Kampanya Bulucu

Turkcell Paket Değişikliği

Günümüzde çağın değişmesiyle beraber artık bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelen telefonlarla birlikte telefon operatörlerinin de yaptığı kampanyalar hızla büyümekte. Turkcell de bu telefon operatörlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Biz de sizler için Turkcell paket değişikliği, Turkcell tarife iptali, Turkcell tarife değişikliği cezası gibi konuları derledik.

Turkcell’in paketleri içinde kişilere yardımcı olarak imkanlar yer almaktadır. Yurt dışında aynı numara ve operatörler konuşma, mesajlaşma, evden ve cepten internet, hazır karttan faturalıya geçiş gibi pek çok paket imkanları Turkcell’ in müşterilerine sunduğu paketlerdendir. Bunun yanı sıra Turkcell paket değişikliği kapsamında bu paketler ve içerikleri kolay bir şekilde değiştirilebilmektedir. Turkcell paket değişikliği kapsamında bakacak olursak; öncelikle Turkcell paketleri konuşma, mesajlaşma, paket ve tarife satışı olmak üzere ayrılmaktadır. Turkcell hizmetinden yararlanan müşteriler hem konuşma hem de mesajlaşma ve internet tarifelerini değiştirebilme imkanına sahipler.

Turkcell Paket Değişikliği Nasıl Yapılır?

Turkcell paket değişikliği kapsamında yer alan konuşma tarifesini değiştirmek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Ana sayfanın hemen sağ kısmında yer alan “giriş” bölümünden sisteme giriş yapılmalıdır. Giriş bölümünün içerdiği sorular kişisel sorulardır. Yani Turkcell müşterileri giriş yapmadan önce o bölümün sorduğu soruları yanıtlamak zorundadır. Turkcell müşterileri giriş yaptıktan sonra karşılarına yine bir menü çıkacaktır. Bu noktada üst menüde yer aldığı üzere “Hesabım” seçeneğinin tıklanması gereklidir. Turkcell müşterilerinin karşısına “Hesabım” seçeneğini tıkladıktan sonra yine bir menü gelmektedir. Sol tarafta yer alan menüde “Paket ve Tarifelerim” bölümü yer almaktadır. İşte Turkcell müşterileri bu bölümden hem mevcut olan paketlerini hem de tarifelerini görüntüleyebilirler. Daha sonrasında ise değişiklik yapmak istedikleri paketlerinde ya da tarifelerinde değişiklik yapabilirler.

Kişilerin tarife değişikliği yaparken merak ettiği konulardan bir tanesi değişiklik yapmadan önceki paketlerinde yer alan konuşma dakikalarını ne kadar süre içinde kullanabilecek olduklarıdır. Bu noktada yine Turkcell müşterilerine avantajlar sunmaktadır. Değişiklik yapmadan önce paketlerde yer alan konuşma dakikaları fatura kesim tarihine kadar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra değişiklik yapmadan önceki paketinizde yer alan kalan konuşma dakikalarınızı ya da kısa mesaj sayınızı öğrenmek için ise yine Turkcell.com.tr adresi ziyaret edilmelidir. Bu internet sitesi ziyaret edildiğinde kişilerin karşısına ana sayfa çıkmaktadır. Ana sayfanın hemen sağ kısmında yer alan “giriş” bölümünden kişinin sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş bölümünde yer alan kişisel sorular cevaplandıktan sonra sisteme giriş gerçekleşmiş olur. Turkcell müşterileri giriş yaptıktan sonra karşılarına yine bir menü çıkacaktır. Bu noktada üst menüde yer aldığı üzere “Hesabım” seçeneğinin tıklanması gereklidir. Turkcell müşterilerinin karşısına “Hesabım” seçeneğini tıkladıktan sonra yine bir menü gelmektedir. Açılan menüde yer alan “Hat Özetim” sayfasına tıkladığınızda kalmış olan kullanım bilgilerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Turkcell paket değişikliği kapsamında dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi ise bu değişikliğin ayda bir defaya mahsus olmak üzere yapılmasıdır. Yani Turkcell müşterileri ayda 1 defa mevcut tarifelerini ya da paketlerini değiştirebilirler. Turkcell paket değişikliği kapsamında yer alan kısa mesaj tarifesini değiştirmek için ise yine Turkcell.com.tr adresi ziyaret edilmelidir. Aynı şekilde sisteme giriş yapılmalıdır. Kişiler önlerine çıkan ana sayfadan “Hesabım” bölümüne gelmelidirler. Sol tarafta yer alan menüde “Paket ve Tarifelerim” bölümü yer almaktadır. İşte Turkcell’in müşterileri bu bölümden hem mevcut olan paketlerini hem de tarifelerini görüntüleyebilir ya da değişiklik yapmak istedikleri paketlerinde ya da tarifelerinde değişiklik yapabilirler.

