Kampanya Bulucu

Spotify Öğrenci İndiriminden Nasıl Faydalanılır? Spotify Öğrenci Doğrulama

Son zamanların popüler servislerinden Spotify, hem bilgisayar üzerinden hem de uygulama aracılığıyla tüm akıllı telefon ve tabletlerden yüksek kalitede müzik dinlemeye olanak tanıyor. Kullanıcılarına ücretsiz ve premium olmak üzere iki farklı hesap türünde kullanım imkanı sunan Spotify, müzik keyfi yaşamak isteyen öğrenciler için de indirimli ücret politikası uyguluyor. Bazı ek özellikleri yalnızca premium aboneler için sunan ve ücretsiz hesaplarda müziklerin arasına reklam alan Spotify, premium abonelerle aynı hizmeti almak isteyen öğrenciler için yarı yarıya uygun fiyata hizmet veriyor. Öğrenci olduğunu belgeleyen tüm Spotify aboneleri ilk üç ay yalnızca 0,99 TL öderken sonraki dönemlerde ise 6,99 TL abonelik ücreti ödüyorlar. Standart premium üyelikte ise bu ücret 13,99 TL.

Bu indirimden yararlanabilmek için Spotify’a sistemin talep ettiği kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde vermeniz, akredite bir üniversite ya da yüksekokulda eğitim hayatına devam ediyor olmanız ve öğrencilik durumunuzu bir belgeyle ispatlamanız gerekir. Öğrenci indiriminden yararlanmak için yapacağınız tüm işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer öğrenci olduğunuzu gösteren belgeniz hazırsa indirimden yararlanmak için yapacağınız işlemler sadece beş dakikanızı alacaktır.

Öğrenciler için bir fırsat daha: PTT Kargo Öğrenci İndirimi Detayları

Spotify Öğrenci İndirimi Nasıl Yapılır?

  • Spotify öğrenci indiriminden yararlanmak istiyorsanız işlemlere başlamak için ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfayı açın.

  • Spotify öğrenci üyeliği için giriş sayfasına gitmek istiyorsanız linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfadaki “premium’u edin” yazısına tıklayın.

  • Bu sayfada Spotify’a giriş yapmanız gerekir. İsterseniz “Facebook ile giriş yap” butonuna tıklayarak Facebook profil bilgileriniz ile sisteme giriş yapabileceğiniz gibi e-posta adresinizi ve parolanızı girip “oturum aç” butonuna tıklayarak da giriş yapabilirsiniz.
  • Eğer daha önce bir Spotify üyeliği oluşturmadıysanız en alt bölümde yer alan “Spotify için kaydol” butonuna tıkladıktan sonra ilgili alanlara e-posta adresinizi, parolanızı, adınızı, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girip “kaydol” yazısına tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

  • Kayıt olduktan sonra öğrenci indiriminin kilidini açacağınız bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Eğer akredite bir eğitim kurumunda öğrenciyseniz sayfanın sağ alt kısmındaki, içerisinde “sonraki” yazısının yer aldığı lacivert butona tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

  • Spotify öğrenci premium hesap doğrulamasının yapılabilmesi için bu alana bazı bilgiler girmeniz gerekir. İlgili boşluklara sırasıyla adınızı ve soyadınızı, e-posta adresinizi, okumakta olduğunuz okulun yer aldığı ülkeyi, okulun adını, doğrulama mesajı için cep telefonu numaranızı girin ve “sonraki” butonuna tıklayın.

  • Bu aşamada ise belge yüklemeniz gerekir. Spotify; öğrenci belgesi, transkript, kayıt makbuzu, okul harcı makbuzu, ders programı, kayıt mektubu gibi resmi evrakları kabul etmektedir. Bu evrakları PDF, JPG, PNG, GIF veya RTF formatlarında sisteme yükleyebilirsiniz. Fakat evrakın üzerinde ad ve soyad, şu an okumakta olduğunuz üniversite ya da yüksekokulun tam adı olmalı ve evrakın veriliş tarihi en fazla üç ay öncesine dayanmalıdır.
  • Spotify’a yüklemek için öğrenci belgesi örneğinizi e-devlet sisteminden PDF formatında indirebileceğiniz gibi üniversitenizin öğrenci işleri departmanından alıp fotoğrafını çekerek de sisteme yükleyebilirsiniz.
  • Evraklarınızı sisteme yükledikten sonra Spotify, SheerID teknolojisini kullanarak sisteme yüklediğiniz belgeler ile kişisel bilgilerinizin uyuşup uyuşmadığını inceleyecek ve inceleme neticesinde herhangi bir hata söz konusu olmazsa öğrenci indiriminden yararlanmanıza olanak tanıyacaktır.
  • Spotify’ın premium öğrenci hesabına kayıt olduktan sonra sistem tarafından, kayıt aşamasında belirttiğiniz e-posta adresine herhangi bir mail gönderilirse bu maildeki talimatları izlemeniz gerekir. Dolayısıyla bir hatayla karşılaşırsanız e-posta adresinizi kontrol ederek hatanın nereden kaynaklandığını ve nasıl çözüme kavuşturulacağını da tarafınıza iletilecek e-posta ile öğrenebilirsiniz.

Spotify’ın öğrenci indirimi fırsatından yararlanmak için TIKLAYINIZ!

Spotify Premium Ne İşe Yarar?

Spotify premium ile ücretsiz hesaptan farklı olarak çeşitli imkanlardan yararlanabilirsiniz. Premium üyeleri müzik dinlerken herhangi bir reklam kesintisi ile karşılaşmazlar. Ayrıca premium bir hesaba sahip olduğunuzda, çevrimdışı dinleme özelliği sayesinde nerede olursanız olun internet bağlantısına ihtiyaç duymadan müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Milyonlarca şarkının olduğu Spotify’de premium hesap avantajı sayesinde şarkıları yüksek kalitede dinlersiniz. Ayrıca öğrenci indiriminden faydalanan aboneler de standart ücret ödeyen premium abonelerin yararlandığı tüm imkanlardan faydalanırlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.