Kampanya Bulucu

TOYOTA VERSO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Toyota Verso İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasaları arasında en sevilen ve lider markalardan biri olarak yer alan Toyota ailesi Verso modeli ile yine göz kamaştırıyor. Toyota Verso modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Aracın dış tasarımına baktığımızda öncelikle MPV sınıf segmentinde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Araç bu yönüyle aslında tam da geniş aileler için ideal bir model. Toyota Verso modelinin dış tasarımında bulunan far grubu hem inceltilmiş bir format taşımakta hem de daha geriye doğru konumlandırılmış. Ayrıca çift parçalı biçimde oluşturulmuş olan üst ızgara krom özellikli detaylarla daha şık kılınmış. Bunun yanı sıra farlar krom nitelikli çıtalarla birleştirilmiş. Tüm bu özelliklerin yanı sıra LED özellikli gündüz aydınlatmaları ise yine farların üzerine doğru konumlandırılmış. MPV sınıfında bulunan Toyota Verso modelinin dış tasarımı genel hat itibariyle daha yuvarlak ve oval hatlara sahip. Yuvarlak olduğu kadar akıcı ve dinamik çizgiler de tasarımda yerini almış. Aracın yan tasarımı biraz daha sade biçimde tasarlanmış. Arkaya doğru uzanmakta olan tavan çizgisi ise paralelliği sayesinde araca şık bir detay katan unsurlardan olmuş. Aracın arka bölümündeki tasarımında bulunan stop lambaları ise daha şeffaf biçimde tasarlanıp tasarıma entegre edilen özelliklerdendir.

Araçta active, advance ve premium olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Krom özellikli ön üst ve alt ızgara, bagaj krom çıta, ön alt tamponda bulunan saten siyah detaylar ve arka tavan spoyleri aracın her donanım seçeneğinde bulunan özelliklerdendir. Skyview cam tavan. ön ve arka kısımda bulunan park sensörleri ve  son teknolojiyle hazırlanmış. Xenon ön farlar ise aracın premium donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Gündüz yanan farlar aracın active ve advance donanım seçeneğinde bulunurken; gündüz yanan LED özellikli farlar ise premium donanım paket seçeneğinde yer alır.

Araçta krom çerçeveli ön sis farları, eve kadar takip sistemli farlardan olan follow me farlar, LED teknolojisiyle oluşturulmuş fren lambaları, elektrikli, ısıtmalı, dönüş sinyalli biçiminde tasarlanmış yan aynalar ile elektrikli katlanabilir yan aynalar bulunmaktadır. Bu özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer alır. Ayrıca ön far yıkama sistemi ile otomatik far yükseklik ayarı ve arka ve yan arka karartılmış camlar ise aracın premium donanım paket seçeneğinde yer alır. Bunun yanı sıra aracın active donanım paket seçeneğinde 16″ boyutunda, advance donanım seçeneğinde 16″ boyutunda alüminyum alaşımlı ve premium donanım paket seçeneğinde ise 17″ boyutunda alüminyum alaşımlı jantlar bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

toyota verso iç tasarım

Toyota Verso modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey iç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi oluyor. Aracın iç tasarımında yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi ve yine uzaktan kumanda ile açılabilir nitelikte bagaj kapağı bulunmaktadır. Akıllı giriş ve çalıştırma sistemi ise aracın premium donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Ayrıca araçta bulunan ön ve arka camlar elektriklidir. Bu elektrikli camlar tek dokunuş ile açılıp kapanabilir. Deri kapı içi döşeme donanımı ise aracın premium paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra deri direksiyon simidi ve vites topuzu ile yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi aracın her üç donanım seçeneğinde yer alır. Tüm bu özellikler haricinde deri/kumaş koltuk döşemesi ile arka ya camlarda perde bulunması özellikleri aracın premium paket seçeneğinde yer alır. Ayrıca ön koltuklar arkasında katlanabilir özellikteki masalar, cruise control olarak bilinen otomatik hız sabitleme sistemi ve ASL yani hız sınırlama sistemi gibi özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca araçta otomatik klima, ön ve arka konsolda bulunan ve sürücüler tarafında işlevli olduğu için çok sevilen 12 volt değerinde güç kaynağı, motor kilitleme sistemi olan immobilizer ve ön ve arka tavan okuma lambası gibi özellik ve donanımlar da standart olarak bulunmaktadır. Kapı altı ışıklandırması ise aracın premium paket seçeneğinde bulunur.

Bagaj aydınlatma lambası, ışıklı, çift katlı şekilde ve soğutmalı biçimde oluşturulmuş torpido gözü, ön ve arka kol dayama, katlanabilir bagaj gizleme perdesi ve koltuk arkasında bulunan cepler gibi yine sürücü odaklı şekilde hazırlanmış özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Ayrıca ön yolcu koltuğunun altında bulunan sürgülü eşya saklama bölmesi aracın active ve advance donanım seçeneklerinde yer alır. Bunun yanı sıra ikinci sıra koltuk önlerinde kapaklı eşya saklama bölmesi, 7″ ekranlı Toyota Touch multimedya sistemi ve altı adet hoparlör ise aracın her donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Tüm bu özellikler haricinde aracın iç tasarımında Toyota Touch ekranında görünür nitelikte olan geri görüş monitörü, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, yine aynı şekilde direksiyondan kumandalı Bluetooth bağlantıası, USB ve Aux girişleri, bluetooth kablosuz cep telefonu bağlantısı, otomatik yanan farlar, sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, yağmur sensörü ile birbirinden bağımsız hareket eden arka koltuklar ve yine sürücünün konforu ve güvenliği için hazırlanmış olan sürücü koltuğu yükseklik ayarı gibi özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdir.

Teknik Özellikleri

toyota verso teknik özellikleri

Toyota ailesinin Verso modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 11.6 D-4D, motor hacmi 1590 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 112 bg 4000 d/d, maksimum tork 270 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,7 s, maksimum hız 180 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,5 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,5 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 119 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4460 mm, genişlik 1790 mm, yükseklik 1620 mm, dingil mesafesi 2780 mm, bagaj hacmi 484 lt, yakıt depo kapasitesi 55 lt, boş ağırlık 1590 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Toyota markasının Verso modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise araçta yumuşak süspansiyonların kullanılmış olduğunu görüyoruz. Bu süspansiyon sistemi sayesinde hem şehir içinde hem de otoyol gibi yollarda çok rahatlıkla ilerler. Ayrıca çukur gibi istenmeyen yol bozukluklarından olan unsurları da hemen absorbe eder. Bunun yanı sıra camların yalıtımlı olmasından dolayı rüzgar ve trafik sesi gibi sürücüyü rahatsız eden sesleri iç mekana geçirmez. Aynı şekilde motor sesini de hapseder ve sürücünün bu sesler tarafından rahatsız edilmesini önler. Bu özellikler haricinde araçtaki güvenlik donanımları da yine maksimum verim düzeyinde hazırlanmıştır. EBD ile desteklenmiş özellikteki ABS fren sistemi, direksiyondan destekli araç denge kontrol sistemi (VSC), elektronik çekiş kontrol sistemi (TRC) ile brake assist olarak bilinen fren destek sistemi ve HAC yani yokuşta kalkış desteği gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları, ön ve arka perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı, kaza anında katlanabilir nitelikte olan direksiyon kolonu ve fren pedalı ile lastik basınç monitörü gibi güvenlik unsurları da tasarıma entegre edilmiştir.

Toyota Verso Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.