Kampanya Bulucu

Vodafone Tarife Değişikliği, Vodafone Paket İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone, ülkemizde yer alan başarılı ve çok geniş müşteri ağına sahip olan operatörlerden bir tanesidir. Vodafone’ un operatör piyasasındaki yeri böyle olunca, hem müşterilerine daha iyi hizmet vermek hem de müşteri kapasitesini arttırmak adına pek çok uygulamalar yapmaktadır. Vodafone’da yer alan kampanya, paket ve tarifeler de yine aynı oranda geniş yer kaplamaktadır. Vodafone kapsamında pek çok paket ve tarife bulunmaktadır. Bittikçe dolan tarifeler, Vodafone FreeZone, kişiye özel paket ve teklifler, hem faturalı hem de faturasız hatlara yepyeni kampanyalar gibi uygulamalar Vodafone’ da yer almaktadır. Bu yazımızda Vodafone paket değişikliği, Vodafone tarifelerinin nasıl iptal edildiği, Vodafone tarife değişikliği cezası gibi konuları derledik.

Vodafone Tarife Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hangi tarifede olduğu konusunda bilgi edinmek isteyen kullanıcıların “Hangi Vodafone tarifesindeyim?” sorusunun cevabı için Online Self Servisée giriş yapması gerekir. Self Servis’e giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı kutucuk içerisinde belirtilen “Tarifem ve Kullanımlarım” sekmesi aracılığıyla halihazırda abonesi olunan paket hakkında bilgi edinmek mümkündür.

Vodafona Paket Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone’ un ülkemizde bu kadar popüler ve başarılı olmasının sebebi hem tarifelerinin uygunluğu hem de Vodafone tarife değiştirme kapsamında birçok değişikliği içinde bulundurmasıdır. Vodafone tarifeler değişikliği kapsamında paketler, tarifeler, kampanyalar ve bunların içerdikleri imkanlar basit biçimde değiştirilebilmektedir. Vodafone paket değişikliği dahilinde yer alan tarifeyi değiştirmek için öncelikle aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Bu internet adresi “Online Self Servis” olarak bilinmektedir. Bu internet sitesi ziyaret edildiğinde tarife değişikliği yapmak isteyen bireylerin karşısına ana sayfa çıkmaktadır. Ana sayfada yer alan “Giriş Yapın” seçeneği ile beraber kişilerin telefon numaralarını ve Vodafone’un vermiş olduğu kurumsal şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Eğer bu siteye girmek isteyen kişi şifresini unutmuş ise “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayarak yardım alabilmektedir.

“Online Self Servis” bölümüne giriş yapan ve Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek isteyen kişinin daha sonra yine aynı sayfada çıkacak olan “Tarifem ve Kullanımlarım” sekmesine tıklaması gerekmektedir. Bu sekmenin hemen altında yer alan “Geçebileceğim Tarifeler” bölümü ise sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Bu bölümden geçiş yapabileceğiniz tarifelerin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ise kişi kendisine uygun olan ve istediği tarifeye geçiş yapabilmektedir. Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek yalnızca bu yolla yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra Vodafone “Sesli Yanıt Self Servis” olarak geçen Vodafone paket iptal etme numarası 7000’i arayarak da yine Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Vodafone tarife değişikliği için hangi numarayı aramak gerekiyor sorusu bu şekilde yanıt bulurken tüm bunların yanı sıra Vodafone paket değişikliği işlemini telefonunuzun kısa mesaj bölümünden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, telefonunuzda yer alan kısa mesaj bölümüne geçmek istediğiniz tarifenin kodunu yazıp 7048’e kısa mesaj göndermeniz, Vodafone paket değiştirme işlemini gerçekleştirmeniz için yeterli olacaktır.

Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek için başka yollar da bulunmaktadır. bunun için Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca Vodafone 542 ya da 0 542 00 00 numaralarından Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanabilir, Vodafone paket değişikliği yapma talebinizi iletebilirsiniz. Kişilerin tarife değişikliği yaparken merak ettiği konulardan bir tanesi ise faturalı hattan faturasız bir hatta geçiş işlemi ve tarife değişikliği işlemi yaparken herhangi bir kısıtlamanın söz konusu olup olmadığıdır. Yeni hattın aktive edilmesinin ardından ilk bir ay içerisinde şebeke içi geçiş yapılamamaktadır. Ayrıca faturalı hattın faturasız hatta çevrildiği durumlarda ise yine bir ay içerisinde tekrardan şebeke içi geçiş yapılamamaktadır diyebiliriz.

