Kampanya Bulucu

TOYOTA AVENSİS FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Toyota Avensis İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının en sevilen ve lider markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Toyota ailesi D sınıfından olan modeli Avensis ile yine sürücüler tarafından çok seviliyor. Toyota Avensis modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımında dikkatleri çeken ilk şey ön bölümdeki tasarımın spordan ziyade şık biçimde oluşturulmuş olması oluyor. Aracın dış tasarımında yer alan farlar bu şıklığa uyması adına daha küçük ve zarif biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra yine aracın dış tasarımında daha sert ve keskin bir yapı hakim. Bunun yanı sıra yan tasarıma baktığımızda cam altlarında yer alan çizgiler yine araca şıklık katan unsurlardan bir tanesi. Ayrıca Toyota Avensis modelinin arka tasarımı yine ön ve yan tasarıma uyması adına şık ve zarif biçimde oluşturulmuş. Stop lambalarının ters biçimde yerleştirilmesi araca hem şıklık hem de özgünlük katan detaylardan. Ayrıca bagaj kapağının üzerinde bulunan krom kaplama da aracın kalite hissini arttıran bir özellik olarak tasarıma eklenmiş.

Toyota Avensis modelinde advance, premium ve premium plus olmak üzere üç adet donanım paket seçeneği bulunmaktadır. Araçta yer alan ön üst ızgara lake siyah özelliktedir. Ayrıca ön ızgara ise krom çerçeveli bir nitelik taşımaktadır. Bunun yanı sıra hem ön hem de arka farlarda LED özellikli ışık çizgisi bulunmaktadır. Bu özellikler aracın tüm donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Arka spoyler ise aracın premium ve premium plus donanım seçeneklerinde bulunmaktadır. Krom çerçeveli yan camlar ile arka cam rezistansına entegre anten gibi donanımlar ise aracın her donanım seçeneğinde bulunan özelliklerdendir. Bunun yanı sıra karartılmış arka ve arka yan camlar ile köpek balığı yüzgeci tipi anten aracın premium ile premium plus donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca eve kadar takip sistem özelliği olan follow me home farlar, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü gibi özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde bulunan özellik ve donanımlardır.

Araçtaki yan aynalar elektrik kumandalı, ısıtmalı ve elektrikli katlanabilir özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra akıllı sistem olarak bilinen ve anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile panoramik cam tavan aracın premium ve premium plus donanım seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Anahtardan kumandalı bagaj kapağı ise aracın her donanım seçeneğinde standart olarak bulunur.

İç Donanım ve Tasarımı

toyota avensis iç tasarım

Toyota Avensis modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış donanım özellikleri kadar göz kamaştırıcı biçimde oluşturulmuştur. Öncelikle malzeme kalitesinin bir hayli iyi olması Toyota ailesinin sevilen özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca aracın iç tasarımında bulunan direksiyon sistemi yükseklik ve derinlik ayarlıdır. Bunun yanı sıra EPS olarak bilinen araç hızına duyarlı elektronik kontrollü direksiyon sistemi de yine araçta standart olarak yer alır. Ayrıca sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, geri görüş monitörü, çift bölgeli otomatik klima ile polen hava filtresi ve kayar kapaklı ön kol dayama ile arka kol dayama gibi özellik ve donanımlar aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Elektrik ayarlı sürücü koltuğu ile elektrik ayarlı ön yolcu koltuğu gibi özellikler aracın premium plus donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Sürücü koltuğundaki elektrikli bel desteği ise aracın tüm donanım paket seçeneklerinde bulunmaktadır. Ayrıca hafızalı sürücü koltuğu ile ısıtmalı ön koltuklar aracın premium plus donanım paket seçeneğinde yer alır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra 60/40 oranında katlanabilir arka koltuklar, elektrikli ön ve arka camlar, bagaj aydınlatması gibi donanımlar da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra kapı altı ayak aydınlatması aracın premium plus donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunurken; kapı aydınlatma, ön tarafta bulunan 12 volt değerinde güç çıkışı, hıza duyarlı otomatik kapı kilidi ile çocuk güvenlik kilidi gibi özellikler aracın her donanım paket seçeneğinde bulunur.

4.2″ boyutundaki renkli TFT ekranlı gösterge, direksiyondan kumandalı hız sınırlayıcı ve yine direksiyondan kumandalı müzik sistemi gibi donanım ve özellikler aracın her üç donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca torpido aydınlatma, ön kapı içi cepleri, arka kapı içi cepleri, sürücü ve yolcu koltuk cepleri ve arka koltuk bagaj geçişi gibi özellikler yine standart olarak tasarımda yer almaktadır. Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra araçta Toyota Touch 2 multimedya sistemi, altı adet hoparlör, AUX girişi, USB bağlantısı, bluetooth cep telefonu bağlantısı gibi özellikler bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

toyota avensis teknik özellik

Toyota ailesinin Avensis modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 D-4D, motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 112 hp 4000 d/d, maksimum tork 270 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,4 s, maksimum hız 185 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön disk, arka ise yine aynı biçimde disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 5,3 l/100 km, şehir dışı 3,9 l/100 km, ortalama ise 4,4 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 114 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4750 mm, genişlik 1810 mm, yükseklik 1480 mm, dingil mesafesi 2700 mm, bagaj hacmi 509 lt, yakıt depo kapasitesi 60 lt, boş ağırlık 1550 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Toyota markasının Avensis modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin maksimum düzeyde iyi olmasından dolayı bu özelliklerinin de yine sürücü odaklı biçimde tasarlanıp verimli olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle aracın süspansiyon sistemindeki güncelleme ve yenilikler sayesinde araç sürüş ve yol tutuş konusunda sınıfının en iyilerinden olmaya aday olacak kadar iyi durumda. Direksiyon sisteminin geri bildirimi ve hassasiyeti de yine aynı şekilde yol tutuşa olumlu yönde etki eden unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Araçtaki güvenlik özellikleri de yine yol tutuşu ve performansı olumlu yönde etkilemesi adına bir hayli iyi tasarlanmış. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, fren destek sistemi BA, acil fren uyarı sistemi EBS, sürüşe duyarlı ön far sistemi AFS gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca hız sınırlayıcı, cruise control olarak bilinen otomatik hız sabitleme sistemi, araç denge kontrol sistemi VSC, çekiş kontrol sistemi TRC, yokuşta kalkış destek sistemi HAC gibi donanımlar da bulunmaktadır. Ayrıca yine sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan lastik basınç uyarı sistemi TPWS, Immobilizer olarak bilinen motor kilitleme sistemi, aktif gergili, kuvvet kontrollü ön emniyet kemerleri, yedi adet hava yastığı gibi tasarım ve donanımlar da bulunmaktadır. Ayrıca boyun incinmelerini önleyici koltuklar (WIL) ise tasarıma uygun biçimde entegre edilmiştir.

Tüm bu özellikler sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olup, kaza riskini azaltan, yol tutuşu ve yol tutuş performansına destek sağlayan, güvenliğinizi koruyan unsurlar olarak tasarımda yer alır. Siz de bu benzersiz araca sahip olarak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Toyota Avensis Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.