Kampanya Bulucu

Turkcell Rehber Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnsanların cep telefonu numaralarının ve e-posta adreslerinin kayıtlı olduğu rehber, cep telefonunda herhangi bir arızanın oluşması, format atılması ya da telefonun kaybolması, çalınması gibi durumlarda kaybolursa çeşitli sıkıntıların ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Rehber yedekleme işlemi sayesinde cep telefonu kaybolsa bile rehberdeki bilgilere yeniden ulaşmak mümkündür. Akıllı telefonların yaygınlaşması ve mobil uygulamaların gelişmesiyle beraber pek çok alternatif rehber yedekleme uygulamasının yanı sıra Turkcell’in kendi bünyesinde servise sunduğu uygulamalar aracılığıyla da rehber yedeklemek mümkün.

Turkcell Rehber Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Turkcell rehber yedekleme işlemini gerçekleştirmek için iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için App Store üzerinden, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için ise Google Play Store üzerinden Lifebox uygulamasını indirmek gerekir.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Lifebox uygulamasını açın.

 • Uygulamayı açtığınız zaman ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekecektir.
 • Eğer üyeliğiniz varsa cep telefonu numaranızı ya da e-posta adresinizi ilk boşluğa, şifrenizi ikinci boşluğa yazdıktan sonra “giriş yap” yazısına tıklayın.
 • Üyeliğiniz olmasına rağmen şifrenizi hatırlamıyorsanız “giriş yap” yazısının hemen altında bulunan “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayın.
 • Henüz bir Lifebox hesabınız bulunmuyorsa en alt bölümde yer alan “yeni hesap oluştur” seçeneğine tıklayın ve sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girip hesap oluşturma işleminizi tamamlayın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra yedekleme işlemini gerçekleştirmek için “rehber yedekleme” bölümünü açın.

 • Lifebox uygulamasında Rehber Yedekleme bölümünü açtığınız zaman sarı renkli butonun içerisinde “Lifebox’a yedekle” seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra rehberinizdeki cep telefonu numaraları ve e-posta adresleri Lifebox uygulamasına yüklenir ve dilediğiniz zaman istediğiniz mobil cihazdan ya da bilgisayardan rehberinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu sayede cep telefonunuz kaybolsa dahi rehberinizdeki bilgiler her daim erişiminize açık olur.

Android telefonunuza Lifebox uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

IOS telefonunuza Lifebox uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

Turkcell Rehberim Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Yedeklediğiniz rehberi geri yüklemek için de Lifebox uygulamasını açmanız gerekir.
 • Uygulamayı açınca “Rehber yedekleme” bölümüne girin.

 • Bu bölümde sarı renkli butonun içerisinde yazan “telefona yükle” seçeneğine basarak “Turkcell yedeklediğim numaralar” kapsamındaki tüm bilgileri telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Turkcell Yedekleme Kalktı mı?

Turkcell’in birkaç sene önce hizmete açtığı ve App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilen Turkcell Telefon Yedekleme (TTY) uygulaması, Turkcell’in diğer mobil uygulamaları olan Hesabım ve Lifebox’ın hizmete girmesiyle birlikte kapandı. Bu yüzden telefon numarasını yedeklemek isteyen Turkcell kullanıcıları artık alternatif uygulamalara ya da Turkcell’in depolama servisi olan Lifebox’a yönelmek durumunda.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.