Kampanya Bulucu

Turkcell Kalan Kullanım: Dakika, İnternet, Kontör, Bakiye Sorgulama

Türkiye’nin en eski GSM operatörlerinden biri olan Turkcell, 28 Şubat 1994’te kuruldu. Kuruluşundan itibaren hem yurt dışında hem de yurt içinde hizmet veren şirket, gün geçtikçe bünyesine teknolojiyi de entegre etmeyi başardı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Turkcell, aboneleri için servis hizmetlerini büyük bir hızla geliştirdi. Müşterilerinin almak istediği herhangi bir hizmet için birçok yöntem sunabilen Turkcell; dakika, internet, kontör ve bakiye sorgula işlemleri için de farklı kanallar sunar. Turkcell kalan kullanım sorgulama yöntemlerinden yararlanarak; kalan konuşma, SMS ve internet kullanım haklarınıza, günün her saati internet sayfasından ya da mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

Turkcell kalan paket öğrenme işlemi için operatörün çağrı merkezini arayabilir, SMS ile sorgulama yapabilir veya internet üzerinden sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Turkcell bakiye sorgulama yöntemleri hattınızın faturalı ya da faturasız olarak tanımlanması durumuna göre  değişiklik gösterir. Hattınıza göre belirlenen sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak kalan bakiyenizi birkaç kolay adımda öğrenebilirsiniz.

Eğer Türk Telekom Kullanıcısıysanız: Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama

Turkcell Paket Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanım sorgulama ve kalan bakiyenizi öğrenmek için aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Sorgulama yöntemlerinin tamamı ücretsiz olup yalnızca Turkcell hat sahiplerinin kullanıma açılmış özel sistemleri içerir. Bu nedenle başka hatlar üzerinden Turkcell hattınızın sorgulamasını yapmanız mümkün değildir.

Bakiye Yükleme Servisini Arayarak Bakiye Sorgulama

Turkcell kalan kullanım bilgilerine erişmek istiyorsanız, 0532 757 2222 numaralı operatör bakiye sorgulama ve yükleme servisini arayabilirsiniz.

 • Telefonunuzun arama ekranına sorgulama numarasını tuşlayın.
 • Santral tarafından yapılan yönlendirmeleri takip edin.
 • Kalan kullanım bilgilerinizi sorgulamak için santralın söylediği rakamı tuşlayın.
 • Hattınıza tanımlanmış olan paketteki SMS, dakika ya da internet haklarınızı tamamen bitirseniz bile operatör kalan kullanım bilgilerinizi sizinle paylaşır.

Vakit Kaybetmeyin: Turkcell Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

SMS Aracılığıyla Kalan Kullanım Miktarı Sorgulama

SMS yoluyla da faturalı ya da faturasız hattınızda kalan SMS, dakika ve internet bilgilerini 2200’a mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu servisi kullanarak paketinizin yenilenme tarihinin bilgisine de ulaşabilirsiniz.

 • Telefonunuzdan boş mesaj alanını açın.
 • Metin bölümüne KALAN yazın.
 • Alıcı kısmına ise 2200 yazarak mesajınızı gönderin.

Talebiniz sisteme anında iletilir ve kalan bakiyenize ait bilgileriniz birkaç dakika içerisinde SMS ile bildirilir. Bu servis üzerinden yapılan faturalı hatlara dair sorgularda, son 1 saat içerisinde yapmış olduğunuz SMS, dakika ve internet kullanımları gönderilen bilgilendirme mesajında yer almaz.

Müşteri Hizmetlerinden Turkcell Tarife Öğrenme

Turkcell Müşteri Hizmetleri numarası olan 0532 532 00 00’ı arayarak faturalı ya da faturasız hattınıza ilişkin bilgileri öğrenebilirsiniz.

 • Müşteri Hizmetleri numarasını arayın.
 • Santral tarafından yapılan yönlendirmeleri takip ederek müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Müşteri temsilcisine “hattıma tanımlanmış tarife bilgilerimi öğrenmek istiyorum” şeklinde net bir ifadeyle talebinizi belirtin.
 • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra çağrı merkezi personelinin yönlendirdiği sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz gerekir.
 • Verdiğiniz bilgilerin sistemde kayıtlı olan bilgilerle eşlemesi durumunda Turkcell kalan dakika öğrenme sonuçlarınız başta olmak üzere SMS ve internet kullanım bilgilerinizde tarafınıza iletilir.
 • Kullanım haklarınızın bitmesi durumunda, bu servis aracılığıyla haklarınızı dondurma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece paketinizin yenilenme süresine kadar aşım yapmış olmazsınız.

