Kampanya Bulucu

TOYOTA RAV4 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Toyota RAV4 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasaları arasında en sevilen ve lider markalardan biri olarak yer alan Toyota ailesi RAV4 modeli ile yine göz kamaştırıyor. Toyota RAV4 modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarım ve donanım özelliklerine baktığımızda gayet modern ve çağa uygun biçimde tasarlandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra araçtaki stop lambaları LED özellikli biçimde tasarlanmış. Ayrıca gövde tasarımında yer alan keskin çizgiler araca şıklık katan detaylardan. Araçta advance, premium ve premium plus olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. 18” boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar aracın her donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Ayrıca gündüz yanan LED farlar aracın advance ve premium donanım seçeneğinde yer alırken; gündüz yanan LED farlar ve LED teknolojisiyle oluşturulmuş ışık çizgisi ise aracın premium  plus donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçta eve kadar takip sistemli far sistemi olan follow me home farlar bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta krom çerçeveli ön sis farları, LED özellikli stop lambaları, arka sis farları gibi özellikler de yine standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca bagaj üstünde bulunan LED özellikli stop lambası, ön ızgarada krom çıta detayı, siyah çamurluklar, siyah yan koruma plastikleri gibi donanımlar da standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan yan aynalar tasarımın bütünlüğünü bozmamak adına gövde renginde, elektrikli ve ısıtmalı aynı zamanda elektrikli katlanabilir özellikte oluşturulmuştur. Ayrıca yan aynalarda dönüş sinyali, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, elektrikli, uzaktan kumandalı ve hafızalı bagaj kapısı ile arka tavan spoyleri gibi özellik ve donanımlar aracın tasarımına entegre edilmiştir. Elektrikli açılabilir moonroof cam tavan ise aracın premium ve premium plus donanım seçeneğinde yer almaktadır. Gövde renginde oluşturulmuş kapı kolları ile karartılmış arka ve yan arka camlar araçta standart olarak yer almaktadır. Ön ve arka park sensörleri ise aracın premium ve premium plus donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Tüm bu dış tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra aracın tüm donanım paket seçeneklerinde yağmur sensörü, köpek balığı yüzgeci tipi anten ve otomatik yanan farlar da bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

Toyota RAV4 iç tasarım

Toyota ailesinin RAV4 modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı biçimde oluşturulmuştur. Araç aslında SUV araç sınıfından olmasına rağmen iç mekan aslında sedan araç yapısına uygun biçimde tasarlanmış. Aracın ön kısmında bulunan orta konsol ile navigasyon ekranı aracın kalite hissini attıran unsurlardan. Ayrıca araçta deri direksiyon simidi, 4.2″ boyutunda renkli TFT ekran, deri vites topuzu, gümüş görünüm detaylı vites topuzu gibi özellikler standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra deri el freni, sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi ve stop ve start sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra anahtarsız sistem olarak bilinen akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, cruise control yani otomatik hız sabitleme sistemi, sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve çift bölgeli otomatik klima gibi özellikler de aracın tasarımında standart olarak yer almaktadır. Ayrıca tasarımda bulunan ön ve arka camlar elektrikli özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra sürücü camı elektrikli tek dokunuş açma/kapama özelliğine sahiptir. Bunun haricinde araçta sıkışma kontrollü camlar, hıza duyarlı otomatik kapı kilitleme sistemi, bagaj aydınlatması, ön okuma lambası gibi özellikler de yer almaktadır.

Deri ön konsol döşemesi, kapı içi deri döşeme, krom özellikli iç kapı kolları, sürücü ve ön yolcu güneşliklerinde ayna, ımmobilizer olarak bilinen motor kilitleme sistemi ile sport mod düğmesi ve hem önde hem arkada bulunan 12 volt değerinde güç çıkışı da Toyota RAV4 modelinin iç tasarımına entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra araçta elektrikli yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, elektrikli bel destek ayarlı sürücü koltuğu ve ısıtmalı ön koltuklar aracın premium ve premium plus donanım seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Aracın her donanım paket seçeneğinde 60/40 oranında katlanabilir nitelikte arka koltuklar, Toyota easy flat koltuk sistemi ve ön kol dayama gibi donanımlar yer almaktadır. Ayrıca önde ve arkada olmak üzere toplam dört adet bardaklık, ön koltukların arkasında eşya saklama cepleri, bagajda kargo filesi ve katlanabilir bagaj gizleme perdesi de aracın tüm donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca araçta 7″ boyutunda renkli ekranlı Toyota Touch 2 Multimedya sistemi, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, bluetooth kablosuz cep telefonu bağlantısı, Toyota Touch2 ekranında geri görüş monitörü ile geri görüş kamerasında dinamik klavuz çizgileri ve altı adet hoparlör de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Aux-in girişi, stepne ve USB girişi yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Toyota RAV4 teknik özellikleri

Toyota ailesinin RAV4 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve gelişmiş olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 2.0 Valvematic, motor hacmi 1987 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 158 hp 6200 d/d, maksimum tork 198 Nm 4000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11 s, maksimum hız 185 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı şekilde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 9,6 l/100 km, şehir dışı 6,5 l/100 km, ortalama ise 7,6 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 152 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4445 mm, genişlik 1815 mm, yükseklik 1685 mm, dingil mesafesi 2660 mm, bagaj hacmi 586 lt, yakıt depo kapasitesi 60 lt, boş ağırlık 1560 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Toyota markasının RAV4 modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise sınıfının en iyilerinden bir tanesi olduğunu görebiliyoruz. Araçta bulunan ve sürüş dinamiklerine olumlu etkilerde bulunan özellik ve donanımlar da tasarıma eklenmiştir. Araçta elektronik çekiş kontrol sistemi (TRC), araç denge kontrol sistemi (VSC), araç hızına duyarlı elektronik kontrollü direksiyon sistemi (EPS) ile eğim iniş destek kontrol sistemi (DAC) gibi donanımlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra HAC olarak bilinen yokuşta kalkış desteği, TSC yani römork savrulma kontrol sistemi, EBD ile desteklenmiş olan ABS fren sistemi ve brake assist olarak bilinen fren destek sistemi gibi donanımlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra entegre dinamik sürüş sistemi ile ASL olarak bilinen hız sınırlama sistemi gibi donanımlar da tasarımda yer almakta ve sürüş dinamiklerine, yol tutuşa ve performansa olumlu yönde etkiler yapmaktadır. Ayrıca aracın premium plus donanım paket seçeneğinde ise kör nokta uyarı sistemi ile geri manevra trafik uyarı sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır. Ayrıca araçta lastik basınç uyarı sistemi ile yedi adet hava yastığı da bulunmaktadır.

Siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız,

Toyota RAV4 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.