Kampanya Bulucu

SUZUKİ VİTARA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Suzuki Vitara İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Suzuki ailesinin sevilen modellerinden olan Suzuki Vitara modeli klasik araç tasarımlarından daha ilk bakışta fark edilir. Yenilikçi ve yaratıcı tasarımıyla göz önüne çıkan Suzuki Vitara SUV araç özelliklerindedir ve sizin yaşam tarzınıza uyum sağlar. Aracın dış tasarımında bulunan farlar LED özelliktedir. LED özellikteki farlar tam ve etkili bir aydınlatma sağlamak amacıyla bir hayli parlaktır ve enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur. LED farların projektör kapakları ise mavi renklidir. Bu özellik Suzuki Vitara modelinin tasarımına kusursuz şekilde adapte edilmiştir. Aracın dış tasarımında bulunan gündüz farları da yine aynı şekilde LED özelliklidir. Bunun yanı sıra araçta bulunan sis farları sayesinde hava koşulları bozuk olsa da çok net bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Suzuki Vitara modelinin klasik bir SUV aracı olduğundan bahsetmiştik. Bu SUV özelliğini destekler nitelikte oluşturulan bazı özellikler yine aracın tasarımına kusursuz biçimde entegre edilmiştir. Araçta bulunan yüksek özellikli çamurluk ve yan çamurluğun da bir hayli ayrıntılı ve şık olması gibi özellikler standart olarak sunulan özelliklerdendir. Bunun yanı sıra araç tasarımının C sütunu modern ve çağdaş biçimde dizayn edilmiştir.

Suzuki ailesinin Vitara modelindeki tasarım alışılmışın dışında bir tasarımdır. Bu tasarım aracın jantlarında bile rahatlıkla görünebilir. Hava akımını en iyi seviyede tutmayı başaran jantlar, hem bu özelliği sayesinde lastikleri korur hem de sizlere yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Aracın tasarımında iki farklı jant sistemi bulunmaktadır. Bir tanesi 17″ boyutundaki alaşımlı jantlar ve diğeri ise 17″ parlak alaşımlı jantlardır. Suzuki ailesi isteğinize bağlı olarak bu jantları size sunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Suzuki Vitara modelini kendi hayat tarzınıza uyarlamak ve onu içselleştirmek isterseniz de Suzuki ailesi birtakım donanım paketleriyle bunları sizlere sunmakta. Örneğin, gündüz farında bulunan çerçeve, ön tampon koruma, siyah yan kapı altı çıtası, arka tampon koruma ve bagaj eşiği koruması gibi özelliklere aracın rugged paket donanım seçeneğini tercih ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine gündüz farı çerçevesi, krom görünümlü yan kapı altı çıtası ve tavan spoyleri gibi özellikler aracın urban paket donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ayrıca aracın dış tasarım renk seçenekleri de bir hayli fazladır. Böylece size hitap eden rengi rahatlıkla seçebilir; yollarda göz kamaştırabilirsiniz.

İç Donanım ve Tasarımı

suzuki vitara

Suzuki Vitara modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri en az dış tasarım özellikleri kadar etkileyici. Aracın iç tasarım özelliklerine baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey 10.1″ boyutundaki dokunmatik ekran oluyor. Bu ekran ileri bir teknolojiyle oluşturulmuş ve tasarıma entegre edilmiş. Dokunmaktik ekran tamamen sürücü odaklı olup, sürücünün konforunu, rahatını ve güvenliğini sağlamak adına tasarlanmıştır. Bu ekranda hem Android OS hem de çoklu multimedya sistemi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra radyo, DVD, USB ile navigasyon sistemleri ve bluetooth özellikli müzik sistemi standart olarak yer alır. Bunun yanı sıra ellerinizi kullanmadan telefon görüşmelerinizi de yine bluetooth üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefon bağlantısı olarak adlandırılan bu sistem çoklu multimedya sistemine bağlanarak görevini yapmaya başlar. Ayrıca yalnızca Android cihazlarını değil; aynı zamanda Apple cihazlarını da bu sistemle beraber aynı şekilde çalıştırabilirsiniz.

Aracın iç tasarım özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda araçta geri görüş kamerası da bulunmaktadır. Geri görüş kamerası otomobili geri vitese aldığınız taktirde aracın arkasındaki görüntüyü bu dokunmatik ekrana yansıtır. Böylece siz de rahat, konforlu ve güvenli biçimde aracınızı park edebilirsiniz. Bunun yanı sıra araçta IGO Primo özellikli navigasyon sistemi de bulunmaktadır. Bu sistem de yine ileri bir teknolojiyle oluşturulduğundan gideceğiniz mesafeyi hesaplayarak size en kısa yolları gösterir. Böylece gitmek istediğiniz yere kısa, rahat ve güvenli biçimde ulaşabilirsiniz.

