Kampanya Bulucu

RENAULT SCENİC FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Scenic İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasında yer alan ve en iddialı markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Scenic modeli ile araç piyasalarında herkesi kendine hayran bırakarak yerini alıyor. Scenic modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. MPV araç sınıfında başarılı temsilcileri bulunan Renault ailesi Scenic modeli ile bir kez daha kendisini kanıtlamış oldu diyebiliriz. Renault Scenic modelinin sahip olduğu özellikleri bakımından aslında araç tam bir arazi aracı konumda yer almakta. Araç MPV sınıfından olduğu için yerden yüksekliği bir hayli fazla. Ayrıca aracın tüm etrafında yer alan kaplamalar ise spor ruhunu ortaya çıkarmış. Bunun yanı sıra aracın ön kısmında bulunan hava girişi ve ızgaralar sportifliğe ve dinamikliğe uyması adına genişçe tasarlanmış.

Bu özellikler haricinde aracın ön tamponunda bulunan kaplamalar aracın şıklık hissini arttırmış. Bunun yanı sıra aracın arka kısmındaki tasarımı da tıpkı ön kısımdaki tasarım kadar dinamik ve atik. Araca spor yapıya uyması adına sert ve keskin çizgiler ile dokunuşlar da entegre edilmiş. Araçta touch ve icon olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği mevcuttur. Araçta yağmur ve far sensörleri, LED teknolojisiyle oluşturulmuş olan gündüz farları ile sis farları ve 16″ boyutunda tasarlanmış olan flexwheel jantlar yer almaktadır. Bu özellik ve donanımlar aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Tüm bu dış tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra elektrikli, katlanabilir özelliklere sahip olan ısıtmalı nitelikte dış dikiz aynaları, sürücünün rahatı ve güvenliği için hazırlanmış olan arka park sensörü, grand scenic özellikli tavan barları ve 17″ boyutunda tasarlanmış olan alüminyum alaşımlı jantlar da bulunmaktadır. Bu özellikler ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Aracın oval ve yuvarlak özellikli yapısıyla özdeşleşen bu özellikler ise aracın kalite hissini arttıran unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

İç Donanım ve Tasarımı

Renault Scenic iç tasarım

Renault ailesinin Scenic modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri ise aracın tıpkı dış tasarım özellikleri kadar daha ilk bakışta herkesi kendisine hayran bırakır. Hem sürücü odaklı hem de yolcu odaklı biçimde tasarlanan iç mekana baktığımızda dikkatleri çeken ilk şey aslında aracın geniş ve ferah iç hacmi oluyor. Scenic modelinde açık renk döşemeleri tercih eden Renault ailesi, aracın tasarımına cam tavanı da eklemeyi ihmal etmiyor. Bunun yanı sıra yine Renault ailesinin sevilen ve tercih edilen özelliklerinden olan anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği sayesinde aracın şıklık ve kalite hissi artıyor. Araçta kullanılan malzeme kalitesi ise tartışılmayacak biçimde iyi düzeyde.

Bu özellikler haricinde araçta yerini alan R-LINK dokunmatik özellikli 2.0 internet bağlantılı navigasyon ve multimedya sistemi ise yolculuklarını eğlenceli bir hale getiriyor. Araçtaki navigasyon ekranının kullanımı ise son derece rahat. Ayrıca Renault Scenic modelinde kullanılan dijital gösterge aracın son teknoloji ile oluştuğunu gösterir nitelikte. Bunun yanı sıra Scenic modelinde sadece sevdikleriniz için değil; aynı zamanda eşyalarınız için de bir hayli saklama gözü bulunmakta. Büyükçe tasarlanan torpido gözünün yanı sıra kapı cepleri, ayrıca her koltuğun altında bulunan çekmeceler ise tüm eşyalarınıza yer bulmakta.

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra kișiselleștirilebilir özellikte olan renkli TFT ekranlı gösterge paneli, çift bölgeli otomatik klima, sürücü odaklı biçimde hazırlanmış olan yükseklik ayarlı sürücü koltuğu gibi özellikler araçta standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra katlanabilir nitelikte olan arka koltuk, direksiyondan kumandalı olan ve çok rahat biçimde kontrol edilebilen CD, MP3 çalar, radyo, bluetooth ve USB bağlantısı ve koyu karbon döşeme ile deri özellikli direksiyon simidi gibi özellik ve donanımlar ise aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Bu özellikler haricinde bagaj zeminine gizlenebilir nitelikte olan üçüncü sıra koltuklar, carminat TomTom özellikli navigasyonlu 7″ boyutunda oluşturulmuş olan dokunmatik ekran, uzun yükleme konumuna getirilebilen yolcu koltuğu ve leke tutmayan koltuk kumaşları aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca sürücü tarafında gözlük yerleştirme yeri, kahverengi veya bej parçalı deri koltuk döşemeleri ve raylı orta yerleştirme konsolu ve raylı kolçak gibi özellik ve donanımlar ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

Renault Scenic teknik özellikleri

Renault ailesinin Scenic modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve tatmin edici olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.5 dCi , motor hacmi 1461 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 110 bg 4000 d/d, maksimum tork 240 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 13,3 s, maksimum hız 180 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 5,8 l/100 km, şehir dışı 4,4 l/100 km, ortalama ise 4,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 119 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4622 mm, genişlik 1809 mm, yükseklik 1479 mm, dingil mesafesi 2702 mm, bagaj hacmi 530 lt, yakıt depo kapasitesi 60 lt, boş ağırlık 1390 kg ve son olarak lastik boyutu 205/55 R 17 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Scenic modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu konudaki performansının da son derece yeterli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın süspansiyon sistemine baktığımızda  orta sertlikte oluşturulan sistem sayesinde konfor odaklı biçimde yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca Renault Scenic modelinin cam ve ses yalıtımı da iyi olduğundan dolayı aracın içine sürücüyü rahatsız eden rüzgar uğultusu, motor sesi, trafik gürültüsü gibi sesleri iç mekana yansımaz. Bunun yanı sıra MPV segmentindeki aracın sınıfındaki en iyi yol tutuşa sahip araçlardan bir tanesi olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Direksiyon sisteminin de derinlik ve yükseklik ayarlı olmasından dolayı hem hassasiyeti hem de geri bildirimi tatmin edicidir. Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı gerçekten etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Renault Scenic modelinin teknik özelliklerine uygun olarak araca entegre edilmiştir. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi, acil fren destek sistemi olan AFU gibi özellik ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı gibi özellikler ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Tüm bu güvenlik donanımlarının yanı sıra ise Hill Holder olarak bilinen yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır.

Siz de bu benzersiz özelliklere sahip olan Renault Scenic modeline ulaşmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız,

Renault Scenic Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.