Kampanya Bulucu

SEAT IBIZA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

SEAT Ibiza İncelemesi

SEAT Ibiza supermini sınıfındaki en eğlenceli seçimlerden biri olmayı her zaman sürdürdü, son versiyonu da bu ününü koruyarak üstüne sınıfındaki araçların en iyi sürüş deneyimlerinden birini sunuyor. İyi bir fiyat performans oranına sahip SEAT Ibiza fiyatına göre yüksek bir standart donanım sunmakla beraber, şık bir görünüm ve onun kadar iyi bir sürüş kabiliyeti ile sınıfındaki mantıklı seçimlerden biri olarak duruyor.

SEAT Ibiza Cupra, Ibiza ailesinin en geniş donanımlı ve en spor aracı, fakat 1.4 litre ve ya 1.2 litre benzinli seçenekleri ile de Seat’ın İspanyol çizgisini hissetmek mümkün. Çok geniş motor opsiyonlarına sahip Ibiza ailesinde, 1.0 litre 3 silindirli 110 beygir EcoTSI benzinli motordan 1.8 litre 4 silindir 192 beygir benzinli motorun yanı sıra 1.4 litre TDI dizel motor da mevcut. üç kapılı Ibiza SC (Sports Coupe) ve beş kapılı Ibiza ST (Station Wagon) versiyonlarıyla da gelen aracı birbirinden farklı opsiyonlarla kendi hayalinizdekine uygun bir şekle dönüştürebiliyorsunuz. Dört farklı donanım opsiyonuyla gelen aracın giriş seviyesi, beş farklı motor seçeneğine sahip, beş kapılı Reference. Bunun bir üst seviyesi olan Style seçeneği ile birlikte kullanıcılar üç kapılı daha sportif FR modeli ve serinin en güçlüsü olan 192 beygir Cupra Sports Coupe modeli arasında seçim yapabiliyor. Arada sırada sınırlı üretim, özel Ibiza modelleri çıkaran SEAT’ın kampanyaları da modelleri kadar çekici oluyor. Başlangıç seviyesinde Ibiza, USB ve Aux girişli 4 hoparlöre sahip 5 inç dokunmatik multimedia ekran(monokrom), direksiyon üzerinde Bluetooth ve stereo kontrolleri, dab radyo, klima gibi detaylar sunuyor. Style modelinde ise daha büyük alaşımlı jantlar ile birlikte renkli, yükseltilmiş bir multimedia sistemine sahip oluyorsunuz. Tomtom Navigasyon, eller serbest konuşma aksesuarları gibi geniş bilgi eğlence sistemlerinden size uygun olanları da seçebiliyorsunuz. FR paketi spor süspansiyonlar ve birçok iç dış tasarım detayıyla birlikte geliyor. Göz alıcı tasarıma ve uygun fiyata sahip yeni Ibiza, VW Grubunun tanıdık motor seçenekleriyle geliyor. Yeni 1.0 litre 3 silindirli benzinli motor seçeneklere eklenirken 1.4 litre dizel motor eskisinden de verimli bir şekilde yenilenmiş.

