Subaru XV 1.6 AWD CVT Premium İncelemesi | Kampanya Bulucu

Subaru XV 1.6 AWD CVT Premium İncelemesi

Subaru XV 1.6 AWD CVT Premium İncelemesi

Subaru her ne kadar Türkiye sınırları içerisinde çok fazla bilinen ve satılan bir otomobil markası olmasa da üretmiş olduğu araçlarla dünya pazarında söz sahibi olmaya aday markalardan bir tanesi. Özellikle markanın otomobillerinde gerçekleştirmiş oldukları üst düzey tasarımlar, rakiplerinin bu konuda bir hayli geri kalmasını sağlayacak nitelikte.

Tasarım Özellikleri

Subaru XV’nin tasarım hatları oldukça keskin ve agresif bir görüntü yansıtıyor. Farların inceltilip geriye doğru çekilmesi de yine bu imajı destekleyen ayrıntılardan. Aracın ön bölümünde bulunan ızgaranın krom kaplama olması ise tasarımın üst düzey kimliğini güçlendirmiş. Tüm bunlara baktığımızda subaru XV’de Japon hatlarını görmek mümkün.


subaru-xv-ozellikler

Otomobilde 17 inç büyüklüğünde keskin bir tasarıma sahip jantlar bulunuyor. Bu jantların duruşu ve aracın yan bölümlerinin şişik olması sportif kimliği destekleyen özelliklerden. Arka bölüme baktığımızda ise ön bölüme nazaran daha sade bir dizayn ile karşılaşıyoruz. Özellikle stop lambaları fazlasıyla mütevazi olmuş diyebilmek mümkün. Fakat arka bölümde bulunan sis farları ise adeta F1 araçlarının ruhunu yansıtıyor.

Subaru XV; 4450 mm uzunluğunda, 1780 mm genişliğinde ve 1615 mm yüksekliğinde bir araç. Ayrıca aracın aks mesafesi de 2635 mm. Boyutlarına baktığımızda rakiplerinden çok da farklı olmadığını söyleyebiliriz. Fakat 380 litrelik bagaj hacmi bu boyutlar için biraz küçük kalmış.

İç Mekân ve Donanım

Subaru XV’nin iç mekân tasarımı dış tasarıma yakışır ayrıntılara sahip. İç mekân genişliği hem sürücü hem de misafirler için fazlasıyla yeterli. Ayrıca eşya taşıyabilmek için de irili ufaklı birçok göz araç içerisinde mevcut. Fakat konfor açısından Subaru XV’nin çok tatmin edici olduğunu söyleyemeyiz. Subaru markasının birçok otomobilinde sert plastik malzemenin fazla kullanmasını ne yazık ki bu otomobilde de görüyoruz.

Subaru-XV-Crossover-20[2]

 

Aracın multimedya ünitesi oldukça kullanışlı. Öyle ki; hava durumu, yol ve trafik bilgisi gibi pek çok gerekli bilgiye ulaşabilmek mümkün. Gösterge panelleri, ses sistemleri vb. birçok ayrıntının kalitesi Japon firmaya yakışır nitelikte. Direksiyonun 3 kollu oluşu ise otomobile sportif bir görünüm kazandırmış. Ayrıca bu direksiyon üzerinde bulunan tuşlar da sürücü için yeterli düzeyde fonksiyonel.

Performans Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Aracın motoru 114 PS güç ve 150 Nm tork değeri sağlıyor. Sayısal veri olarak çok tatmin edici olmasa da bu motorun sahip olduğu CVT şanzıman ve atmosferik ünite gibi özellikleri ile fazlasıyla ün yaptığını söyleyebiliriz.

Subaru XV’nin maksimum hızı 175 km/s iken; 100 km/s hıza ulaşması da 13,8 saniye sürüyor. Araç ortalama 6,3 litre benzin tüketim değerine sahip. Bu değer performanslı kullanımlarda ise 9-9,5 litreye kadar yükseliyor. Bu verileri ve aracın performansını değerlendirdiğimizde ise aracın yakıt tüketiminin biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