Vodafone Paket Değişikliği | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Vodafone Paket Değişikliği

Vodafone, ülkemizde yer alan başarılı ve çok geniş müşteri ağına sahip olan operatörlerden bir tanesidir. Vodafone’ un operatör piyasasındaki yeri böyle olunca, hem müşterilerine daha iyi hizmet vermek hem de müşteri kapasitesini arttırmak adına pek çok uygulamalar yapmaktadır. Vodafone’da yer alan kampanya, paket ve tarifeler de yine aynı oranda geniş yer kaplamaktadır. Vodafone kapsamında pek çok paket ve tarife bulunmaktadır. Bittikçe dolan tarifeler, Vodafone FreeZone, kişiye özel paket ve teklifler, hem faturalı hem de faturasız hatlara yepyeni kampanyalar gibi uygulamalar Vodafone’ da yer almaktadır. Bu yazımızda Vodafone paket değişikliği, Vodafone tarifelerinin nasıl iptal edildiği, Vodafone tarife değişikliği cezası gibi konuları derledik.

Vodafona Paket Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone’ un ülkemizde bu kadar popüler ve başarılı olmasının sebebi hem tarifelerinin uygunluğu hem de Vodafone tarife değiştirme kapsamında birçok değişikliği içinde bulundurmasıdır. Vodafone tarifeler değişikliği kapsamında paketler, tarifeler, kampanyalar ve bunların içerdikleri imkanlar basit biçimde değiştirilebilmektedir. Vodafone paket değişikliği dahilinde yer alan tarifeyi değiştirmek için öncelikle aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Bu internet adresi “Online Self Servis” olarak bilinmektedir. Bu internet sitesi ziyaret edildiğinde tarife değişikliği yapmak isteyen bireylerin karşısına ana sayfa çıkmaktadır. Ana sayfada yer alan “Giriş Yapın” seçeneği ile beraber kişilerin telefon numaralarını ve Vodafone’un vermiş olduğu kurumsal şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Eğer bu siteye girmek isteyen kişi şifresini unutmuş ise “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayarak yardım alabilmektedir.

“Online Self Servis” bölümüne giriş yapan ve Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek isteyen kişinin daha sonra yine aynı sayfada çıkacak olan “Tarife ve Paketlerim” sekmesine tıklaması gerekmektedir. Bu sekmenin hemen altında yer alan “Tarife Değişikliği” bölümü ise sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. “Tarife Değişikliği” bölümünde Vodafone kapsamında yer alan tüm tarife, paket ve kampanyalara da yine ulaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise kişi kendisine uygun olan ve istediği tarifeye geçiş yapabilmektedir. Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek yalnızca bu yolla yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra Vodafone “Sesli Yanıt Self Servis” olarak geçen 7000’i arayarak da yine Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Vodafone paket değişikliği işlemini telefonunuzun kısa mesaj bölümünden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, telefonunuzda yer alan kısa mesaj bölümüne geçmek istediğiniz tarifenin kodunu yazıp 7048’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Vodafone paket değişikliği işlemini gerçekleştirmek için başka yollar da bulunmaktadır. bunun için Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca Vodafone 542 ya da 0 542 00 00 numaralarından Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanabilir, Vodafone paket değişikliği yapma talebinizi iletebilirsiniz. Kişilerin tarife değişikliği yaparken merak ettiği konulardan bir tanesi ise faturalı hattan faturasız bir hatta geçiş işlemi ve tarife değişikliği işlemi yaparken herhangi bir kısıtlamanın söz konusu olup olmadığıdır. Yeni hattın aktive edilmesinin ardından ilk bir ay içerisinde şebeke içi geçiş yapılamamaktadır. Ayrıca faturalı hattın faturasız hatta çevrildiği durumlarda ise yine bir ay içerisinde tekrardan şebeke içi geçiş yapılamamaktadır diyebiliriz.

Vodafone paket değişikliği dahilinde yer alan ve kişilerin merak ettikleri bir diğer konu ise paket değişikliği yaptıktan sonra kalan kullanım miktarlarının nasıl öğrenecek olmalarıdır. Bunun için kişiler kısa mesaj yolunu kullanabilirler. Değişim yapılan pakette kalan TL miktarını öğrenmek için TL yazarak 7000’e kısa mesaj gönderilebilir. Yine aynı zamanda değişim yapılan pakette kalan dakika miktarını öğrenmek için DK yazarak, değişim yapılan pakette kalan kısa mesaj miktarını öğrenmek için SMS yazarak ve değişim yapılan pakette kalan internet miktarını öğrenmek için ise INTERNET SORGU yazarak 7000’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Paket Değişikliği İçin TIKLAYINIZ!

Vodafone Tarifeler Nasıl İptal Edilir?

Vodafone tarife iptali işlemini gerçekleştirmek isteyen bireyler de bulunmaktadır. İşte bu konuda da Vodafone tarife iptali işlemi yapılabilmektedir. Vodafone tarife iptali işlemini gerçekleştirmek SMS yani kısa mesaj yolu ile yapılamamaktadır. Vodafone tarife iptali işlemi için öncelikle 542 ya da 0 542 00 00 numaralarından Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra Vodafone tarife iptali işlemi talep edilmektedir. Bunun yanı sıra ise Vodafone iletişim noktalarında yer alan cep merkezlerine de giderek doğrudan Vodafone tarife iptali işleminizin talebini iletebilir; kolaylıkla tarife iptali yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kişiler eğer bireysel olarak tarife iptal işlemini gerçekleştireceklerse, vodafone tarife iptal işleminin talebinin belirtildiği imzalı dilekçe ve kimlik fotokopisi ile 0850 542 50 00 nolu faksa başvuruda bulunabilirler. Fakat eğer iptal etmek istediğiniz hat kurumsal bir hat ise bu noktada yine farklı bir durum söz konusudur. Kurumsal hattın iptal işlemi için ise vergi levhası, firma imza sirküleri, imza sirkülünde yer alan yetkili olan kişinin kimlik fotokopisi ve iptal işleminin talebini belirtmiş olan imzalı dilekçenin de yine aynı şekilde numaraya gönderilmesi gerekir. Kurumsal hat iptal işlemindeki numara, bireysel hat iptal işlemindeki numaradan farklı olup 0850 542 50 05’tir.

Vodafone Tarife Değişikliği Cezası

Vodafone müşteri memnuniyetini sağlayan operatörlerin başında geldiği için Vodafone tarife değişikliği cezası kapsamında da yine aynı şekilde çizgisini korumaktadır. Buna göre Vodafone Akıl Küpü Tarifeler dahilinde yer alan tarifelerde herhangi bir tarife değişikliğine ceza olarak bir ücret ödenmemektedir. Tarifeler arasında ücret ya da fiyat farklılığı olsa bile 18 Ocak 2016 tarihinden itibaren ceza olarak fazladan ücret ödemek Vodafone’ da söz konusu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.