam olarak bildir” yazısına dokunarak bu numaranın size SMS göndermesini ve sizi aramasını engellemiş ve spam olarak şikayette bulunmuş olursunuz.

IOS İşletim Sisteminde Rahatsız Eden Numarayı Engelleme Nasıl Yapılır?

 • Apple marka mobil cihazlarda numara engellemek için arama kaydından ya da rehberden engellemek istediğiniz arayanı ya da kişiyi açın.

 • Karşınıza çıkan ekranın en alt kısmında yer alan “bu arayanı engelle” seçeneğine dokunun. Bu sayede söz konusu kişinin yeniden aynı numaradan sizinle iletişime geçmesi engellenmiş olur.

 • Mesaj kutusu aracılığıyla sizi rahatsız eden bir numarayı engellemek için ise o kişi tarafından gönderilen mesajı açın.

 • Daha sonra sağ üst köşede yer alan “i” simgesine tıklayın.

 • Karşınıza çıkan “ayrıntılar” sayfasında gönderen kişinin ismi ya da numarasının yazılı olduğu bölüme dokunun.

 • Önünüze çıkan sayfanın en alt bölümde yer alan “bu arayanı engelle” yazısına dokunun.

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Eğer birisinin sizi engellediğini düşünüyorsanız başka birisinin cep telefonundan o numarayı arayabilirsiniz. Siz aradığınızda meşgul çalıyorsa ve başkasının numarasından aradığınızda böyle bir durum söz konusu değilse engellenmiş olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.