Performans ve Sürüş

SEAT IBIZA İNCELEME

Sınıfındaki araçların en iyi sürüşlerinden birine sahip olan SEAT Ibiza, şehir içinde olduğu kadar şehir dışında da eşit derecede kabiliyetli. Ibiza mükemmel bir sürüş pozisyonuna sahip ve size hakimiyet hissi veriyor. Hangi modeli tercih ederseniz edin virajlarda yalpalanma yok ve manevralar hızlı. Motor boyutlarına göre değişen 5 ya da 6 ileri manuel vites seçeneklerinin yanı sıra 7 ileri DSG teknolojisine sahip otomatik şanzıman da mevcut. Yeni Ibiza’nın yol üzerindeki hissiyatını değiştiren en büyük değişiklik kaputun altında gerçekleşmiş. 3 silindirli 1.0 litre 110 beygir EcoTSI benzinli motor performans ve ekonomi konusunda en iyi birleşimi sunuyor. Yalıtımlı motor ile yumuşak süspansiyonlar supermini sınıfı aracın eskide olduğundan daha çok dengeye sahip olmasını sağlıyor ve yol tutuşunu artırıyor. 7 ileri DSG şanzımana sahip model vites geçişlerini hiç hissettirmiyor ve yakıt ekonomisini DSG şanzıman teknolojisi sayesinde artırıyor. 200 Nm tork sağlayabilen motor 0’dan 100 km hıza 9.3 saniyede ulaşabilirken maksimum 197 km/s hız yapabiliyor. Aynı motorun diğer bir versiyonu ise benzinli seçeneklerin en başında yer alıyor. 75 beygir güce ve 95 Nm torka sahip bu 1 litre benzinli motor 0’dan 100 km hıza 14.3 saniyede ulaşabilirken maksimum 172 km/s hız yapabiliyor. Daha üst bir seçenek olan 4 silindirli 1.2 litre benzinli motor ise 90 beygir gücüne ve 160 Nm torka sahip. 0’dan 100 km hıza 10.7 saniyede ulaşırken maksimum 184 km/s hız yapabiliyor. Ibiza’daki tek dizel seçenek ise 90 beygire sahip 1.4 litre TDI dizel motor. 230 Nm itiş gücüne sahip motor 0’dan 100 km hıza 10.9 saniyede ulaşırken maksimum 182 km/s hız yapabiliyor. Motorların en güçlü performansa sahibi ise sportif Cupra modelinde bulunan 192 beygir 1.8 litre 4 silindirli TSI benzinli motor. 320 Nm gibi yüksek bir itiş gücüne sahip bu motor ile Ibiza 0’dan 100 km hıza 6.7 gibi kısa bir sürede ulaşırken maksimum 235 km/s hız yapabiliyor.

Yakıt Tüketimleri

Pek çok farklı görünüş ve donanım seçeneği sunan SEAT’ta her bütçeye göre bir Ibiza mevcut. Yüksek fiyat performansa sahip araçlar üretmesiyle ünlü Seat’ın Ibiza modeli de istisna değil. İyi bir donanımla gelen aracın motorlarının yakıt tüketimleri de cep yakmıyor.

Motor seçeneklerinin en verimlisi 1.4 litre TDI dizel motor. Ortalama 100 km’de 3,9 litre yakıt tüketen araç 104 g/km CO2 emisyonuna sahip. Benzinli seçenekler dizeller kadar verimli olmasa da yakıt ekonomileri gayet iyi ve yeni 3 silindir motorlar aracın sürüş keyfini artırıyor. 110 beygir 1.0 EcoTSI motor 100 km’de ortalama 4,4  litre yakıt tüketirken 102 g/km CO2 emisyon değerine sahip. Daha az kuvvetli 75 beygir 1.0 litre motor ise 100 km’de ortalama 5,2 litre yakıt tüketirken 118 g/km CO2 emisyon değerine sahip. 4 silindirli 1.2 litre TSI motor 100 km’de ortalama 4,9 litre tüketime sahip iken CO2 emisyon değeri de 116 g/km. En güçlü ve en hızlı 192 beygirli 1.8 litre motor ise 100 km’de ortalama 6,2 litre yakıt tüketirken kilometre başına 145 gram CO2 emisyon değerine sahip.

