Kampanya Bulucu

Turkcell’de Gizli Numara Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İstenmeyen numaralardan gelen aramaları engellemek adına her GSM şirketinin kullanıcılarına sunduğu çeşitli yöntemler mevcuttur. Bununla birlikte kullanıcıların büyük bir çoğunluğu özel numaralar tarafından da aranmak istemezler. Eğer siz de sıklıkla gizli numaralar tarafından aranıyorsanız ve bu durumdan rahatsızsanız, hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara kapatabilirsiniz. Turkcell’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu ve “Gizli Numaradan Arama Kısıtlama” olarak adlandırdığı servisinden faydalanmak için yapılması gereken işlemler oldukça basittir.

Gizli Numara Kapatma Servisi Nedir?

Turkcell özel numara kapatma servisinden yararlanmaya başladığınızda gizli numaralardan gelen aramalar otomatik olarak engellenir. Numarasını gizleyerek sizi aramak isteyen kişiler “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” şeklinde bir anons duyarlar ve arama otomatik olarak iptal edilir. Böylelikle arama size ulaşmadan düşer.

Gizli Numara Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Arama kısıtlama servisinin en kolay ve en bilinen yöntemi, gizli numara kapatma kodunu telefonun arama kısmına yazmaktır. Bunun için *253# numarasını tuşlayıp arama butonuna basmanız yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra size bir bilgilendirme mesajı gelir ve hattınız gizli numaraya kapatılır.
  • Gizli numara kapatma işlemi için bir diğer yöntem de müşteri hizmetlerini aramaktır. 532 veya 0532 532 0000 numaralarından birini arayarak Turkcell çağrı merkezine ulaşabilir ve sizinle ilgilenen müşteri temsilcisinin yardımıyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunlara ek olarak herhangi bir Turkcell İletişim Merkezine gidip talebinizi belirtirseniz sizinle ilgilenen müşteri temsilcisi isteğinizi yerine getirecektir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekirse: Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Gizli Numara Kapatma Servisinin Özellikleri

  • Gizli numara engelleme servisi eski tip sabit telefon santrallerinden ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan yapılan aramaları engellemez.
  • Eğer daha önce kapattığınız arama kısıtlama servisini açmak istiyorsanız Turkcell gizli numara açma kodu yine *253#’dir. Bu kodu yazıp arama tuşuna bastıktan sonra talebiniz alınır ve size bir bilgilendirme mesajı gelir. Bu işlemden sonra gizli numaradan arayan kişiler size ulaşabilirler. Aynı zamanda, çağrı merkezi veya Turkcell İletişim Merkezleri yardımıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Arama kısıtlama servisini kullandığınızda sizi arayan gizli numaranın hangi operatör olduğunun bir önemi yoktur. Hattınız her gizli numara için kapanır.
  • Gizli numaradan arama kısıtlama servisi abonelik gerektirmez. Dolayısıyla bu işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz.
  • Bu hizmetten tüm Turkcell kullanıcıları istedikleri zaman yararlanabilir. Kullanıcının faturalı veya faturasız hatta sahip olması hizmetten yararlanmasını engellemez.
  • Eğer, hattınızı gizli numaralara kapattıysanız ve hattınız kapalı durumdayken biri sizi numarasını gizleyerek aramaya çalışırsa, size herhangi bir bildirim gelmez.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.