Online İşlemler Menüsünden Turkcell Hesap Özeti Öğrenme

Turkcell online işlemler menüsüne Turkcell’in resmi web sitesi üzerinden ya da mobil cep uygulaması aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Her iki serviste de yer alan “Hat Özetim” bölümünden kalan kullanımlarınızı görebilirsiniz.

Turkcell Web Sitesi Üzerinden Sorgulama

Turkcell kalan bakiyeni bilgilerine ulaşmak için web sitesini açın ve ilgili sayfaya giriş yapın. Yazının devamında gerekli olan bağlantıyı paylaştık.

 • Turkcell’in resmi web sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan giriş sekmesine basın.
 • Sisteme giriş yapabilmeniz için güvenlik adımı açılır.
 • Eğer Turkcell online işlemlere daha önceden üye olduysanız; hızlı giriş seçeneğiyle ana sayfaya erişebilirsiniz.
 • Daha önceden üye olmadıysanız, Turkcell şifre ya da mobil imza giriş optimizasyonlarından size uygun olanı seçerek güvenlik adımını geçebilirsiniz.

 • Güvenlik adımlarını doğru bir şekilde geçtikten sonra sayfanın en üstünde internete dair kullanımlarınız yer alır.
 • Kullanım bilgilerinizin detayına erişmek istiyorsanız, sayfanın ortasında bulunan hesabım sekmesine basmanız gerekir.

 • İlgili sekmeye girdiğinizde hesabınıza dair detayları görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell web sitesinden bakiye sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYINIZ.

Turkcell Cep Uygulamasından Bakiye Sorgulama

Cep telefonunuzun işletim sisteminin iOS veya Android olmasına bağlı olarak Turkcell Cep uygulamasını APP Store ya da Google Play Store’dan indirmeniz gerekir.

 • Uygulamayı akıllı cihazlarınıza indirdikten sonra uygulamanın simgesine dokunun ve açın.

 • Uygulamaya üye değilseniz, “SIFRE” yazıp 2222’e göndererek şifrenizi alabilirsiniz.
 • İlgili boşlukları doldurduktan sonra giriş yap sekmesine basın.

 • Açılan ana sayfa üzerinden kalan kullanımlarınıza ait bilgilere erişebilirsiniz.
 • Aynı zamanda bu kanal üzerinden ek paket satın alabilir ve tarife değişikliği gibi işlemlerinizi de kolayca yapabilirsiniz.

APP Store’dan mobil uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ.

Google Play Store’dan uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ.

Turkcell Faturalı Kalan Paket Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Faturalı Turkcell hattınıza ait bilgileri ve güncel bakiyenizi sorgulama hizmetine yukarıda belirtilen Müşteri Hizmetleri veya Turkcell bakiye sorgulama servisini arayarak, online hizmetler menüsünden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzun arama ekranına *159# yazarak arama yaparak da bakiye bilgilerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • Turkcell dakika sorgulama, SMS ve internet bilgilerini öğrenmek için boş arama ekranına gerekli olan tuşlamayı girin.
 • Ardından arama tuşuna basın.
 • USSD kodunun sisteme iletilmesini beklemeniz gerekir.

 • Arama yaptıktan sonra ekranda bilgilerinizin SMS ile bildirileceğine dair bir uyarı yazısı göreceksiniz.
 • Kalan kullanım bilgileriniz ayrıntılı bir şekilde birkaç saniye içerisinde kısa mesaj ile tarafınıza gönderilir.

Turkcell Faturasız Kalan Kullanım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Faturasız hattınıza dair bilgileri ve Turkcell kontör sorgulama hizmetine yukarıda belirtilen Müşteri Hizmetleri veya Turkcell bakiye sorgulama servisini arayarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kurumsal web sitesi ve Turkcell’in mobil uygulaması olan “Cep Hesabım” üzerinde de bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Alternatif faturasız hat sorgulaması olan *100#’yı arayarak da Turkcell internet sorgulama bilgileri başta olmak üzere paket yenilenme tarihi, SMS ve internet kullanım bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell Hattınız Üzerine Telefon Alabilirsiniz: Turkcell Akıllı Telefon Kampanyaları

Numaranızı Taşımak mı İstiyorsunuz?: Numara Taşıma Kampanyaları

Turkcell Hattınızın Taahhüt Bedeli ve Süresini Sorgulayın: Turkcell Taahhüt Sorgulama 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.