Kampanya Bulucu

SUZUKİ JİMNY FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Suzuki Jimny İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Suzuki ailesinin tamamen sizler için tasarladığı mükemmel donanımlı aracı olan Jimny modelinin dış tasarım, iç tasarım ve teknik özellikleri ile sürüş dinamiklerini ve fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Suzuki Jimny modeli aslında küçük bir araç tasarımına sahip olsa da, bulundurduğu özellikler ile bu küçüklüğünü kamufle ediyor. 4×4 sistemi ile tasarlanan ve SUV araç özelliklerine sahip olan Suzuki Jimny modelinin dış tasarımına baktığımızda aracın aslında bildiğimiz şehir içi yollarda kullanılabilecek kadar küçük boyutlara sahip olduğunu görebiliyoruz. Fakat aracın iç tasarımı çok geniş biçimde tasarlandığından ve off-road yeteneğiyle öne çıktığından arazi aracı olarak kullanılabilir bir nitelik taşımakta. Aracın dış tasarımında köşeli bir yapı hakim. Bunun yanı sıra araca maceraperest bir ruh katmak adına keskin çizgiler de entegre edilmiş. Ayrıca aracın dış tasarımı küçük boyutlarda olduğundan yalnızca geniş arazilerde değil şehir içi kullanımına da bir hayli uygun. Küçük boyutuyla park etme gibi sorunları ortadan kaldıran Suzuki Jimny modelinin dış tasarımındaki farlar daha yuvarlak biçimli oluşturulmuş.

Aracın dış tasarımında bulunan ön ızgara beş parçalı biçimde tasarlanmış. Motor kaputunun üzerinde ise aracın arazi aracı tasarımına uyabilmesi adına havalandırma giriş sistemi de bulunmakta. Aracın çamurlukları göze çarpacak kadar geniş ve büyük bir biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra aracın arka tarafındaki tasarımında stop lambaları da bulunmakta. Ayrıca araç 4×4 niteliğinde oluşturulduğundan yedek lastiği de tasarıma entegre edilmiş.

Bu özellikler dışında araçta Jlx ve Style olarak iki farklı donanım paket seçeneğinin olduğunu görüyoruz. 15″ boyutundaki alaşımlı jantlar aracın her iki donanım seçeneğinde mevcuttur. Bunun yanı sıra gövde renginde oluşturulan dış dikiz aynaları ile alaşım jantlı özellikteki tam boy yedek lastik de yine aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerdendir. Gri renk özelliğine sahip olan alaşım jantlı tam boy yedek lastik kapağı aracın jlx donanım seçeneğinde standart olarak sunulurken; gövde renginde oluşturulan alaşım jantlı tam boy yedek lastik kapağı aracın style donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca araçtaki ön sis farları standart olarak sunulur.

Bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan siyah renkteki tavan rayları aracın jlx donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gümüş gri ve siyah renkteki tavan rayları, kapı kollarının gövde renginde olması ve gövde yapısının ise aracın asi ruhuna uyum sağlaması açısından çift renkli biçimde oluşturulması gibi özellikler ise aracın style donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdir.

İç Donanım ve Tasarımı

suzuki jimny

Suzuki Jimny modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın en az dış donanım özellikleri kadar göze çarpıp sevdiklerini daha bir bakışta etkilediğini görebiliyoruz. Aracın iç tasarımında bulunan direksiyon hidrolik destekli özelliğindedir. Araçta manuel klima sistemi de standart olarak bulunmaktadır. Aracın iç tasarımında bulunan özellikler bunlarla sınırlı değildir. Bunların yanı sıra araçta radyo ve cd çalar ile MP3 ve USB giriş sistemleri bulunmaktadır. Müzik sistemindeki hoparlör sayısı aracın her iki donanım seçeneğinde iki adet olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçta bulunan merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalı biçimde oluşturulmuştur. Araçta bulunan ön camlar elektrikli özelliktedir ve aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yan aynalar da Suzuki ailesinin sevilen özelliklerinden olan elektrik kumandalı niteliktedir.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra araçta hem sürücü tarafında hem de ön tarafta güneşlikler bulunmaktadır. Ayrıca sürücü tarafındaki güneşlik aynalı niteliktedir. Bunun yanı sıra araçta 12 volt değerinde güç soketi de bulunmaktadır. Ayrıca arka taraftaki koltukların 50/50 oranında katlanabilmesi sayesinde eşyalarınıza da yer kalmaktadır. Aracın tasarımında bulunan ön kapılarda eşyalarınızı saklamak için cepler de bulunmaktadır. İçeriden açılabilir nitelikte olan yakıt depo kapağı da yine Suzuki ailesinin sevilen özelliklerindendir ve tasarıma entegre edilmiştir.