İç Dizayn ve Donanım

pictureicon-seat-ibiza-2016-picture-32-of-77-interior-image-resolution

Önceki modellerinde sahip olduğu keskin görünümlü çizgiyi koruyan SEAT Ibiza yeni versiyonunda araca Led gündüz farları ile daha çok kişiselleştirme seçeneği eklemiş. Kısa çıkıntıları, ince kasa kıvrımları ve açılı farları sayesinde yaşına rağmen hala etraftaki en şık superminilerden biri. Ibiza’nın iç tarafı ondan beklenileceği şekilde sağlam yapıya sahip ve kabin boyunca iyi kalite plastikler kullanılmış. Bunlarla yetinmeyen SEAT aracı revize ederken iç dizayna büyük bir önem göstermiş. İç dizayn artık daha modern ve temiz. Eski modellerdeki, çok sayıda buton ve ayar çubuğuna sahip sistemin aksine araca yeni, renkli ve dokunmatik bir multimedia sistemi eklemiş. Yenilenen kadran da daha çekici ve daha okunabilir olmuş. Konsolun üst kısmında yer alan havalandırmalar araca daha spor bir hava katılmasında yardımcı olmuş. SEAT için gelenek haline gelen, kullanıcıların canlı renk paletleriyle ve tasarım seçenekleriyle kendilerine özel bir araç oluşturması imkanı Ibiza’da da yer edinmiş. Yeni renk paletleriyle gelen seçenekte mor, mavi, kırmızı ve ya gri gibi renkleri radyatör ızgarası çevresine veya yan aynalara uygulayabiliyorsunuz. Bununla birlikte bu renkleri ayrıca kabinde bulunan havalandırma çevrelerine, direksiyona ve vites topuzuna da ekleyebiliyorsunuz. 27 farklı jant seçeneğinin içinde bulunan çift renkli jantların içinde velvet, bismuth, turuncu, mavi ve kırmızı gibi renk seçenekleri de mevcut. Araca isteğiniz doğrultusunda çift çizgili bir gövde stickerı da ekleyebiliyorsunuz. Araç birbirinden canlı 15 farklı renk seçeneği ve 10 farklı iç döşeme seçeneği ile geliyor.

Boyutlar

Aracın önceki versiyonlarına göre boyutlarında pek bir değişiklik yok. Ön taraftaki sürücü ve yolcuya ayrılan alan gayet iyi, ön taraftaki kapı yanlarında ve torpido gözündeki depolama alanları da yeterli. 4 metre uzunluğundaki araç yaklaşık 1.7 metre genişliğinde ve 1.4 metre yüksekliğinde. Daha geniş olan station Ibiza modeli ise hatchback kasalı modelden 200 cm daha uzun. Kabinde Isofix çocuk koltuğu bağlantı noktalarına da standart olarak yer verilmiş. Arka koltuklar yerindeyken hatchback Ibiza’daki bagaj hacmi 292 litre, koltukları kapattıktan sonra da 847 litre gibi bir bagaj hacmine sahip olabiliyorsunuz. Sınıf standartlarındaki bu bagaj size yeterli gelmiyorsa station Ibiza ST modeli size 430 litre gibi geniş bir bagaj hacmi sunuyor. Bu modelde de koltukları katlayınca 1164 litre gibi bir bagaj hacmine sahip oluyorsunuz.

Güvenlik

Ibiza, içinde 6 hava yastığı, stabilite kontrolü gibi donanımlar bulunan, standart olarak sunulan geniş güvenlik özelliklerine sahip. Seat’ın güvenirliğini tekrar yansıtan araç EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 üzerinden 5 tam skor almış. Güvenlik seçeneklerinde ESBS (Elektronik Stabilite Frenleme Sistemi), Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Hold)  gibi özellikler bulunurken, revizyon sonrasında Yorgunluk Tespit Sistemi araç ile birlikte tanıtılmış. Yorgunluk Tespit Sistemi direksiyonun başında uyuyakalırsanız bunu algılıyor ve bir alarm çalıp sizi uyandırarak olası kazaları önlüyor. Yeni eklenen özelliklerden bir diğeri de “İkincil Çarpışma Freni”. Bu sistem hava yastıklarını açacak kadar büyük bir çarpışma sonracı aracı otomatik olarak yavaşlatıyor. Bu sistem Elektronik Stabilite Kontrolü’nün (ESP) aktive edilip doğru zamanda fren yapması ile çalışıyor.
Siz de SEAT’ın çarpıcı fırsatlarına göz atmak ve bir SEAT Ibiza sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Seat Ibiza Fiyat Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.