Kampanya Bulucu

SUZUKİ SWİFT FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Suzuki Swift İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Suzuki ailesinin yine geleneğinden şaşmayarak oluşturduğu Suzuki Swift modeli, markanın tıpkı diğer modelleri gibi sportif ve dinamik biçimde araç piyasalarında yerini aldı. Aracın dış tasarımında öncelikle jant kısımları daha ilk bakışta dikkatleri çekmekte. 16″ boyutunda tasarlanan bu jantlar gayet geniş çaplı biçimde yer almakta. Ayrıca bu jantlar yol yüzeyindeki bozukluklara bakmaksızın yolu bir hayli iyi kavrar durumda. Ayrıca yakıt tüketiminizin azaltılmasına da yardımcı olmakta. Bunun yanı sıra Suzuki ailesi tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına kapı kolları ile aracın dış tarafında bulunan dikiz aynalarını gövde renginde oluşturmuş. Ayrıca Suzuki Swift modelinin tasarımına bozuk hava koşullarında güvenliğinizin riske girmemesi adına ön sis farları da entegre edilmiş.

Aracın tüm bu dış özelliklerinin yanı sıra araçta ileri bir teknolojiyle tasarlanmış olan LED tipinde üçüncü bir stop lamba sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca gündüz farları da yine aynı şekilde LED özellikli biçimde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan yan aynalar hem elektrikli hem de ısıtmalı özellikte oluşturulup tasarıma entegre edilmiştir. Ayrıca aracın dış tasarımındaki renk seçeneklerinin bir hayli fazla olması sayesinde araca istediğiniz rengi seçip sahip olabilirsiniz.

Suzuki ailesinin Swift modelinin dış tasarım özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Aracın kapı kolları tasarımın sportifliğine uyması açısından gizlenmiş biçimdedir. Ayrıca aracın tavan çizgisini de daha basık olarak tasarlayan Suzuki ailesi yine dinamik özelliklerine vurgu yapmaktadır. Spor ve sade bir tasarımı amaçlayan Suzuki markası Swift modeline tek çıkışlı bir egzoz sistemi eklemiştir.

İç Donanım ve Tasarımı

suzuki swift

Suzuki Swift modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda aracın en az dış donanım özellikleri kadar dikkat çekici ve donanımlı olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç tasarımında dikkatleri çeken ilk şey aracın dış tasarımını dengelemek adına şık ve sade olarak oluşturulması oluyor. Dış tasarımdaki sportif ve dinamik görüntü iç tasarımda şıklığa ve elitliğe dönüşmüş biçimde konumlandırılmış. Aracın iç tasarımında Suzuki ailesi siyah rengini bir hayli kullanmış. Bu da araçtaki kalite hissini arttırmış. Araçta bulunan koltukların rahat ve ergonomik olmasına dikkat edilmiş. Aynı zamanda da destekli biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra araçtaki gösterge sistemi sürücü odaklı biçimde tasarlandığından çok rahat bir biçimde okunabilir hale getirilmiş.

Aracın iç tasarımında bulunan yol bilgisayarı sayesinde harcadığınız yakıt ile kalan yakıtı ve gideceğiniz mesafeyi ekrandan rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun yanı sıra gösterge sistemini aydınlattığınızda oluşan ışık katmanları sayesinde araç hem şık hem de spor bir görünüm kazanır. Bunun yanı sıra şanzımanın otomatik olması sayesinde vites topuzu kullanışlı hale getirilmiştir. Bu durumda da vites değiştirmeniz çok rahat biçimde gerçekleşir. Araçtaki şanzımanın manuel olduğu durumda da vites kolu yine kullanışlı biçimde oluşturulmuştur. Ayrıca araçtaki hız sabitleme sistemi direksiyonun üstünde yer alan bir düğme ile rahatlıkla çalışır. Bu sistem sayesinde gaz pedalını bıraktığınızda bile aynı hızda gitmeye devam edebilirsiniz.

Suzuki Swift modelinin iç tasarımındaki müzik sistemi ise yine bir hayli göz kamaştırıcı biçimde oluşturulmuş. Öncelikle tasarımda CD çalar ve AM/FM alıcısı bulunmaktadır. Kumandalar ise otomatik ses seviyeli biçimde oluşturulmuştur. Müzik sistemi güvenliğiniz açısından direksiyonda bulunan kumanda sistemi sayesinde açılıp kapanabilir nitelikte oluşturulmuştur. Ayrıca araçta iki adet ön hoparlör iki adet ön tiz ses hoparlörü ve iki adet ise arka tarafta hoparlör bulunmaktadır. Bu hoparlörlerin hepsi üç boyutlu nitelikte sesler üretme özelliklerine sahiptirler. Ayrıca aracın iç tasarımında USB kullanmak için bir soket, opsiyonel olarak sunulan USB kablosu, MP3 ve WMA çalar da bulunmaktadır.