Turkcell Paket Değişikliği İçin Anasayfaya Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

Turkcell Tarife İptali

Turkcell’de yer alan tarifelerin hepsinin bir ismi bulunmaktadır. Turkcell’de yer alan bu tarifelerden yararlanmak isteyenlerin tarife isimlerini yazıp 2222’ye göndermesi yeterlidir. Turkcell tarife iptali işlemini gerçekleştirmek isteyen kişinin öncelikle telefonunun kısa mesaj bölümüne girmesi gerekmektedir. Bu bölüme girdikten sonra ise büyük harflerle olmak üzere IPTAL yazılmalıdır. IPTAL kelimesinin yazılmasının ardından ise kişinin bir karakter olmak üzere boşluk bırakması gereklidir. Bir karakter boşluğun ardından ise hangi tarifenin iptali işlemini gerçekleştirmek istiyor ise o tarifenin adı yazılmalıdır. Bu olgular yazıldıktan sonra ise 2222’ye kısa mesaj göndermelidir.

Örnek verecek olursak eğer bir Turkcell müşterisi Kolay Paket kullanıyor ve bu Kolay Paket’i iptal ettirmek istiyor ise, IPTAL KOLAY yazarak 2222’ye kısa mesaj göndermelidir. Bu durumlar haricinde eğer tarife iptal işlemi yapacak olan kişi şirket yetkilisi ise Turkcell’in iletişim noktalarına başvurmalıdır. Bunun yanı sıra Turkcell müşteri hizmetleri aranarak da yine aynı şekilde Turkcell tarife iptali işlemi yapılabilir. Tüm bu bilgiler haricinde Turkcell tarife iptali işlemi Turkcell’in resmi internet sitesi olan Turkcell.com.tr üzerinden de yapılabilmektedir. Bu işlem için yine kişinin giriş yaparak “Hesabım” bölümüne gitmesi gerekmektedir. Daha sonra bu bölüm üzerinden Turkcell tarife iptali işlemi yapılabilir. Turkcell tarife iptali işlem talebi Turkcell’in otomatik mesaj yolu aracılığı ile kişiye bildirilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir unsur söz konusudur. Turkcell tarife iptali işlemi ancak o tarifenin kullanım süresi dolmuş ise onaylanmaktadır.

Turkcell Tarife Değişikliği Cezası

Turkcell paketleri genelde bir yıllık şekiller halindedir. Bir yıllık olan tarife değişikliklerinde kişilerin faturalarına tarife değişikliği cezası da eklenmektedir. Tarifede kalınan zaman içinde ödenecek olan tutarın, tarife değişikliğinden daha az olması gibi bir durum söz konusu olduğunda, yalnızca kalacak olan tutar ödenerek tarife değişikliği yapılabilir. Tarife değişikliği cezaları her kampanya, paket ve tarife için ayrı ayrı ücretlendirilmektedir. Bu konuda yine Turkcell iletişim noktalarından ya da müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.