Suzuki Vitara modelinin bagaj hacmi de en az aracın iç hacmi kadar geniş niteliktedir. 375 litre gibi devasa bir saklama alanına sahiptir. Ayrıca arka koltuklar 60:40 oranında katlanabildiğinden tüm eşyalarınızı sığdırmanız sizin için hiç zor olmayacaktır. Ayrıca Suzuki Vitara modelinin bagaj kapağı yerden itibaren açılır. Böylece aracın bagajına yükleme ve boşaltma yapmak çok rahat bir hal almıştır. Aracın iç tasarımında bulunan sunroof ise panoramik bir özellik taşır. Sunroof kaydırılabilir nitelikteki iki adet camdan oluşur. Böylece iki cam birbirlerinin üzerine temas edecek biçimde tasarıma entegre edilmiştir.

Araçta ACC olarak bilinen adaptif hız sabitleyici sistem de bulunmaktadır. Ayrıca aracı anahtarsız bir şekilde çalıştırma düğmesi, otomatik klima, merkezi alarm sistemi ile hız sabitleme sistemi ve hız limitörü de standart olarak yer alan özelliklerdendir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Suzuki Vitara modelinde vites değiştirme uyarısı, merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandalı olması, ön ve arka camların yine elektrikli olması ile otomatik farlar ve otomatik far yükseklik ayarı gibi özellikler de bulunmaktadır. Aracın iç tasarımında bulunan ön taraftaki koltuklar ısıtmalı özelliğe sahiptir. Elektrik destekli direksiyon sisteminin ise hem yükseklik hem derinlik ayarlı olması sürücüye büyük bir konfor sağlamaktadır. Aracın iç tasarımında bu özellikler dışında yağmur sensörü de bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

suzuki vitara

Suzuki Vitara modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı şekilde oluşturulmuş.

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; dingil aralığı 2500 mm, bagaj hacmi 375 litre, boş ağırlığı 1.185 kg, izin verilen toplam araç ağırlığı 1.730 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 4.175 / 1.775 / 1.610 mm şeklindedir.
  • Suzuki Vitara modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; silindir adedi ve tipi 4/ düz sıralı, hacim 1586 cc, maksimum güç(Hp/dev.dak) 120/6000 , maksimum tork 156 / 4400 Nm / dd, ve silindir çapı x strok ise 78,0 x 83,0 mm boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 131 g/km, hızlanma 0-100 km/s 12,5 sn maksimum hız 180 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,6 l/100 km, şehir dışı 5,1 l/100 km, şehir içi 6,5 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi ise 6 ileri otomatik ve aracın lastikleri ise 215/55 R17 biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Suzuki Vitara modelinin sürüş dinamiklerine, yol tutuşuna, performansına baktığımızda ise aracın teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de gayet iyi olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik teknolojisi bir hayli iyi konumlandırılmış. Araçtaki güvenlik donanımları adeta sizin gözü olmak için görev yapmakta. Araçta EBD destekli biçimde sunulan ABS, BAS (fren destek sistemi), ESP (elektronik stabilite sistemi), HHC (yokuş kalkış destek sistemi) gibi özellikler yer almaktadır. Bunun yanı sıra RBS olarak adlandırılan radar fren destek sistemi sayesinde artık sürüşleriniz çok daha rahat olacaktır. Bu sistem aracınızla beraber trafik içindeyken önde bulunan aracı tespit etmektedir. Bundan sonra herhangi bir kaza olasılığı belirlerse sürücüyü ikaz uyarı sistemi sayesinde uyarır. Böylece trafikte kontrolü her zaman sağlayabilirsiniz. ACC olarak bilinen adaptif hız sabitleyici sistem ise az önce bahsettiğimiz RBS ile birlikte kullanılmakta. Araçta bulunan radar sensörü önünüzde bulunan araçla aranızda ne kadar mesafe olduğunu belirler. Sürücü tarafından ayarlanan hız ile yoluna devam eder. Böylece bu sistem sayesinde öndeki araçla aranızda ne kadar mesafe bırakacağınız hesaplayabilir, yine güvenli yol tutuşlar sağlayabilirsiniz.

Siz de bu mükemmel araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız

Suzuki Vitara Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.