Kampanya Bulucu

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır? UPS Kargom Nerede?

1907 yılında, 19 yaşında genç bir girişimci olan Jim Cassey tarafından kurulan UPS (United Parcel Service) Kargo, dünyanın ilk kargo şirketlerinden biri olma özelliğine sahip. Arkadaşlarından aldığı 100 dolar borç ile önce American Messenger Company adı altında kurduğu firmada yaya veya bisikletli olarak paket dağıtan Cassey, daha sonra Seattle’dan ayrılarak şirketin adını UPS Kargo olarak değiştirmiş ve zaman içerisinde ABD’nin diğer eyaletlerine de dağıtım yapmaya başlamış.

Türkiye taşımacılık pazarına, yetkili servis sağlayıcısı Ünsped aracılığıyla 1988 yılında giren UPS Kargo, 2009 yılında bu şirketi satın alarak kendi adıyla dağıtım yapmaya başlamıştır. UPS Türkiye, 3000 civarında çalışanı, 260 şubesi ve 700 dağıtım aracından oluşan filosuyla ülkemizdeki önemli dağıtım şirketlerinden biri.

UPS Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UPS Kargo’ya teslim edilen gönderinizin durumunu sorgulayabileceğiniz birden fazla seçenek mevcut. Bu işlemlerde kullanabileceğiniz ve gönderinizle ilgili bilgi alabileceğiniz UPS gönderi takip kodu tarafınıza teslim edilen faturanın üst kısmında yer alır. Ayrıca gönderinin sisteme girişi sırasında cep telefonu numaranızı verdiyseniz, takip kodunuz bu numaraya SMS olarak da gönderilir.

1. İnternet üzerinden UPS Kargo sorgulama işlemi

Amerika menşeili taşımacılık firması UPS Kargo’nun resmi internet sitesine girdiğinizde ana menüde direkt olarak karşınıza kargo takip kodunuzu girebileceğiniz ekran çıkar. Eğer eski bir tarayıcı kullanıyorsanız veya sitedeki bir hatadan ötürü bu menü açılmadıysa sitenin sağ üst kısmında yer alan “Hızlı Başlangıç” menüsüne tıklamanız yeterli. Bu ekrana tek bir kod girerek sorgulama yapabileceğiniz gibi, toplu gönderilerinizi de aralarında birer satır boşluk bırakmak suretiyle tarayabilirsiniz.

UPS Kargo sitesine gitmek için TIKLAYINIZ!

2. Mobil uygulama üzerinden UPS Kargo sorgulama işlemi

App Store veya Google Play üzerinden indirilebilen UPS Kargo mobil uygulaması, hiçbir teferruat içermeden kullanıcının işlemlerini kolaylıkla yerine getirmesini sağlayacak bir arayüze sahip. Uygulamayı indirdikten sonra, bölge ve dil seçeneklerini seçip açılan ana ekrandan herhangi bir kayıt işlemi gerçekleştirmeden gönderi kodunuzu girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Adresinize kurye çağırmanızı mümkün kılan uygulamada ayrıca gönderi ücreti hesaplama seçeneği de bulunuyor.

3. Telefonla UPS Kargo sorgulama işlemi

Eğer internet erişiminiz yoksa veya gönderinizin durumuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bir müşteri temsilcisiyle görüşmek istiyorsanız, UPS Kargo çağrı merkezini arayabilirsiniz. “444 00 66” numaralı UPS Kargo çağrı merkezini aradıktan sonra sesli yanıt sistemindeki adımları takip ederek müşteri temsilcisine bağlanabilir ve kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

4. Şubeden UPS Kargo sorgulama işlemi

Diğer adımların hiçbirinden sonuç alamadıysanız veya geciken kargonuzla ilgili yüz yüze bir görüşme yaparak “UPS kargom nerede?” diye sormayı tercih ediyorsanız size en yakın UPS Kargo şubesine gidebilirsiniz. Firmanın şubelerinde gönderi koduyla sorgulama yapabildiğiniz gibi ayrıca T.C. kimlik numarası ve eğer kayıtlıysa cep telefonu numarasıyla da sorgulama işlemi yapmanız mümkün.

UPS Kargo Pasaport Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vize başvuru işlemlerinin ardından sizden alınan evraklarınız, gerekli işlemlerin yapılması için gideceğiniz ülkeye, işlemlerin tamamlanmasının ardından tekrar size UPS Kargo ile gönderilir. UPS pasaport takip işlemlerinde Hollanda ve Almanya Konsolosluğu için pasaport numaranızla, Amerikan Konsolosluğu için başvuru işlemleri sırasında tarafınıza verilen referans numarasıyla, UPS’in resmi internet sitesi üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

UPS Kargo pasaport takibi için TIKLAYINIZ.

UPS Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

Diğer kargo firmalarına kıyasla yurt dışı gönderilerinde de büyük bir yoğunluk bulunan UPS Kargo’nun gönderi ücret tarifesi de bu yoğunluğa göre belirleniyor. Bu nedenle yurt içi gönderileriniz için fikir alabileceğiniz standart bir gönderi ücret tarifesi bulunmuyor. Ancak paketinizin boyutlarını, ağırlığını, çıkış ve hedef adreslerini girerek gönderi ücretini hesaplayabileceğiniz bir sayfa mevcut.

UPS Kargo gönderi ücreti hesaplamak için TIKLAYINIZ.

UPS Kargo Çalışma Saatleri

UPS Kargo şubeleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, cumartesi günleri 09:00’dan 15:00’a kadar çalışmaktadır. Firma şubeleri pazar günleri kapalıdır.

UPS Kargo İletişim Bilgileri

Genel merkezi, “Seyitnizam Mh. Mevlana Cad. UPS Plaza No:87 34015 Zeytinburnu” adresinde bulunan UPS Kargo’nun size en yakın şubesini internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Size en yakın UPS Kargo şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Ayrıca gönderiniz hakkında bilgi almak, adrese kurye çağırmak, öneri ve şikayet için de “444 00 66” numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.