Kampanya Bulucu

SUBARU FORESTER FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Subaru Forester İncelemesi

Son zamanlarda yetenekli ve sert tipli SUV sınıfı araçlar üretmesiyle ünlü Subaru’nun, Forester modeli de bu araçlara bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek güvenilirliği ve pratik kullanım özellikleriyle öne çıkan Forester, SUV sınıfı aile dostu bir otomobil. Maceracı bir ruha sahip olan aracın, yaşam tarzı odaklı iç tasarımı dikkat çekerken, donanım seçeneklerinde sunduğu geniş ve cömert donanım seçenekleri de fiyat etiketine oranla etkileyici. Sınıf standartlarında yakıt ekonomisine sahip aracın verdiği keyifli ve heyecanlı sürüş performansına çok az sayıda SUV araç sahip. Bu yüksek performanslı sürüşün temel nedeni Subaru’nun kendi teknolojisi olan Boxer motor teknolojisi. Dördüncü jenerasyonunda bulunan sert ve güçlü bir görünüme sahip Forester 1997 yılında piyasaya ilk sürülen modeliyle crossover trendinin yayılmasında önemli rol oynamış. Yeni modeliyle de dört tekerden çekiş, yükseltilmiş sürüş yüksekliği ile uzun ve kullanışlı kasasının birleşimi sonucunda Forester daha geleneksel bir SUV araç olmayı başarmış. 2016 yılında yenilenen araç iç ve dış mekanıyla göze hitap etmekle beraber yüksek bir kalite algısı da uyandırmış. Güçlü duruşuyla öne çıkan aracın 2016 revizyonunda, yeni çamurluk ve farlarla gelen yeni bir ışık paketinin yanı sıra ızgara ve pencere kenarları dahil çoğu yerde kullanılan krom kaplama detaylar hemen göze çarpıyor. İç mekanda da aynı dayanıklılık ve kalite hissini uyandıran bir tasarım öne çıkmış. Araç son derece geniş bir iç mekanın yanı sıra yüksek hacimli bir bagaj ile geliyor. Ülkemizde ikisi benzinli biri dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile satılan modelin sadece otomatik “Lineartronic” şanzıman seçeneği bulunmakta. Yüksek performansa ve verime sahip bu şanzıman sürekli değişken oranlı (CVT) özelliğine sahip. Tüm modeller ayrıca Subaru’nun, simetrik sürekli dört çekiş sistemine ve bu sistemin sunduğu, her türlü hava koşulundaki yüksek yol tutuşu ile geliyor. Bu sistem Forester’a ayrıca sınıfındaki çoğu aracın sahip olamadığı mükemmel bir arazi yeteneği sunuyor. Aracın ülkemizde motor seçeneklerine göre ayrılan, 5 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Benzinli modeller için Elegance ve Premium seçeneği bulunurken, turbo benzinli modeller için Adventure ve dizel modeller için de Premium ve Sport donanım seçenekleri bulunuyor. Tüm donanım seçeneklerinde hız sabitleme sistemi, 7 inç dokunmatik ekran, Bluetooth telefon tertibatı ve çift bölgeli otomatik klima standart olarak geliyor.

2015-subaru-forester-interior

Tasarım ve Donanım

Etkileyici ve güçlü bir tasarıma sahip olan Forester, Subaru’nun köklü mühendislik deneyimlerinin bir ürünü. Kıvrımlı yapıya sahip çamurlukları, geriye doğru yaslanmış farları ve hafif bir eğime sahip çatısıyla araç önceki versiyonlarına göre daha modern ve aerodinamik bir tasarıma bürünmüş. 2016 yılında Forester modelini revizyondan geçiren Subaru aracın ön ızgarasını ve ön farlarını yeniden dizayn etmiş ve çamurluktaki gibi krom kaplı detayları eklemiş.

Aracın iç mekanında XV modeline benzer bir tasarım çizgisi izlenmiş. Kullanılan malzemelerin kalitesi iyi ve sağlam bir şekilde monte edilmiş. Başlangıç seviyesinde bile çok cömert donanım özellikleri sunan Forester’da ısıtmalı ön koltuklar, geri görüş kamerası, otomatik çalıştırma/durma fonksiyonu(start/stop), hız sabitleme sistemi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve otomatik katlanan aynalar, elektrikli sunroof, adaptif led farlar gibi çoğu SUV sınıfı aracın yüksek seviye seçeneklerinde görülen özellikler, Forester’da tüm donanım seçeneklerinde standart olarak bulunuyor. Forester’da, Premium ve Sport gibi daha üst seviyeleri tercih ettiğinizde ise 8 hoparlöre sahip yüksek kalite Harman Kadron ses sistemi, hakiki deri döşeme, pin kodlu giriş sistemi gibi özelliklerin yanında düşük seviyelerdeki 17 inç janta kıyasla 18 inç alüminyum alaşımlı jant takımına sahip olabiliyorsunuz. Tüm modellerde bulunan “X Mode” sürüş seçeneği, motordan gelen itiş gücünü tüm tekerlere eşit derecede aktararak kaygan yüzeylerdeki çekişi artırıyor ve tekerleğin boşta dönmesini önlüyor. Sadece düşük hızlarda çalışmaya başlayan bu sistem sizi çamura saplanmaktan kolaylıkla kurtarabiliyor. Tüm modellerde bulunan Starlink adlı, Aux ve çift USB girişli, 7 inç boyutunda dokunmatik ekrana sahip multimedia sistemi son seviye teknolojiye ve bağlanılabirliğe sahip. Subaru’nun akıllı telefon uygulamasıyla gelen sistemde navigasyonun yanı sıra internet radyosu ve eğlenceli uygulamalara sahip olabiliyorsunuz. Direksiyondaki kontrollerle birlikte sesle de kontrol edilebilen sisteme telefonunuzu bağlayarak navigasyondan yolunuzu bulurken istediğiniz şarkıyı da dinleyebiliyorsunuz. Araçta ayrıca Siri uyumlu teknoloji bulunuyor. Siri Eyes Free sistemi ile Apple ürününüzü Forester’a bağlayarak görüşme yapabiliyor, e-postalarınıza bakabiliyor hatta web tarayıcısını bile kullanabiliyorsunuz.