Vodafone paket değişikliği dahilinde yer alan ve kişilerin merak ettikleri bir diğer konu ise paket değişikliği yaptıktan sonra kalan kullanım miktarlarının nasıl öğrenecek olmalarıdır. Bunun için kişiler kısa mesaj yolunu kullanabilirler. Değişim yapılan pakette kalan TL miktarını öğrenmek için TL yazarak 7000’e kısa mesaj gönderilebilir. Yine aynı zamanda değişim yapılan pakette kalan dakika miktarını öğrenmek için DK yazarak, değişim yapılan pakette kalan kısa mesaj miktarını öğrenmek için SMS yazarak ve değişim yapılan pakette kalan internet miktarını öğrenmek için ise INTERNET SORGU yazarak 7000’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Paket Değişikliği İçin TIKLAYINIZ!

Vodafone Tarifeler Nasıl İptal Edilir?

Vodafone tarife iptali işlemini gerçekleştirmek isteyen bireyler de bulunmaktadır. İşte bu konuda da Vodafone tarife iptali işlemi yapılabilmektedir. Vodafone paket iptali nasıl yapılır sorusunun cevabı için; Vodafone tarife iptali işlemini gerçekleştirmek SMS yani kısa mesaj yolu ile yapılamamaktadır. Vodafone tarife iptali işlemi için öncelikle 542 ya da 0 542 00 00 numaralarından Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra Vodafone tarife iptali işlemi talep edilmektedir. Bunun yanı sıra ise Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine de giderek doğrudan Vodafone tarife iptali işleminizin talebini iletebilir; kolaylıkla Vodafone tarife iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kişiler eğer bireysel olarak tarife iptal işlemini gerçekleştireceklerse, vodafone tarife iptal işleminin talebinin belirtildiği imzalı dilekçe ve kimlik fotokopisi ile 0850 542 50 00 nolu faksa başvuruda bulunabilirler. Fakat eğer iptal etmek istediğiniz hat kurumsal bir hat ise bu noktada yine farklı bir durum söz konusudur. Kurumsal hattın iptal işlemi için ise vergi levhası, firma imza sirküleri, imza sirkülünde yer alan yetkili olan kişinin kimlik fotokopisi ve iptal işleminin talebini belirtmiş olan imzalı dilekçenin de yine aynı şekilde numaraya gönderilmesi gerekir. Vodafone paket iptal etme işlemleri kapsamında kurumsal hat iptal işlemindeki numara, bireysel hat iptal işlemindeki numaradan farklı olup 0850 542 50 05’tir.

Vodafone Tarife Değişikliği Ücreti

Vodafone kullanıcıların tarifi değişikliğinde ödediği, Vodafone tarife değişikliği cezası olarak da tanımlayabileceğimiz ücret, taahhütname esasları gereğince kullanıcıların faturalarına yansıtılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; geçiş yapılan tarifenin mevcutta abonesi olunan tarifen daha az ya da çok ücretli olmasıdır. Eğer mevcut tarifenizden daha az ücretli bir tarife geçiş yaparsanız cayma bedeli ödemek durumunda kalırsınız. Aksi halde herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmez. Aynı mantıktan ilerleyerek Vodafone eski tarifeye geçiş işlemleri için ne kadar ücret ödenmesi gerektiği de yine aynı şekilde cevaplanır. Eski tarife daha az ücretli ise cayma bedeli ödenir, yüksek ücretli ise ödenmez.

Vodafone Tarife Değişikliği Süresi

Vodafone tarife değişikliğinden sonra yeni tarifem ne zaman devreye girecek? Bu soru şu şekilde cevap bulur; Anlık tarife değişikliği söz konusu ise işlem yapılan gün itibarıyla tarife değişikliği devreye girer. Bilgilendirme SMS’inin ardından yeni tarifede mevcut olan haklar hatta yüklenir. İleri tarihli değişikliklerde ise tarife, fatura kesim tarihinin ardından değişir. Yeni tarifede mevcut olan haklar yine bilgilendirme SMS’inin ardından hatta yüklenir.

Vodafone Faturasız Tarife Değiştirme

Faturasız Vodafone kullanıcıları, yapacakları işlemler doğrultusunda kullanacakları bakiyenin yüklemesini önceden yükleme yaptıkları için faturasız kullanıcılar için tarife değiştirme şeklinde tanımlanan bir işlem mevcut değildir.

Vodafone Tarife Kodları

Vodafone, kullanıcılarının kullanımına sunduğu paketlerini öne çıkan özellikleri ile isimlendirmekte ve Self Servis, Sesli Yanıt Servisi gibi hizmetler üzerinden yapılacak işlemler için bu paketleri bir kod ile belirtmektedir. Vodafone’un halihazırda abonesi olunabilecek paketleri resmi internet adresinden incelenebilir.

Vodafone tarife kodlarını incelemek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.