Kampanya Bulucu

Türk Telekom, Mobil, TTNet Taahhüt, Cayma Bedeli Sorgulama

Vodefone’un müşterilerine sağladığı tüm hizmetlerden faydalanmak için, diğer tüm operatörlerde olduğu gibi bir sözleşme imzalanması gerekir. Operatör tarafından hizmetin türüne göre sözleşmenin içeriğinde, belirli bir süre boyunca anlaşmanın herhangi bir sebepten ötürü sona erdirilmeyeceğinin taahhüt edilmesi talep edilir. Sözleşmede belirtilen taahhüt süresi sona ermeden yapılan anlaşmadan cayma durumu söz konusu olması halinde, operatör tarafından müşteriye birtakım yaptırımlar uygulanır. Bu nedenle müşterilere, olabildiğince sadık kalabilecekleri sözleşmeleri imza atmaları, farklı bir firmadan daha cazip bir teklif alarak sözleşmelerini sonlandırmak istemeleri halinde ise taahhüt sorgulama işlemini gerçekleştirerek ödemekle yükümlü olacakları cayma bedeli hakkında bilgi sahibi olmaları tavsiye edilir.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom hizmetlerinden faydalanabilmek için imzalanan sözleşmelerin içeriği, belirli koşullar dahilinde şekillendirilir. Bu koşullar sağlandığında kullanıcı ve hizmet sağlayıcı arasında biz sözleşme oluşturulur. Kullanıcılar, bu sözleşme kapsamında, operatörün kendilerine sağladığı hizmetten belirli bir süre boyunca faydalanacağını taahhüt eder. Bu aşamada kullanıcılara, Türk Telekom taahhüt bozma hakkını kullandıklarında uygulanacak yaptırımlar hakkında da bilgi verilir. Kullanıcılar, bu yaptırımları kabul ettiğini beyan ederek hizmetten faydalanmaya başlayabilir.

Operatör firmalarının genel olarak belirledikleri taahhüt süresi 24 aydır. Fakat bazı hizmetlerde bu süre değişebilir. Toplam taahhüt süresi ve taahhüdün bitmesine kalan süre, Türk Telekom’un müşteri iletişim merkezi numarası olan 444 1 444 aranarak öğrenilebilir. Bunun yanı sıra Türk Telekom’un resmi web sitesi aracılığıyla da sorgulama işlemi yapılabilir.

1. İnternet üzerinden Türk Telekom taahhüt sorgulama

Avea taahhüt sorgulama işlemi için iletişim merkezi aranarak bilgi alınabileceği gibi operatörün resmi internet adresi üzerinden de sorgulama yapılması mümkündür.

  • Öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantıya tıklayarak Türk Telekom’un ilgili internet sayfasını açın.

  • Ardından sağ üst köşede yer alan online işlemler yazısına tıklayın.

Eğer faturalı ya da faturasız hat sahibi olarak, sahip olduğunuz tarifenin kalan taahhüt süresini öğrenmek istiyorsanız online işlemlerden “mobil” bölümüne tıklayın.

  • Çıkan ekranda numaranızı ilgili bölüme yazın. Şifre almak için telefonunuzdan *952#’yi tuşlayın. Ekranda gösterilen şifreyi ilgili boşluğa girin. Eğer daha önce mobil imza oluşturduysanız bu seçenekle de giriş yapabilirsiniz.

  • Tarife ve paketlerim kısmından tarife ve taahhüt işlemleri sekmesine tıklayın.

  • Çıkan ekranda taahhüt başlangıç ve bitiş sürelerini görüntüleyebilirsiniz.

Türk telekom taahhüt sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ!

Eğer Türk Telekom’dan cihaz, ev telefonu ya da iş telefonu, Tivibu, evde veya işte internet hizmeti alıyorsanız ve bu hizmetlere dair taahhüt süresi detaylarını öğrenmek istiyorsanız, yine Türk Telekom’un resmi web sitesindeki online işlemleri kullanabilirsiniz. Bu hizmetler için yapacağınız sorgulama işleminde, ikinci adımda mobil seçeneğini yerine aldığınız hizmete uygun seçeneğe tıklamanız gerekir.

2. Fatura üzerinden Türk Telekom taahhüt sorgulama

Avea cihaz taahhüt sorgulama ile kullanmakta olduğunuz tarifenize yönelik taahhüt sorgulama işlemleri için e-mail adresinize gönderilen e-fatura aracılığıyla da gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Faturanın sağ alt kısmında taahhüdün toplam süresi ve hangi döneminde olduğunuz bilgileri yer alır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme

Türk Telekom; müşterilerine sunduğu hizmetlerden taahhüt vererek faydalanmaları durumunda belli miktarlarda indirim uygular. Bu miktarlar, her hizmet ve her alt hizmet için ayrıdır ve Türk Telekom tarafından belirlenir. Türk Telekom cayma bedeli de, taahhüt süresi içerisinde bu indirimlerden ne kadar süreyle faydalanıldığı ile ilişkilidir. Cayma bedeli hesaplanırken, taahhüt süresinin kaç ay geçtiğine bakılır, taahhüdün başlangıç tarihinden itibaren geçen ay sayısı ile aylık olarak faydalanılan indirim çarpılarak cayma bedeli adı altında ödenmesi gereken tutar hesaplanır. Taahhüt süresinin yarısından fazlası geçmiş ise, taahhüdün bitimine kalan ay sayısı üzerinden hesaplama yapılır.

İnternet müşterileri için yukarıda hesaplanan cayma bedeline ek olarak ödenmesi gereken tutarlar, aşağıdaki faktörler ışığında hesaplanır:

  • İnternet sözleşmesine göre hizmet sağlayıcı şirket tarafından yapılan bağlantı ücreti, kişinin taahhüt süresine bölünür. Cayma hakkını kullanarak taahhütten vazgeçmek isteyen kişiler, geri kalan aylara bölünen bağlantı ücretinin tamamını ödemek zorundadır.
  • Eğer kullanıcılara, belirli bir süre internet kullanma sözü verilmesi karşılığında modem ücretsiz olarak verildiyse, bu modemin ücretinin ödenmesi talep edilir.

Cihaz alımında ise; müşterinin taksit süresi tamamlanmadan kampanyadan çıkmayı talep etmesi halinde, telefonunun piyasa bedelinin tek sefer ödenmesi talep edilir. Taksitlerden bir kısmı ödendiyse bu durumda, telefonun piyasa bedelinden toplamda ödenen taksit tutarı çıkarılır. Kullanıcı, kalan tutarı ödemekle yükümlü olur. Türk Telekom mobil cayma bedeli kapsamında, cihazın ödenmeyen ücretlerinin yanı sıra faydalanılan indirimler de müşteriden tahsil edilir.

Fatura Üzerine Telefon Almak: Fatura Üzerine Telefon Nasıl Alınır?

Türk Telekom Cihaz Kampanyaları İçin: Türk Telekom Akıllı Telefon Kampanyaları 

Tüm bu hesaplamalar sonucu ortaya çıkan net cayma bedelini, 444 1 444 numaralı müşteri iletişim merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm operatörler için: Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.