indir

Performans ve Sürüş

Subaru Forester’ın sahip olduğu çoğu rakibinden üstün, keskin sürüş özelliği revizyona uğrayan modelde korunmuş. Sürekli dört tekerden çekiş sistemi aracın yol tutuşunu yüksek seviyelere çıkartırken aracın sahip olduğu neredeyse tam yanal denge ve simetrik güç aktarma sistemi sayesinde kötü hava koşullarında veya aniden karşılaşılan bir duruma hemen tepki vermeniz gereken o değerli saniyelerde, tehlikenin üstesinden kolaylıkla gelebiliyorsunuz. Yüksek performanslı CVT şanzıman yerinde ve doğru viteslemeleri yapsa da direksiyon üzerindeki pedallar sayesinde manuel olarak da kontrol edilebiliyor. Subaru’nun X Mode sistemiyle gelen bu şanzıman yokuş iniş ve kalkışlarıyla birlikte arazide de yol tutuşuna yardımcı olan sürüş seçenekleri ile geliyor. X mode özelliğiyle beraber Forester düşük sürtünmeli yollarda çoğu rakibini geride bırakan mükemmel bir yol tutuşuna sahip. 150 beygir güce ve 198 Nm torka sahip 2.0 litre benzinli versiyon 0’dan 100 km hıza 11.8 saniyede ulaşırken maksimum 192 km/s hız yapabiliyor. Turbo özelliğine sahip 2.0XT benzinli motor ise 240 beygir ve 350 Nm itiş gücüyle gelirken bu motora sahip model 0’dan 100 km hıza 7.5 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum 221 km/s hız yapabiliyor. Etkileyici bir refinasyona sahip yüksek torklu ve yüksek performanslı, 4 silindirli 2.0 litre turbo dizel seçenek ise 148 beygire ve 350 Nm itiş gücüyle 0’dan 100 km hıza 9.9 saniyede ulaşabilirken maksimum 188 km/s hız yapabiliyor. Tüm motorların sahip olduğu Boxer tipli motor yapısı sayesinde ayırt edilebilir bir sese sahip olan motorların en sessizleri Lineartronic şanzımanın da yardımıyla, benzinli seçenekler olmuş.

Yakıt Tüketimleri

Yakıt ekonomisini artırmak adıyla tüm seçenekler Start/Stop özelliği ile otomatik Lineartronic şanzımana sahip. Yakıt tüketimleri aşağıdaki gibi verilen seçeneklerin ekonomisi en yüksek olanı, performansı ve torkundan da ödün vermeyen 2.0 dizel seçenek olmuş.

2.0i benzinli motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 8.1 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 5.5 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 6.5 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyonu: 150 gram

2.0XT turbo benzinli motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 11.2 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 7.0 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 8.5 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyonu: 197 gram

2.0D dizel motor için:

 • Şehir içi 100 km’de ortalama: 7.3 litre
 • Şehir dışı 100 km’de ortalama: 5.4 litre
 • Kombine 100 km’de ortalama: 6.1 litre
 • Kilometre başına ortalama CO2 emisyonu: 158 gram

Boyutlar ve Konfor

4.6 metre uzunluğundaki Forester 1.8 metre genişliğe ve 1.7 metre yüksekliğe sahip. Son model Forester bu boyutlarıyla hiç olmadığı kadar büyük. A sütünlarının da önceki versiyonundan 200 mm geniş olmasıyla beraber aracın ön kısmındaki genişliği oldukça artmış. Arka taraftaki zemin alçaltılarak bacak ve baş genişliği artırılmış, ön taraftaki omuz ve diz mesafesi de arkada olduğu gibi gayet iyi. Geniş ayar seçeneklerine sahip direksiyon ve koltuklar sayesinde de sürücünün konforu sağlanırken yüksek sürüş konumu sayesinde yol görüşü de mükemmel. Tüm modellerde standart olarak bulunan arka görüş kamerası sayesinde de aracı park ederken yada araçla geri geri gelirken hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz. Aracın sahip olduğu geniş 505 litre bagaj kapasitesi, arka koltukların 60:40 oranında yatırılmasıyla beraber bazı modellerde 1557 bazılarında ise 1573 litreye kadar çıkabiliyor. Aracın römork çekiş kapasitesi de oldukça yüksek, en düşük seviye benzinli modeli bile 1800 kg römorku çekebiliyor.

Güvenlik

EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 üzerinden 5 tam puana sahip Forester modellerinin tamamında yüksek donanımlı bir güvenlik kiti mevcut ve tüm donanım seçeneklerinde standart olarak geliyor. Testlerin yetişkin ve çocuk güvenliği kısımlarında yüzde 91 gibi yüksek bir skor elde eden Forester’ın güvenlik özellikleri arasında elektronik stabilite kontrolü, römork savrulma önleyici sistem, acil fren desteği ile perde hava yastıklarıyla sürücü diz hava yastığı da dahil 7 ayrı hava yastığı bulunuyor.

Subaru Forester Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.