Kampanya Bulucu

Turkcell Şebeke Sorunu Nasıl Çözülebilir? Neden Olur?

Birçok operatör Türkiye’nin neredeyse tamamında sorunsuz şebeke hizmeti sunduğunu belirtse de şebeke problemleri hala yaşanmaya devam ediyor. Öyle ki büyük şehirlerde bile bazı bölgelerde birçok vatandaş şebeke sorunu yaşıyor. Şebeke problemleri kimi durumlarda telefondan kaynaklanırken kimi durumlarda da operatör yüzünden meydana gelebiliyor.

Şebeke Sorunları Neden Oluşur?

Şebeke problemlerinin oluşumu konusunda birçok faktör rol sahibi olabilir. Kullanmış olduğunuz cihazın işletim sistemi de bu problemler arasında yer alır. Genelde Android işletim sisteminde yaşanan geçici problemler yüzünden şebeke sorunu yaşamanız mümkündür.

Şebeke sorunu yaşanmasının bir diğer sebebi ise Turkcell’in bulunduğunuz bölge için yetkilendirdiği baz istasyonunun yetersiz faaliyet göstermesi ya da söz konusu istasyonun faaliyet alanının bölgenizi tamamen kapsamaması olabilir. Baz istasyonlarında yaşanan problemler, enerji kesintileri gibi durumlar şebeke sorununa sebep olabildiği gibi uygunsuz hava koşullarına bağlı olarak da şebeke problemi yaşamanız mümkündür.

Şebeke sorunlarının yaşanmasının bir diğer sebebi ise telefonun yazılımıyla alakalı olabilir. Yani kullandığınız telefonun yazılımında herhangi bir problem oluşması ya da yazılım güncellemesindeki bir hata veya eksiklik neticesinde şebeke sorunları meydana gelebilir. Çoğunlukla kullanıcılar yazılım güncellemesi sonrasında bir süre şebeke sorunu yaşarlar.

Cep telefonlarının sim kart yuvalarından kaynaklanan bir probleme bağlı olarak da şebeke problemi yaşanabilir. Böyle bir problem söz konusuysa Turkcell tarafından size verilen hat, işlevini tam anlamıyla yerine getiremez ve şebeke sorunlarına bağlı olarak hizmette sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Turkcell Çekmiyor Ne Yapmalıyım?

Cep telefonunuzda şebeke sorunu yaşıyorsanız ve telefonunuz çekmediği için internete giremiyor, görüşme yapamıyor ya da SMS atamıyorsanız ilk olarak problemin nereden kaynaklandığını anlamaya çalışmanız gerekir. Arızanın kaynağını anladıktan sonra problemin çözümü için çeşitli adımlar atılabilir.

Genelde en sık tercih edilen yöntem telefonu kapatıp açma koşuluyla yeniden başlatmaktır. Çoğunlukla ufak tefek aksiliklere bağlı olarak meydana gelen şebeke sorunları cep telefonunun yeniden başlatılması ile birlikte ortadan kalkacaktır.

Cep telefonunuzun yaşadığı şebeke sorununun ana kaynağı sim kart yuvası olabilir. Başka bir cep telefonunun sim kart yuvasına Turkcell hattınızı yerleştirin ve aynı bölgede diğer telefonun şebeke sorunu yaşayıp yaşamadığını test edin. Eğer diğer telefonda şebeke sorunu yoksa cihazınızın yetkili servisi ile iletişime geçerek sim kart yuvasının yenilenmesini ve problemin çözülmesini sağlayın.

Çevrenizdeki diğer Turkcell kullanıcıları da sizin gibi şebeke sorunu yaşıyorsa ve bu yüzden cep telefonlarından konuşma, SMS gönderme, internete girme gibi basit işlemleri yapamıyorlarsa genel bir problem söz konusu olabilir. Bu tip konularda şebeke sorunu yaşamayan başka bir cep telefonundan ya da ev telefonundan Turkcell’in müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Turkcell şebeke sorunu bildirimi, sinyal seviyesi problemleri, arama ya da aranma sorunları gibi konularda 0532-757-07-70 numaralı müşteri hizmetleri hattından ücretsiz destek alabilirsiniz. Cihaz kaynaklı bir problem söz konusu ise 532’yi ya da 0532-532-00-00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekirse: Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.