Aracın diğer iç tasarım özelliklerine baktığımızda; klimanın manuel olduğunu, direksiyon sisteminin ise hem yükseklik ayarlı hem de elektrik destekli olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra sürücü koltuğu yükseklik ayarlı niteliktedir. Ön ve arka camların elektrik kumandalı olması ve merkezi kilit sisteminin ise uzaktan kumandalı olması Suzuki ailesinin araç tasarımlarında sevilen özelliklerindendir. Aracın iç tasarımında bulunan iç dikiz aynası ise manuel biçimde karartılabilir niteliktedir. Ayrıca 12 volt değerindeki güç soketi de aracın ön bölümüne adapte edilmiştir. Bunun yanı sıra hem ön hem de arka kapılarda bulunan eşya saklama cepleri de yine yolcuların sevdiği özelliklerdendir.

Suzuki ailesi aracın şıklık bütünlüğünü sağlaması amacıyla vites topuzunu gümüş kaplamalı biçimde tasarlarken; iç kapı kollarını da yine aynı amaçla krom kaplı biçimde oluşturmuşlardır. Ayrıca aracın tasarımında bagaj aydınlatması dam bulunmaktadır. Suzuki ailesinin sevilen özelliklerinden olan arka koltukların 60:40 oranında katlanabilmesi Swift modelinde de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde sadece sevdiklerinize değil aynı zamanda tüm eşyalarınıza da yer bulabilirsiniz. Bu özellikler dışında araçta yakıt depo kapağını içeriden açmak adına bir sistem de yer almaktadır. Ayrıca aracın iç tasarımına vites değiştirme göstergesi de entegre edilmiştir.

Teknik Özellikleri

suzuki swift

Suzuki ailesinin Swift modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış tasarım ve donanım özellikleri kadar harika ve maksimum düzeyde verimli biçimde oluşturulmuş.

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; dingil aralığı 2430 mm, bagaj hacmi 211 litre, boş ağırlığı 1.035 kg, izin verilen toplam araç ağırlığı 1.480 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 3.850 / 1.695 / 1.510 mm şeklindedir.
  • Suzuki Swift modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; silindir adedi ve tipi 4/ düz sıralı, hacim 1242 cc, maksimum güç(Hp/dev.dak) 94/6000 , maksimum tork 118 / 4800 Nm / dd, ve yakıt enjeksiyonu ise çok noktalı biçimde oluşturulmuştur.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 116 g/km, hızlanma 0-100 km/s 12,3 sn maksimum hız 165 km/s, yakıt tüketimi ortalama 5,0 l/100 km, şehir dışı 4,4 l/100 km, şehir içi 6,1 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi ise 5 ileri düz, aracın lastikleri 185/55 R16 ve yakıt deposu ise 42 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Suzuki ailesinin Swift modelinin sürüş dinamikleri ile yol tutuşuna ve performansına baktığımızda ise aracın teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı sürüş dinamiklerinin de sınıfına göre gayet iyi olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik teknolojisi için bir hayli çaba sarf edilmiş. Araçta bulunan ESP yani elektronik stabilite program sistemi sayesinde tekerlek ve araç kaymaları gibi istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda bu sistem devreye girer ve güvenliğiniz kontrol altına alınır.

Bunun yanı sıra araçta ABS olarak bilinen kilitlenme önleyici fren sistemi de bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde acil durumlarda fren yaptığınızda lastikler kilitlenmez ve dengenizi sağlayabilirsiniz. EBD yani elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi ise hem önde bulunan hem de arkada bulunan tekerleklere optimum düzeyde kuvvet sağlayarak yine sizlerin güvenliğini kontrol altında tutmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta BAS (fren destek sistemi), TPMS yani lastik basınç uyarı sistemi ile yokuş kalkış destek sistemi gibi güvenlik özellikleri de bulunduğundan aracın yol tutuşu da buna bağlı olarak maksimum düzeyde verimlidir. Ayrıca araçta hem sürücü hem de yolcular için bulunan hava yastıkları, sürücü için ayrıca sağlanan diz hava yastığı, yan hava yastıkları ile perde hava yastıkları da standart olarak bulunmaktadır.

Suzuki Swift Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.