Kampanya Bulucu

RENAULT MEGANE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Megane İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasındaki lider markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Megane modeli ile araç piyasalarında çarpıcı biçimde herkesi kendine hayran bırakıyor. Megane modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Sedan araç sınıfının en iyilerinden bir tanesi olan Megane modelinin dış tasarımına baktığımızda araçtaki büyük nitelikteki farlar dikkatleri çekiyor. Ayrıca farların çamurluğa doğru uzanan yapısı araca hem sert hem de sportif bir görüntü veriyor. Bunun yanı sıra hava girişinin diğer modellere oranla daha küçük tutulması araca farklı bir hava katıyor. Ayrıca aracın yan tasarımı da tıpkı ön tasarım gibi sportif ve dinamik biçimde oluşturulmuş. Bu dinamiklik araca konumlandırılan çizgilerle sağlanmış. Aracın arka kısmında yer alan stop lambaları ise farklı ve değişik yapısıyla daha ilk bakışta dikkatleri çekiyor.

Renault Megane aracında joy, touch ve icon olmak üzere üç adet paket donanım seçeneği mevcut. Metalik boya aracın her üç donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak bulunan unsurlardan bir tanesi. Bunun yanı sıra araçta bulunan yan aynlar ve kapı kolları tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde konumlandırılmış. Ayrıca sürekli yanan özellik gösteren 3D edge LED özellikli arka farlar ise aracın kalite hissini arttıran özelliklerden bir tanesi. Elleriniz serbest biçimdeyken kullanabileceğiniz bagaj kapağı ise aracın icon donanım seçeneğinde standart olarak bulunurken; touch donanım seçeneğinde ise isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

Ayrıca elektrikli açılabilir özellik gösteren panoramik cam tavan icon donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra karartılmış camlar icon donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin haricinde aracın joy donanım seçeneğinde 16″ boyutunda oluşturulmuş çelik jant kapakları bulunurken; touch donanım paket seçeneğinde 16″ boyutunda oluşturulmuş alüminyum alaşımlı jantlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aracın icon donanım paket seçeneğinde ise 17″ boyutunda oluşturulmuş olan alüminyum alaşımlı jantlar yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

renault megane iç tasarım

Renault ailesinin Megane modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı biçimde oluşturulmuştur. Aracın joy ve touch donanım paket seçeneklerinde manuel klima standart olarak yer alırken; icon donanım seçeneğinde ise elektronik klima bulunmaktadır. Bunun yanı sıra merkezi kilit sistemi, follow me home olarak bilinen eve kadar takip sistemli far grubu, elektrikli ve ısıtmalı özellik gösteren dış dikiz aynaları ve tek dokunuşla açılan elektrikli ön ve arka camlar aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra 7’’ boyutunda hazırlanmış olan TFT renkli LED özellikli gösterge ekranı aracın icon donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Ayrıca eller serbest biçimde kullanılabilen Renault Card sistemi de aracın touch ve icon donanım paket seçeneklerinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli park freni, otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü gibi donanımlar aracın icon donanım seçeneğinde standart olarak yer alırken; touch donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak yer almaktadır. Bu özellikler haricinde sürücü odaklı biçimde tasarlanmış olan ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Elektrikli bel destekli, masajlı sürücü koltuğu

Tüm bu iç donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra elektrikli katlanan dış dikiz aynaları aracın yine icon donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunur. Ayrıca Renault Megane modelinde deri direksiyon simidi bulunmaktadır. Bunun haricinde sürücünün konforu için tasarlanmış olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi ile yine sürücü odaklı hazırlanan yükseklik ayarlı sürücü koltuğu aracın her donanım paket seçeneğinde yer almaktadır. Manuel bel desteği ayarlı sürücü koltuğu ise touch donanım seçeneğinde mevcuttur. Elektrikli bel destekli, masajlı sürücü koltuğu ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Ayrıca 1/3 ve 2/3 oranında katlanabilir niteliğe sahip olan arka koltuk sırtlığı da aracın tasarımına entegre edilmiştir. Ön ve arka koltuk kol dayanağı ise aracın touch ve icon donanım seçeneklerinde yer almaktadır.

Tüm bu iç tasarım özellikleri haricinde araçta 12 volt değerinde priz de bulunmaktadır. Ayrıca aracın joy ve touch donanım seçeneklerinde siyah kumaş döşeme bulunurken; icon donanım seçeneğinde ise parçalı deri siyah kumaş döşeme bulunmaktadır. Ayrıca değişken direksiyon sertliği, değiştirilebilir özellikteki motor sesi, yine değişken motor tepkiselliği ile ayarlanabilir nitelikte olan klima performansı ve yine ayarlanabilir nitelikte olan ekran stilleri ve renkleri; ayrıca ayarlanabilir ambiyans aydınlatması gibi özellikler aracın icon donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Ayrıca aracın her donanım paket seçeneğinde radyo, MP3 çalar sistemi, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB bağlantısı ve bluetooth bağlantısı gibi donanımlar yer almaktadır. Bunun dışında joy ve touch donanım seçeneklerinde 4,2″ boyutunda ekran yer alırken; icon donanım paket seçeneğinde ise 7″ boyutunda dokunmatik ekran bulunmaktadır. Ayrıca Renault ailesinin sevilen donanımlarında olan R-LINK 2.0 internet bağlantılı navigasyon ve multimedya sistemi gibi özellikler de yine aracın  icon donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

renault megane teknik özellikleri

Renault ailesinin Megane modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.6 16 V , motor hacmi 1598 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 84 hp 5500 d/d, maksimum tork 156 Nm 4000 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,8 s, maksimum hız 190 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü benzin, yakıt tüketimi şehir içi 8,6 l/100 km, şehir dışı 5,0 l/100 km, ortalama ise 6,3 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 142 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4632 mm, genişlik 1804mm, yükseklik 1443 mm, dingil mesafesi 2711 mm, bagaj hacmi 486/1562 lt, yakıt depo kapasitesi 49 lt, boş ağırlık 1322 kg biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Megane modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı bu konudaki performansının da on derece yeterli olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın sedan sınıfından olmasından dolayı süspansiyon sisteminin orta sertlikte tasarlandığını söylemek mümkün. Bu süspansiyon sistemi hem sürücüye yeterli konforu sunmakta hem de yol yüzeyindeki kısa darbeleri iç mekana yansıtmadığından yolcuları da düşünmekte. Direksiyon sisteminin ise hassasiyeti ve geri bildirimi yine süspansiyon sistemi gibi uygun nitelikte hazırlanmış. Bu anlamda genel olarak yol tutuşunun başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Megane modelinin teknik özelliklerine uygun olarak konumlandırılmıştır. Araçta kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi, acil fren destek sistemi olan AFU gibi özellik ve donanımlar standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı; tüm bunların yanı sıra Hill Holder yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır.

Renault Megane Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.