Kampanya Bulucu

Skoda Rapid Spaceback 1.6 TDI CR DSG Elegance İncelemesi

Skoda Rapid, küçük sınıf ile kompakt sınıf araçlar arasında kalan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Araç boyut itibari ile kompakt sınıf araçlara daha yakın olsa da belirli özelliklerden küçük sınıfa da dahil oluyor. Otomobilin boyut olarak bu şekilde arada kalmasının yanı sıra tasarım olarak da Skoda Rapid eski ile yeni arasında kalmış. Genel hatları ile retro esintiler yansıtan otomobil aynı zamanda modern çizgilere de sahip. Özellikle aracın ön yüzüde bulunan ızgara ve farlar fazlasıyla şık olacak şekilde üretilmiş. Bu açıdan Audi marka otomobillere benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Skoda Rapid Spaceback, panoramik tavan seçeneği ile de satışa sunuluyor. Bunu tercih ettiğiniz takdirde otomobilin bagaj kısmı cam ile kaplanarak daha şık ve sade bir tasarım elde ediliyor.

İç Mekân ve Donanım

Aracın iç mekân tasarımı olabildiğince albenili tutulmuş. Ayrıca kullanım alanları oldukça geniş ve ferah geliyor göze. Koltukların yerleşimi de güzel ayarlanmış. Buna malzeme kalitesi de eklenince koltukların yeterli ölçüde kaliteli ve konforlu olduğunu söyleyebiliriz.

Skoda Rapid Spaceback’in kokpit bölümü kullanışlı olacak şekilde üretilmiş. Paneller fazlasıyla fonksiyonel. Otomobilin Elegance serilerinde “klimatronic” teknolojisi ile yeni bir klima sistemi geliyor. Bu sistemin kullanımı ise çok pratik. Ses sisteminin de yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Otomobilin iç donanımında hayatı kolaylaştırmak için pek çok göz bulunuyor. Bu gözler sayesinde uzun yolculuklar yapmak daha rahat olacaktır. Aracın bagaj hacmi ise 384 litrelik bir değere sahip. Bu değerin bu otomobil için fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Skoda Rapid Spaceback’te turbo beslemeli 1.6 litrelik dizel motor bulunuyor. Bu motor 2 farklı şanzıman seçeneği ile sunuluyor; manuel şanzımanlı motor 105 Hp, 7 ileri vitesli DSG şanzıman 90 Hp güç üretiyor. Ayrıca araç 230 Nm tork değerine sahip.

Otomobilin motor performansı boyutlarına göre oldukça güçlü görünüyor. Özellikle aracın ara hızlanmaları fazlasıyla seri. Fakat yüksek hızlarda bu araçtan yüksek performans beklememek gerektiğini söylemeliyiz.

Skoda Rapid Spaceback, ortalama 5,3 litre yakıt tüketim değerine sahip.

Yol Tutuşu ve Güvenlik

skoda rapid

Otomobilin direksiyon sisteminin kalitesi ve süspansiyonel sertlik derecesi iyi ayarlandığından yol tutuşu fazlasıyla iyi. Özellikle şehiriçi kullanımda araç hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Ayrıca dış sesleri ve motor sesini iyi bir şekilde izole ederek sessiz bir sürüş keyfi vaat ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.