Kampanya Bulucu

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir?

Ev telefonu, internet, cep telefonu için GSM hattı gibi alanlarda faaliyet gösteren Türk Telekom, müşterilerin şikayetleri ile ilgilenmek ve olabildiğince hızlı bir şekilde çözüm sunmak için çeşitli kanallardan kurumla iletişime geçilmesine olanak tanıyor.

Türk Telekom yetkilileri ile iletişime geçmenize rağmen haklı şikayetlerinize bir çözüm bulunamıyorsa, bu durumda Tüketici Hakem Heyeti’ne ya da mahkemeye başvurarak kurumdan şikayetçi olabilir, maddi kayıplarınızı temin etmek için hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Türk Telekom Şikayetleri Hangi Kanallardan İletilir?

 • Türk Telekom’dan hizmet alan bir vatandaş olarak 444-1-444 numaralı çağrı merkezi üzerinden müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte internet üzerinden şikayet kaydı oluşturmak ve yetkililerin olayı inceleyip konu hakkında sizi bilgilendirmesini beklemek de mümkündür.
 • Buna ek olarak [email protected] adresine elektronik posta atarak şikayetinizin detaylarını anlatabilirsiniz.
 • SMS aracılığıyla Türk Telekom’a şikayetlerinizi iletmek ya da bir konuda bilgi almak istiyorsanız YARDIM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra talebinizi yazıp 6616’ya mesaj attıktan sonra yetkililerin sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.
 • Türk Telekom ofisleri ve bayileri de şikayetlerinizi dikkate alıp sorunun ortadan kaldırılmasına destek olacak alternatif kanallar arasındadır.

Türk Telekom Şikayet Dilekçesi Nasıl Oluşturulur?

 • İnternet üzerinden Türk Telekom’a şikayetlerinizi iletmek için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın.

 • Karşınıza çıkan sayfada eğer üyeliğiniz bulunuyorsa sol tarafta yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümlerini doğru bir şekilde doldurup “giriş yap” butonuna tıklayarak şikayet dilekçenizi oluşturabilirsiniz.
 • Giriş yapmadan misafir olarak şikayet bildiriminde bulunmak isterseniz uygun boşluklara hizmet numaranızı, T.C. kimlik numaranızı, varsa vergi kimlik numaranızı, geri bildirim için cep telefonu numaranızı ve e-posta adresinizi ve son olarak doğrulama resminde yer alan karakterleri yazıp “devam” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra şikayetinizin konusu ve detaylarını yazabileceğiniz bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Konu ile ilgili detayları anlaşılır bir şekilde anlatmanız halinde yetkililer size en kısa sürede ulaşıp sorunun çözümü hakkında bilgilendirme yapacaklar.

Türk Telekom’la ilgili şikayet bildirimi oluşturmak için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Şikayet Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Oluşturmuş olduğunuz şikayetlerin takibini sağlamak için 444-1-444 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden sorgulama yapmak için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

 • Karşınıza çıkan sayfanın sol tarafında yer alan “SMS ile giriş” ya da “parola ile giriş” seçeneklerinden birini seçin. Eğer SMS ile girişi seçtiyseniz T.C. kimlik numarası ve GSM numarasını, parola ile girişi seçtiyseniz T.C. kimlik numarası ve şifreyi yazdıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Üye değilseniz “üye ol” seçeneği ile üyeliğinizi oluşturup şikayetinizi takip etmeniz mümkün olacaktır.

Türk Telekom şikayet takibi yapmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.