Kampanya Bulucu

Turkcell Taahhüt ve Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diğer operatörler gibi Turkcell’in de müşterilerine belirli taahhütler karşılığında sunduğu çeşitli kampanyalar ve fırsatlar mevcut. İnternet, konuşma ve SMS paketleri bu taahhütler karşılığında müşterilere daha uygun fiyatlarda sunuluyor. Taahhüt süresi dolduktan sonra yeni bir pakete geçmek ve kampanyalardan yararlanmak mümkün olduğu gibi taahhüt süresi dolmadan önce sözleşmeyi iptal etmek ise belirli cayma bedellerinin ödenmesini gerektirebiliyor.

Turkcell Tarifem Ne Zaman Bitiyor?

Turkcell tarife sorgulama işlemlerini birden çok yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.

 • Eğer yakınınızda herhangi bir Turkcell bayisi bulunuyorsa buraya gidip yetkiliye Turkcell abonelik bilgilerinizi vererek tarifelerinize ilişkin her türlü detayı öğrenmeniz mümkündür.
 • Benzer şekilde Turkcell’in 532 ya da 0532-532-00-00 numaralı çağrı merkezlerini arayıp müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra hangi tarifelerden faydalanıyor olduğunuza ve bu tarifelerin ne zaman biteceğine yönelik bilgileri temin etmeniz mümkündür.
 • Tarife bilgilerinizi SMS yolu ile öğrenmek istiyorsanız TARIFE yazıp 2222‘ye kısa mesaj göndererek kullanıyor olduğunuz tarifeyi ve diğer tüm paketleri öğrenebilirsiniz.
 • Hangi tarife kapsamında Turkcell müşterisi olduğunuzu Turkcell Hesabım uygulaması aracılığıyla ya da Turkcell’in resmi sitesi yardımıyla da öğrenmeniz mümkündür. Android için Google Play Store, iOS için ise App Store uygulama mağazalarına giderek Hesabım uygulamasını indirip sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekirse: Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Müşteri hizmetleri ve Turkcell bayisi dışında internet üzerinden de Turkcell taahhüt bitiş tarihinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Turkcell’in resmi sitesinden abonelik sürelerinizin bitiş tarihini öğrenmek için ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın.

 • Sorgulamaya başlamak için karşınıza çıkan sayfadaki “giriş yap” yazısına tıklayın.

 • Giriş bölümündeki “hızlı giriş”, “Turkcell şifre” ya da “mobil imza” seçeneklerinden herhangi birini seçip sisteme giriş yapın.
 • Menüden “hat özetim” seçeneğine tıklayın.

 • Kullanıyor olduğunuz paketler “kalan kullanımlarım” bölümünde listelenecektir. Buradaki “detaylı bilgi” yazısına tıklayarak aboneliğinize dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Sol menüdeki “paket ve tarifelerim” seçeneği aracılığıyla diğer detaylara ulaşmanız mümkündür.

Taahhüt bitiş tarihinizi öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell hattınızı kapatmanız ya da tarifeyi iptal etmeniz durumunda sözleşme kapsamında cayma bedeli ödemeniz gerekebilir.

Eğer sözleşmenizde hangi detayların yer aldığını merak ediyorsanız Turkcell abonelik sözleşmesi sorgulama işlemi için Turkcell yetkili bayilerine gidebilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Genelde cayma bedeli olarak kampanyalı bir şekilde faydalanılan sürecin kampanyasız ücreti talep edilir.

Bir örnek üzerinden yola çıkmak gerekirse 24 aylık süre ile 30 TL’lik bir paket aldığınızı varsayalım. Bu paketin kampanyasız fiyatının da 50 TL olduğunu düşünelim. 3 aylık bir kullanım sonrasında taahhütten caymak isterseniz şimdiye kadar toplam 90 Türk Lirası ödemiş olursunuz. Kampanyasız fiyat 50 TL olduğu için eğer bu kampanyadan faydalanmasaydınız ödemeniz gereken miktar 150 TL olacaktı. Bu durumda aradaki 60 TL tutarındaki farkı cayma bedeli olarak ödemeniz gerekebilir. Ayrıca sözleşme kapsamında vergi muafiyeti, cihaz satın alma gibi ekstra durumlar varsa bu durumlara ilişkin bir bedel de karşınıza çıkabilir.

Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hesaplama işlemleri için bir toparlama yapacak olursak; firmaların cayma bedeli hesaplamaları abonelik başlangıcında imzaladığınız sözleşmeler üzerinden yapılıyor. Burada firmalar sizlere sağladıkları tüm cihaz, indirim ve hizmetleri aboneliğinizi iptal ettiğinizde sizden talep edebilir. Bu sebeple, hangi firma ile olursa olsun, aboneliğinizi başlatırken lütfen sözleşmenin tamamını okuyun ve hangi sorumlulukları baştan kabul ettiğinizi görün. Böylece aboneliğinizi iptal etmek istediğinizde hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz.

Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hesaplama işlemlerini sizler için en detaylı şekilde açıklama çalıştık. Eğer konu ile alakalı merak ettiğiniz noktalar veya kafanıza takılan, anlayamadığınız yerler varsa lütfen yorum kısmından bizlere iletin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.