Kampanya Bulucu

Renault Zoe Z.E. Zen İncelemesi

Renault’un tamamen elektrikli otomobiller kategorisinde ürettiği Zoe, yakık tüketimi yapmadığı için çevreye ve doğaya zarar vermediği gibi küçük boyutları ile de şehir içi ulaşımın en iyi üyelerinden biri olmaya aday olarak geliyor.

Tasarımda Şirin Hatlar

Güçlü araçlarda karşımıza çıkan dinamik ve sert dizaynlar yerine oldukça şirin bir hayvanı andıran tasarıma sahip Zoe, bayanların fazlasıyla hoşuna gidecek bir görünüm ile geliyor. Küçük araçlar kategorisine yakın boyutları olan Zoe’nin bol mavi renge sahip oluşu, büyük jantları ve şirin tasarımı ile otomobilin oldukça hoş bir görüntü kazanmasını sağlıyor.

Renault Zoe’nin iç mekan tasarımı ve kullanım alanı da dış dizayn gibi oldukça başarılı. Aynı şirin hatlar iç tasarımda da kullanılmış görünüyor. İç dizaynın tasarımında konfor da fazlasıyla gözetilmiş. Özellikle arabada konfor isteyenlere yönelik birçok detay göze çarpıyor. Araçta bulunan klimanın ise oldukça fonksiyonel özellikleri bulunuyor. Zoe’nin kliması; hava temizleyici, iyonlaştırıcı ve sakinleştirici gibi işlevlere sahip. Ayrıca bunlarla da kalmayıp dışarıda bulunan havanın kalitesi Zoe ile analiz edilebiliyor.

Renault’un yeni aracı Zoe’nin multimedya donanımı da oldukça tatmin edici. Öyle ki Renault’un çoğu modellerinde bulunan R-Link özelliği ile Twitter erişimi sağlamak mümkün. Ayrıca e-mail okuma özelliği de yine bu donanımda mevcut.

Elektrikli Motor ile Farklı Bir Sürüş Deneyimi 

Renault Zoe, hali hazırda elektrikli motor kullanarak mevcut pek çok araçtan ayrılıyor. 88 HP güç ve 220 Nmtork üreten motor, performans isteyenler için pek de tatmin edici olmasa da aracın elektrikli oluşu ilk kalkış hızını normal araçlara göre bir hayli hızlandırmış durumda. Fakat ilk kalkışın hızlı olması kadar gaz pedalının bırakıldığında aracı yavaşlaması da bir hayli hızlı. Hatta öyle ki normal hızlarda frene bile çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Aracın freni ise düşük hızlarda normal araçlara göre biraz daha sert tepki veriyor. Elektrikli motor sayesinde güç kayıpsız üretildiğinden dolayı Zoe’nin ara hızlanmaları beslemeli birçok araca göre oldukça iyi performans sunuyor.

Renault Zoe Z.E. Zen

Zoe, maksimum 135 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu hıza sahip oluşu, küçük boyutları ve elektrikli motoru ile Renault Zoe, tam manasıyla bir şehir içi otomobili olduğunu kanıtlıyor. Zoe’nin şarj süresi ise maksimum doluşta ortalama 130-150 km arası bir yol mesafesi kadar dayanmakta. Tabii ki şarj süresinin duruş-kalkış miktarına ve yol yapısına göre değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.