Kampanya Bulucu

Turkcell Numara Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

GSM aboneleri, kullandıkları telefon hattına ait numarayı değiştirme hakkına sahiptir. Numara değiştirmek; istenmeyen bir kişinin sürekli farklı numaralardan rahatsız etmesi, iş veya sosyal hayat değişikliği gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak kullanıcı tarafından talep edilebilir. Hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri Turkcell numara değiştirme imkanına sahiptir. Telefon numarasının değiştirilmesindeki süreç hattın kullanıcı adına kayıtlı olup olmaması ve hattın faturalı veya faturasız oluşuna göre farklılık gösterir. Hem en yakın Turkcell iletişim noktasına gidip başvuru yaparak hem de müşteri hizmetleri kanalıyla numara değişikliği yapılması mümkündür. 

Turkcell Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

  • Telefon hattı, abonenin kendisi adına kayıtlıysa kişi kimlik belgesiyle en yakın Turkcell iletişim merkezine giderek numara değişim işlemini yapabilir. Eğer iletişim merkezine gitmek tercih edilmezse 0532 532 00 00 numaralı Turkcell müşteri hizmetlerinin aranması da numara değişimi işlemi için yeterlidir.
  • Telefon hattı bir başkası adına kayıtlı ise kullanıcı kendisine ait olan kimlik belgesiyle birlikte hat sahibinin vekaletnamesini temin ederek en yakın Turkcell iletişim merkezine gidip numara değişimi işlemini yapabilir.
  • Numara değiştirmenin sebebi kullanıcının başka bir numara tarafından rahatsız edilmesiyse abone yeni numarasının rehber sorgulamalarına kapatılmasını talep edebilir. Müşteri hizmetleri aranarak; 11880, 11818 gibi bilinmeyen numaralar servisleriyle yeni numaranın paylaşılmaması istenir. Bilinmeyen numaralar servisi ve rehberden numaranın silinmesinin ardından 72 saat içinde abonenin numarası sorgulamadan kaldırılır.

Turkcell Numara Değiştirme Kaç Gün Sürer?

Numara değiştirme işlemleri, Turkcell tarafından en fazla 4 gün içerisinde çözüme ulaştırılır. Bu 4 günlük süre boyunca iletişim kesintisiz olarak devam eder. Bunun nedeni ise SIM kartın değiştirilmemiş olmasıdır.

Turkcell Numara Değiştirme Şartları Nelerdir?

  • Numara değiştirme işlemi ücrete tabidir. Bunun nedeni numara değişimiyle birlikte hatta yeniden aktivasyon yapılmasıdır. 01.10.2018 tarihi itibarıyla 25 TL tutarındaki numara değiştirme ücreti faturaya yansıtılır. Bu işlemin ücreti tek seferde tahsil edilir. Bedava numara değiştirme söz konusu değildir.
  • Mevcut hattın kapatılarak numara değişikliği yapılması halinde abone Turkcell’e 70 TL hat kapatma ve yeni numara tahsis ücreti öder. Hattı kapatmak daha maliyetli olacağından numaranın değiştirilmesi daha çok tercih edilir.
  • Telefon hattının kaybolduğu hallerde numaranın değiştirilmesine gerek yoktur. Turkcell iletişim merkezlerinden birine başvurarak 22 TL ücret karşılığında yedeklenen SIM kart temin edilebilir. İletişim merkezine başvurmayı tercih etmeyen kullanıcılar müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek kendilerine kurye ile yedek SIM kartın iletilmesini talep edebilirler.
  • Turkcell Numara değiştirme 2 ayda bir defa yapılabilir. Kullanıcı 1 yıl içinde en fazla 3 defa numara değiştirme hakkına sahiptir.
  • Numara değiştirme sonucunda önceki numarada bulunan tarife, katılmış olunan kampanya ve alınan ek hizmetler yeni numaraya olduğu gibi devredilir. 
  • Turkcell numara seçme hususunda kullanıcılara hak tanımıştır. Buna göre Turkcell iletişim merkezlerinin ve müşteri hizmetlerinin aboneye sunduğu numaralardan birinin seçilme hakkı mevcuttur.

Turkcell Faturalı Numara Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Turkcell numara değiştirme faturalı ve faturasız hatlar için aynı koşullarda yerine getirilir. 25 TL tutarındaki numara değişim ücreti hem faturalı ve hem de faturasız hatlar için geçerlidir. Bu işlem ücreti tek seferde aboneden tahsil edilir.

Numara değişimi nedeniyle kullanıcının Turkcell’e vermiş olduğu taahhüt bozulmaz. Değiştirilen numaraya cihaz, ek ürün, ek paket veya hizmetler için verilmiş olan taahhüt olduğu gibi aktarılır. Taahhüt süresi bir kesintiye uğramadan aynı şekilde devam eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.