Kampanya Bulucu

Vodafone Gizliye – Özel Numaraya Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil iletişim noktasında en çok kötüye kullanılan alanlardan birisi de gizli numara hizmetleridir. Pek çok vatandaş tehdit, taciz, abartılı şaka gibi rahatsızlık verici durumlarla karşı karşıya kaldığı için hatlarını gizli numaradan gelecek çağrılara kapatmak istiyorlar.

Vodafone da dahil olmak üzere her operatör gizli numaradan gelen çağrıları engellemek ve engeli kaldırmak için oldukça pratik çözümler sunuyor.

Vodafone Özel Numara Kapatma ve Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Vodafone aboneleri gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için GIZLI AC yazıp 7046’ya ücretsiz olarak kısa mesaj gönderebilir ya da bu numarayı arayabilirler.
  • Gizli numaralardan gelen çağrılara konulan engeli kaldırmak için ise Vodafone gizli numara açma kodunu kullanmak yeterli olacaktır. GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya ücretsiz olarak SMS yollanabileceği gibi bu numarayı aramak da yeterli olacaktır.
  • Vodafone gizliye kapatma kısayolu haricinde alternatif bir yöntem arıyorsanız gizli çağrıları engellemek için Online Self Servis ya da sesli yanıt sistemi üzerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Vodafone’da özel numara kapatma işlemine yönelik servis aktif hale getirilmiş olsa dahi analog santrallerden, PBX’lerden ya da yurt dışından numarasız olarak gelen çağrılar engelden etkilenmez ve cep telefonunuz çalmaya devam eder. Diğer taraftan Roaming’te Vodafone’nun gizliye kapatma servisi aktif hale getirilmiş ise gizlenmiş çağrılar (PBX, yurtdışı aramaları ve analog çağrılar dışında) engellenmiş olur.

Vodafone Gizliye Kapatamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz SMS ile gizli numarayla yapılan çağrıları engelleme yöntemlerini uygulamanıza rağmen özel numaralardan çağrı almaya devam ediyorsanız durumu Vodafone yetkililerine bildirip sorunun çözümü konusunda bir aksiyon almalarını sağlayabilirsiniz.

Bunun için Vodafone’un yetkili bayilerine gidebileceğiniz gibi 542 ya da 0542-542-00-00 numaralı çağrı merkezi numaralarını arayıp müşteri temsilcisine şikayetinizi anlatmanız yeterli olacaktır.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanın: Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Diğer Hatlardan Gizli Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde Vodafone dışında en çok kullanılan diğer operatörler Türk Telekom ile Turkcell’dir. Bu iki operatörde de SMS ile gizli numaradan gelen çağrıları kabul etme ve engelleme seçenekleri bulunur.

  • Hem Türk Telekom hem de Turkcell aboneleri gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için aynı kodu kullanırlar. *253# numarasının tuşlanması halinde Türk Telekom ve Turkcell abonelerini gizli numaradan arayan vatandaşlar “aradığınız kişi gizli numaradan yapılan çağrıları kabul etmemektedir. Eğer bu kişiye ulaşmak istiyorsanız numaranızı görünür yapmalısınız” şeklinde bir uyarı ile karşılaşırlar.
  • Türk Telekom ve Turkcell’de gizli numaradan gelen çağrılara koyduğunuz engeli kaldırmak için kullanmanız gereken kod da aynıdır. Engeli kaldırmak istediğiniz zaman arama bölümüne *253# yazmanız halinde koymuş olduğunuz engel kalkar ve yeniden hattınız gizli numaradan yapılan aramalara açık hale gelmiş olur.

Diğer Vodafone İşlemleri:

Vodafone Numara Engelleme

Vodafone Ödemeli Arama

Vodafone Freezone’a Geçiş

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.