Kampanya Bulucu

Taksitli Nakit Avans mı, Kredi mi Avantajlı

Nakit ihtiyacımız olduğunda karşımıza iki alternatif çıkar. Bunlardan birincisi kredi çekmektir. İkincisi ise kredi kartından avans çekmektir. Ancak kredi kartından nakit çekmek konusunda toplumda oluşmuş çok güçlü bir ön yargı vardır.

Çünkü bankalar kredi kartından nakit çekimlere çok yüksek faizler işletiyorlardı. Ancak son birkaç yıldır bu durum değişmeye başladı. Artık zaman zaman taksitli nakit avans krediden daha cazip hale gelebiliyor. Konumuzun temel sorunu taksitli nakit avans mı kredi mi daha avantajlı? Sorusuna yanıt bulmak! Bu durumu her ikisinin avantajlarını ve özelliklerini karşılaştırarak bulacağız.

Kredi Çekmenin taksitli nakit avansa göre avantajları!

  • Daha çok alternatif bulunması
  • Daha yüksek rakamlarla para çekilebilmesi
  • Daha uzun vadelerle kredi çekilebilmesi taksitli nakit avans da maksimum 9 ay vade yapabilirsiniz.
  • Kredi kartı limitinizi etkilemez. Taksitli nakit avansta ne kadar limitiniz varsa o kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Bunlar kredinin en temel artıları olarak sayılabilir.

Taksitli nakit avansın krediye göre avantajları

  • Kısa vadeler için uygun oranlar sunarlar
  • Bankaya gitmenize gerek yok ATM’den çekebilirsiniz
  • Hızlıdır. Banka size taksitli nakit avans vermek için istihbarat araştırması yapmaz
  • Kolay ve pratiktir.

Peki hangisi avantajlı!

Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve kişisel durumunuza göre değişir. Eğer kısa vadeli hızlı bir kredi işinizi görecekse taksitli nakit avans çekmek daha mantıklı olacaktır. Ancak 9 aydan uzun vadeli kredileri sadece bankalardan kredi başvurusunda bulunarak yapabilirsiniz. Ayrıca kararınızı vermeden önce yıllık maliyet oranlarına faiz oranlarına, kullandırım ücretlerine de göz atmanız gerekir. Asıl kararınızı etkileyecek olan çekeceğiniz paraya karşılık ne kadar ödeme yapacağınızdır.

Daha iyi anlaşılması için Halk bankasının Kredimini ürünü ile Halk bankasının kredi kartı olan Parafkart taksitli nakit avansı karşılaştıracağız. Kredimini’yi seçmemizin nedeni taksitli nakit avans ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olmasıdır.

Halkbankası Kredimini kredisi ödeme tablosu

halkbankası kredimin

Halk Bankası Taksitli nakit avans örnek ödeme tablosu

halkbankası taksitli nakit avans

Yukarıdaki tabloya baktığımızda Halk bankasından mini kredi çekmek halk bankası kredi kartı olan Paraf/Parafly’dan taksitli nakit avans çekmekten daha mantıklı çünkü hem 1 ay fazla vade yaptırıyorsunuz hem de 150 lira civarında kazancınız oluyor. 150 lira gibi bir rakam 3 bin lira için gayet iyi bir oran diyebiliriz.

Siz de bundan sonraki değerlendirmelerinizde Elinizdeki kredi kartının taksitli nakit avans kampanyası ile bankaların kredilerini karşılaştırın ve sizin için en ucuz olanını seçin. Ancak hızlı ve bankasız nakit ihtiyacınız olursa tek çare taksitli nakit avans olarak görünüyor

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.