Kampanya Bulucu

RENAULT TALİSMAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Talisman İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasında kendini kanıtlamış ve herkes tarafından sevilen lider markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Talisman modeli ile araç piyasalarında herkesi kendine hayran bırakıyor. Renault Talisman modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda D sınıfıyla öne çıktığını görebiliyoruz. D sınıf segmentinin en farklı ve çekici tasarımlarından bir tanesine sahip olan Talisman modelinin gündüz farları hem C biçiminde tasarlanmış hem de LED teknolojisiyle oluşturulmuş.

Bunun yanı sıra araçtaki ızgara büyükçe bir yapıya sahip olarak konumlandırılmış. Ayrıca aracın yan tasarımı da tıpkı ön tasarım gibi dinamik ve sportif biçimde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra aracın sportifliğini korumak adına bagaj kapağı daha kısa biçimde şekillendirilmiş. Ayrıca aracın arka kısmındaki tasarımında da yine LED özellikli oluşturulan stop lambaları dikkatleri çekmekte. Bu stop lambalarının etrafına dizayn edilmiş olan ince ve zarif çizgiler ise aracın kalite hissini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Araçta touch ve icon olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği mevcut.

Tüm bu dış donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra metalik boya seçeneği her iki donanım paketinde de isteğe bağlı olarak sunulmakta. Bunun dışında araçta yer alan yan aynalar ve kapı kolları tasarımın akıcılığını ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra yan aynalara LED özellikli sinyaller entegre edilmiştir. Aracın touch donanım paket seçeneğinde yatay formlu sürekli yanan LED özellikli arka aydınlatma yer alırken; icon donanım seçeneğinde ise yatay formlu sürekli yanan FULL LED özellikli arka farlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra icon donanım paket seçeneğinde ise eller serbest özellikli bagaj kapağı ve karartılmış camlar bulunmaktadır.

Ayrıca touch donanım paket seçeneğinde 17″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar yer alırken; icon donanım seçeneğinde ise 18″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 19″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlara ise aracın icon donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak sahip olabilirsiniz.

İç Donanım ve Tasarımı

renault talisman iç tasarım

Renault ailesinin Talisman modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri ise aracın en az dış tasarım özellikleri kadar etkileyici biçimde oluşturulmuştur. Araçta elektronik klima, merkezi kilit sistemi, 7″ boyutunda oluşturulmuş TFT renkli LED özellikli gösterge ekranı, eller serbest Renault Card sistemi ile elektrikli park freni ve otomatik yanan farlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yağmur sensörü, eve kadar takip sistemli farlardan olan follow me home farlar ve sürücü odaklı biçimde oluşturulmuş kendiliğinden kararan iç dikiz aynası da bulunmaktadır. Tüm bu özellikler aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler haricinde aracın touch donanım paket seçeneğinde elektrikli katlanan ve ısıtmalı dış dikiz aynaları yer alırken; icon donanım paket seçeneğinde ise elektrikli katlanan, ısıtmalı, hafızalı dış dikiz aynaları bulunmaktadır. Bunun haricinde tek dokunuşla açılabilir özellikte olan elektrikli ön ve arka camlar, deri direksiyon simidi ve sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi de aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ayrıca aracın touch donanım paket seçeneğinde yükseklik ayarlı, elektrikli bel desteği ayarlı ve masajlı sürücü koltuğu ile yükseklik ayarlı, manuel bel desteği ayarlı ön yolcu koltuğu bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler dışında ise aracın icon donanım paket seçeneğinde elektrikli ayarlanabilen, hafızalı, havalandırmalı, elektrikli bel desteği ayarlı, masajlı sürücü koltuğu ile yine elektrikli ayarlanabilen, havalandırmalı, elektrikli bel desteği ayarlı, masajlı ön yolcu koltuğu ve ısıtmalı ön koltuklar standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra 1/3 ve 2/3 oranında katlanabilir niteliğe sahip olan arka koltuk sırtlığı, ön ve arka koltuk kol dayanağı ve 12 volt değerinde priz gibi özellikler de aracın tasarımına entegre edilmiştir. Bu özelliklerin yanı sıra aracın touch donanım seçeneğinde siyah kumaş döşeme yer alırken; icon donanım paket seçeneğinde ise siyah deri döşeme bulunmaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın tasarımına Renault ailesinin çok sevilen özelliklerinden olan değişken direksiyon sertliği, değiştirilebilir nitelikteki motor sesi, değişken motor tepkiselliği, ayarlanabilir özellik gösteren klima performansı ile ayarlanabilir ekran stilleri ve renkler, ayrıca koltuk masaj ayarı gibi unsurlar da eklenmiştir. Radyo, MP3 çalar sistemi, direksiyondan kumandalı olan ve rahatlıkla kontrol edilebilen müzik sistemi, USB ve bluetooth bağlantısı gibi unsurlar da aracın tasarımında standart olarak yer almaktadır. Aracın touch donanım paket seçeneğinde 7″ boyutunda dokunmatik ekran yer alırken; icon donanım paket seçeneğinde ise 8.7″ boyutunda dokunmatik ekran bulunmaktadır.

Ayrıca aracın her iki donanım paket seçeneğinde de arkamys 3D özellikteki ses sistemi ile Renault R-LINK 2.0 internet bağlantılı navigasyon ve multimedya sistemi yer almaktadır. Bu sistemler sayesinde istediğiniz müziği dinleyebilir; yolculuklarınızı çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

renault talisman teknik özellikleri

Renault ailesinin Talisman modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve göz kamaştırıcı olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.5 dCi , motor hacmi 1461 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 110 bg 4000 d/d, maksimum tork 260 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,9 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,0 l/100 km, şehir dışı 3,4 l/100 km, ortalama ise 3,6 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 95 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4848 mm, genişlik 1869 mm, yükseklik 1463 mm, dingil mesafesi 2808 mm, bagaj hacmi 515 lt, yakıt depo kapasitesi 52 lt, boş ağırlık 1497 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Talisman modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin gayet iyi olmasından dolayı bu konudaki performansının da tatmin edici olduğunu çok rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle aracın süspansiyon sistemine baktığımızda teknik özellikleri de göz önünde bulundurularak orta sertlikte bir sistem tasarlanmış. Bu süspansiyon sistemi sayesinde aracın dış tasarımında bulunan dinamik tasarım sürüşe ve yol tutuşa da aynı şekilde dinamiklik katmış. Ayrıca araçta bulunan 4Control sistemi de yol tutuşu ve performansı genel itibariyle başarılı kılmış diyebiliriz. Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Renault Talisman modelinin teknik özelliklerine uygun olarak araca entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, acil fren destek sistemi olan AFU, ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi gibi özellik ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı; tüm bunların yanı sıra Hill Holder yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır. Ayrıca adaptif cruise control ise aracın icon donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası gibi özellikler de tasarımda yerini almıştır. Ayrıca eller serbest özelliğine sahip park sistemi ile güvenli mesafe uyarı sistemi icon donanım seçeneğinin kontrol paketi içinde yer almaktadır.

Renault Talisman Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.