Kampanya Bulucu

Sürat Kargo Takip Nasıl Yapılır?

2003 yılında kurulan Sürat Kargo, kısa sürede 700 civarındaki şubesi, 1600 araçlık filosu ve 5000’den fazla personeliyle taşımacılık sektörünün önemli aktörlerinden biri olmayı başardı. Günde binlerce paketin taşınması ve gönderilmesinden sorumlu olan Sürat Kargo’da, paketlerin tesliminde kimi zaman aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu noktada da devreye gönderi takip kodu giriyor.

Sürat Kargo Gönderi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo da diğer tüm kargo firmaları gibi, çağa ayak uydurarak pek çok farklı yoldan gönderi sorgulama ve takip işlemlerine olanak tanıyor. Bu yöntemlerin tümünden sürat kargo takip no’su ile yararlanmanız mümkün. Takip numarasını bilmeyen ya da isimle sorgulama yapmak isteyen müşteriler içinse şubeye gitmekten başka opsiyon bulunmuyor.

1. İnternet üzerinden Sürat Kargo sorgulama işlemi

Sürat Kargo internet sitesi, sayfalar içerisinde kaybolmadan rahatlıkla gönderinizin durumunu öğrenebilmenizi sağlayan basit ve yalın bir tasarıma sahip. Siteye girdiğiniz anda, ana sayfada sizi Sürat Kargo sipariş takip işlemini gerçekleştirebileceğiniz ekran karşılar. Gönderi numarasını bu ekrana girdikten ve ekranın hemen alt kısmında yer alan güvenlik kodunu yazdıktan sonra kargonuzun tüm adımlarını görebildiğiniz ekrana yönlendirilirsiniz.

İnternet üzerinden Sürat Kargo gönderi takibi yapmak için TIKLAYINIZ.

2. Telefonla Sürat Kargo sorgulama işlemi

Bir süre hatta bekleyecek sabrınız varsa, Sürat Kargo çağrı merkezini arayarak gönderinizin durumunu öğrenmeniz mümkün. Çağrı merkezine bağlandıktan sonra belirtilen adımları uygulayarak müşteri temsilcisine ulaşabilir ve gönderi takip numaranızı söyleyerek kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak çağrı merkezinden isim ile Sürat Kargo takip işlemi yapmanız mümkün değil. Bu nedenle gönderiyi gerçekleştiren sizseniz tarafınıza verilen faturada yer alan, paket size gönderilmişse gönderici firma ya da şahıstan gönderi takip kodunuzu edinmeniz gerekiyor.

Sürat Kargo çağrı merkezi: 0850 202 0 202

3. Şubeden Sürat Kargo sorgulama işlemi

Eğer internet veya telefonla uğraşmak istemiyor veya bu yöntemlerden sonuç alamadıysanız bir Sürat Kargo şubesine giderek paketinizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Sürat Kargo şubelerinden gönderi takip kodu, telefon numarası, T.C. kimlik numarasıyla sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi, çalışan personelin inisiyatifine göre isimle sorgulama yaptırma şansınız da bulunuyor. Ancak hatırlatmakta fayda var; firmanın aynı bölgede birden fazla şubesi olabildiğinden, gönderi takip numaranızı bilmeseniz bile paketinizin hangi şubeye teslim edildiğini bilmeniz gerekiyor.

Sürat Kargo Takip Numarası Kaç Haneli?

Gönderi kayıplarının önüne geçmek ve isim benzerliğinden dolayı oluşan karışıklıkları sona erdirmek için taşımacılık firmalarının tümü, gönderinin sisteme girişi sırasında rastgele oluşturulan gönderi kodunu kullanır. Bu sayede aynı şehirde oturan, aynı isimli kişiler arasında karışıklık meydana gelmez ve paket doğru kişiye teslim edilir. Gönderi kodunun uzunluğu firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bazılarında harfler bulunurken bazıları tamamen rakamlardan ibarettir.

Sürat Kargo takip numarası gönderi sırasında müşteriye verilen faturanın sağ kısmında “K. Takip No” satırında yer alır ve 14 hanelidir.

Sürat Kargo Gönderi Ücretleri Ne Kadar?

Firma tarafından açıklanan güncel fiyat tarifesine göre dosya gönderisi şehir içi gönderimlerde 5,42 TL’den başlıyor. Aynı gönderinin 1001 kilometre ve üzeri mesafeye gönderimi 12,08 TL olarak ücretlendirilirken, dosyanın KKTC’ye gönderimi 25,80 TL. Tabii gönderim ücretleri, paketin boyutuna ve çıkış/hedef adresleri arasındaki mesafeye göre değişiklik gösteriyor.

Sürat Kargo güncel gönderim ücreti tarifesini görmek için TIKLAYINIZ.

Sürat Kargo gönderim ücreti hesaplamak için TIKLAYINIZ.

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sürat Kargo’nun çalışma saatleri diğer kargo firmalarından farklı olarak doğu ve batı illerine göre değişkenlik gösterir. Bu, ilin coğrafi konumu ve operasyonel durumlardan kaynaklanmaktadır. Sürat Kargo’nun resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre firma;

  • Doğu illerinde hafta içi: 08:30-18:00, cumartesi: 08:30-14:00 saatleri arasında,
  • Batı illerinde Hafta içi: 09:00-18:30, cumartesi: 09:00-14:30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Sürat Kargo İletişim Bilgileri

Mobil uygulaması bulunmayan Sürat Kargo’nun size en yakın şubesini öğrenmek için web sitesinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca kargo durumunuzu öğrenmek, adresinize kurye çağırmak, öneri ve şikayetlerinizi iletmek için “0850 202 0 202” numarasını arayarak firmanın çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

En yakın Sürat Kargo şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.