Kampanya Bulucu

TOYOTA YARİS FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Toyota Yaris İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasaları arasında en sevilen ve lider markalardan bir tanesi olarak yer alan Toyota ailesi Yaris modeli ile yine isminden sıkça söz ettiriyor. Toyota Yaris modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda B sınıf segmentinin en iyi ve iddialı modellerinden bir tanesi olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Dış tasarım genel hat itibariyle dinamik ve sportif biçimde oluşturulmuş. Araçta life, fun, fun special, style, hybrid cool ve hybrid spirit olmak üzere altı adet donanım paket seçeneği bulunmakta.

Araçta ısıtmalı, elektrikli ve gövde renginde oluşturulmuş ayrıca dönüş sinyal lambalı yan aynalar ile gövde renginde tasarlanmış olan kapı kolları aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Halojen özellikli farlar aracın life, fun ve fun special donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunurken; gündüz yanan farlar ise aracın life, fun, fun special ve style donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra projektör tip özelliğine sahip olan ön farlar ise aracın style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra eve kadar takip sistemli farlardan olan follow me home farlar aracın tüm donanım seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Krom çerçeveli ön sis farları aracın fun special donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Saten krom çerçeveli ön sis farları ise style ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Siyah renk detayıyla şık kılınmış ön üst ızgara life, fun ve fun special donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun haricinde ön üst ızgarada bulunan krom detaylar aracın life, fun ve fun special donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Ön üst ızgarada bulunan saten krom detaylar aracın style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan arka ve yan arka karartılmış camlar aracın fun special, style ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra arka tavan spoyleri donanımı aracın style ve hybrid spirit donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Bagaj üstünde bulunan ve gövde renginde oluşturulmuş çıta ise aracın life, fun, fun special, style ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca bagaj üstünde bulunan saten özellikli krom çıta ise aracın hybrid cool donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. LED teknolojisiyle oluşturulmuş arka stop lambaları ise style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bagaj üstünde bulunan LED özellikli stop lambası ise aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Otomatik yanan farlar ile yağmur sensörü aracın style donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak bulunurken; hybrid spirit donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Toyota Yaris iç tasarım

Toyota Yaris modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda deri direksiyon simidi ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi ve araç hızına duyarlı biçimde oluşturulmuş olan elektronik kontrollü direksiyon
sistemi (EPS) aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca deri vites topuzu aracın fun, fun special, style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Deri el freni ise style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası style donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulurken; hybrid spirit donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Lake siyah çerçeveli havalandırma kanalları ise aracın style ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca çift bölgeli otomatik klima aracın style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ön kısımda bulunan 12 volt değerindeki güç çıkışı aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Cruise control olarak bilinen otomatik hız sabitleme sistemi style donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulurken; hybrid spirit donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü koltuğunda bulunan kol dayama sistemi ise style ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımında immobilizer olarak bilinen motor kilitleme sistemi, 60/40 oranında katlanabilir özellik gösteren arka koltuklar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ile 3 adet arka koltuk başlığı da standart olarak yer almaktadır. Ayrıca ön ve arka tarafta bulunan bardak tutucuları, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, yol bilgisayarı ile USB bağlantısı ve altı adet hoparlör gibi özellikler de yine aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Toyota Touch 2 şeklinde oluşturulan 7″ boyutundaki dokunmatik ekran ise aracın style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Direksiyondan kumandalı kablosuz olan cep telefonu bağlantısı aracın style, hybrid cool ve hybrid spirit donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunurken; radyo, CD ve MP3 çalar sistemi aracın tüm donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Toyota Yaris teknik özellik

Toyota ailesinin Yaris modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 D-4D, motor hacmi 1364 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 90 hp 3800 d/d, maksimum tork 205 Nm 401800-2800 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 10,8 s, maksimum hız 175 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,1 l/100 km, şehir dışı 3,6 l/100 km, ortalama ise 4,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 108 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 3885 mm, genişlik 1695 mm, yükseklik 1520 mm, dingil mesafesi 2510 mm, bagaj hacmi 286 lt, yakıt depo kapasitesi 42 lt, boş ağırlık 1090 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Toyota markasının Yaris modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise orta sertlikte oluşturulan süspansiyon sistemi sayesinde hem şehir içinde hem de otoyollarda kullanımının gayet kolay ve rahat olduğunu görebiliyoruz. Direksiyon sisteminin geri bildiriminin ve hassasiyetinin yine maksimum düzeyde iyi olmasından dolayı Yaris modelinin yol tutuşu hem rahat hem de konforlu özellik gösterir. Bu özelliklerin yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Yaris modeline entegre edilmiştir. HAC olarak bilinen yokuşta kalkış desteği, VSC yani araç denge kontrol sistemi, TPWS yani lastik basınç uyarı sistemi ve EBS olarak bilinen acil fren uyarı sinyali aracın tasarımında standart olarak bulunur. Bunun yanı sıra TRC olarak bilinen elektronik çekiş kontrol sistemi, EBD ile desteklenmiş ABS fren sistemi ve BA olarak bilinen fren destek sistemi gibi özellik ve donanımlar da tasarıma entegre edilmiştir.

Toyota Yaris Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.