Suzuki Jimny modelinde 2WD, 4WD, 4WD-L gibi elektronik kontrole sahip sürüş modları da bulunmaktadır. Ayrıca manuel biçimde bulunan karartılabilir iç dikiz aynası da Jimny modeline standart olarak entegre edilmiştir. Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra araçta bulunan deri direksiyon simidi ile deri koltuklar aracın style donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. Aracın iç kapı kollarının krom kaplı özellikte olmasını isterseniz yine style donanım paket seçeneğini tercih eder bu özelliğe sahip olabilirsiniz. Aracın iç hacminin genişliği bir hayli fazla olduğundan tüm sevdiklerinizle beraber istediğiniz her türlü yollarda benzersiz sürüş keyfini yaşayabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

suzuki jimny

Suzuki ailesinin Jimny modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış donanım ve tasarım özellikleri kadar sevdiklerini daha ilk bakışta etkileyecek cinsten.

  • Aracın boyut ve ağırlık özelliklerine baktığımızda; dingil aralığı 2.250 mm, bagaj hacmi 113 litre, boş ağırlığı 1.150 kg, izin verilen toplam araç ağırlığı 1.420 kg ve toplam uzunluk / genişlik / yükseklik ise 3.695 / 1.600 / 1.705 mm şeklindedir.
  • Suzuki ailesinin Jimny modelinin motor özelliklerine baktığımızda ise; silindir adedi ve tipi 4 düz sıralı, hacim 1328 cc, maksimum güç (Hp /dev.dak) 85/6000 , maksimum tork 110 / 4100 Nm / boyutundadır.
  • Aracın performans ve ekonomi özelliklerine bakarsak; CO2 Emisyonu 167 g/km, maksimum hız 135 km/s, yakıt tüketimi ortalama 7,3 l/100 km, şehir dışı 6,3 l/100 km, şehir içi 9,0 l/100 km biçiminde oluşturulduğunu görebiliyoruz.
  • Aracın şanzıman tipi ise 4 ileri otomatik ve aracın lastikleri ise 205/70 R15 ve yakıt deposu ise 40 litre biçiminde oluşturulmuştur.

Sürüş Dinamikleri

Suzuki ailesinin Jimny modelinin sürüş dinamiklerine, yol tutuşuna ve performansına baktığımızda ise aracın arazi aracı olarak oluşturulduğunun hakkını gerektiği kadar verdiğini görebiliyoruz. Öncelikle araçtaki güvenlik özelliklerine ve donanımlarına bakarsak; araçta kilitlenmelere karşı önlem nitelikte oluşturulan ABS fren sistemi, ESC olarak bilinen elektronik stabilite kontrol sistemi ve lastik basınç uyarı sistemi yani TPMS gibi özellikler aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra hem sürücüler için hem de yolcular için ayrı ayrı olmak üzere hava yastıkları da bulunmaktadır. Ayrıca araçta immobilizer de yine aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunur.

Suzuki Jimny modelinde sürüş modlarının olduğundan bahsetmiştik. Özellikle drive action olarak bilinen sürüş moduna ve 4×4 çekiş sistemine sahip olan bu modelde, araç yol zeminini tanır ve uygun sürüş moduna geçilmesini sağlar. Bu sayede Suzuki Jimny modelini isterseniz geniş ve bozuk yol koşullarına sahip arazilerde isterseniz şehir içi trafiğinde isterseniz de otoyollarda gayet verimli biçimde kullanabilirsiniz. Ayrıca araçta bulunan güvenlik sistemlerinden ESC (elektronik stabilite kontrol sistemi) sayesinde yollarda kararlı ve dengeli biçimde ilerleyebilirsiniz.

Karşınıza çıkan durumlar nedeniyle acil bir fren yapmanız gerektiğinde ise araçtaki ABS fren sistemi size yardımcı olacaktır. Yol tutuşlarında istenmeyen durumlardan olan kaza gibi durumlarda ise ön emniyet kemerlerinin gergili olması sizin güvenliğinizi sağlamak için tasarıma entegre edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra Jimny modelinin gövde kısmında CAE olarak bilinen bir sistem kullanılmıştır. Bu sistem bilgisayar destekli bir mühendislik hizmetini size sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde araca önden bir çarpma olursa çarpan nesnenin kuvveti azalacaktır. Bu sayede yine güvenliğiniz korunmuş olacaktır.

Suzuki Jimny Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.