Kampanya Bulucu

TOYOTA AURİS FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Toyota Auris İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Araç piyasasının en sevilen ve lider markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Toyota ailesi kompakt sınıfından olan modeli Auris ile yine sürücüler tarafından çok seviliyor. Toyota Auris modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımında dikkatleri çeken ilk şey aracın sportif ve dinamik yapısı oluyor. Aracın dış tasarımında keskin ve sert çizgiler kullanılmasına dikkat edilmiş. Ayrıca araçtaki yuvarlak olan detaylar sportif yapıya uyması adına daha sert ve keskin biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra ön üst ızgarada bulunan krom detaylar araca şıklık katmış.

Araçta life, active, advance ve premium olmak üzere dört adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Lake siyah çerçeveli ön alt ızgara aracın life, active ve advance donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunurken; krom çerçeveli ön alt ızgara aracın premium donanım paket seçeneğinde bulunmaktadır. Ayrıca ön alt ızgarada krom detaylar aracın active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra ön farlarda bulunan ve LED teknolojisiyle oluşturulmuş ışık çizgisi aracın premium donanım paket seçeneğinde bulunurken; arka farlarda bulunan ve yine aynı şekilde LED teknolojisiyle oluşturulmuş ışık çizgisi ise aracın her donanım seçeneğinde yer almaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra lake siyah detayıyla oluşturulmuş orta sütun tasarımı, siyah arka sütun ve köpek balığı yüzgeci şeklinde oluşturulmuş anten özellikleri araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra eve kadar takip sistemli farlardan olan follow me home far sistemi, elektrikli ayarlanabilir, elektrik kumandalı ve ısıtmalı olan yan aynalar ve uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi aracın her donanım paket seçeneklerinde bulunan özelliklerdendir. Ayrıca otomatik yanan farlar ile yağmur sensörü aracın advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde krom çerçeveli yan camlar aracın active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunurken; karartılmış arka ve arka yan camlar ise aracın premium donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Ayrıca otomatik katlanabilir özelliğe sahip olan yan aynlar aracın advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunur. Anahtarsız sistem olarak bilinen akıllı giriş ve çalıştırma sistemi aracın yine advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra Toyota Skyview panoramik cam tavan ise premium donanım seçeneğinde standart olarak bulunur. Ayrıca cam tavan seçeneği active ve advance donanım seçeneklerinde isteğe bağlı olarak sizlere sunulmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

toyota auris iç tasarım

Toyota Auris modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış donanım özellikleri kadar göz kamaştırıcı biçimde oluşturulduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Öncelikle aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerine bakarsak; krom detayıyla oluşturulmuş direksiyon simidi, lake siyah orta konsol, ön konsol üzerinde bulunan ve aracın kalite hissini arttıran unsurlardan olan saten krom detaylar, saten krom çerçeveli vites kolu, el freni üzerinde gri dikişler gibi özelliklerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra araçta üç kollu deri direksiyon simidi, krom çerçeveli gösterge paneli gibi donanımlar da yer almaktadır. Bu donanımlar aracın active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca krom çerçeveli yan havalandırmalar ile saten krom detayıyla şık kılınmış iç kapı kolları aracın her donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi ile EPS olarak bilinen ve araç hızını duyarlı biçimde oluşturulmuş elektronik kontrollü direksiyon sistemi gibi donanımlar standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde aracın advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan kendiliğinden kararan iç dikiz aynası da bulunmaktadır. Ayrıca geri görüş kamerası ile geri görüş monitöründe statik işaret çizgileri gibi özellikler aracın active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca aracın life, active ve advance donanım seçeneklerinde otomatik klima bulunurken; premium donanım seçeneğinde çift bölmeli otomatik klima yer almaktadır. Bunun yanı sıra kayar kapaklı ön kol dayama sistemi aracın active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra araçta 60/40 oranında katlanabilir nitelikte arka koltuklar, bagaj aydınlatması, giriş aydınlatması, 12 volt değerinde güç çıkışı, çocuk güvenlik kilidi gibi özellikler de bulunmaktadır. Ayrıca direksiyondan kumandalı müzik sistemi, ön kol dayama kapaklı konsol kutusu, torpido aydınlatma, ön kapı ve arka kapı içlerinde bulunan eşya saklama cepleri ile önde iki adet bardaklık ve güneş gözlüğü tutucusu gibi özellik ve donanımlar da aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. Aracın life donanım seçeneğinde radyo, CD, MP3, WMA çalar sistemi bulunurken; active, advance ve premium donanım paket seçeneklerinde ise 7″ boyutundaki ekrana sahip olan Toyota touch 2 multimedya sistemi bulunmaktadır.

Ayrıca araçta Aux girişi, tercihe bağlı olarak dört ya da altı adet hoparlör, USB bağlantısı, bluetooth özellikli kablosuz cep telefonu bağlantısı gibi özellikler de yine her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

toyota auris teknik özellikleri

Toyota ailesinin Auris modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.4 D-4D, motor hacmi 1364 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 90 hp 4000 d/d, maksimum tork 205 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 12,5 s, maksimum hız 180 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,2 l/100 km, şehir dışı 3,7 l/100 km, ortalama ise 5,0 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 109 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4275 mm, genişlik 1760 mm, yükseklik 1460 mm, dingil mesafesi 2600 mm, bagaj hacmi 353 lt, yakıt depo kapasitesi 50 lt, boş ağırlık 1265 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Toyota ailesinin Auris modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise süspansiyon sistemi orta sertlikten serte doğru kayan bir özellik göstermekte. Bu özellik sayesinde araç yolda bulunan, aynı zamanda sürücüyü ve yolcuları rahatsız eden çukur gibi istenmeyen yol yüzeylerini kolaylıkla etkisiz hale getirebilmektedir. Bunun yanı sıra sürücünün yol konsantrasyonunu bozan, dışarıdan gelen rüzgar uğultusu, trafik gürültüsü gibi sesler ile motor gürültülerini de iç mekana kesinlikle yansıtmaz.

Araçtaki güvenlik özellikleri de yine yol tutuşu ve performansı olumlu yönde etkilemesi adına bir hayli iyi tasarlanmış. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi EBD, fren destek sistemi BA, acil fren uyarı sistemi EBS gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca cruise control olarak bilinen otomatik hız sabitleme sistemi, araç denge kontrol sistemi VSC, çekiş kontrol sistemi TRC,  yokuşta kalkış destek sistemi HAC gibi donanımlar da bulunmaktadır.

Toyota Auris Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.