Kampanya Bulucu

RENAULT KADJAR FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Renault Kadjar İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Ülkemizdeki araç piyasasında lider markalardan bir tanesi olan Renault ailesi Kadjar modeliyle yine piyasalarda göz kamaştırıyor. Kompakt crossover sınıfından olan Kadjar modelinin dış tasarımını, iç tasarımını, teknik özelliklerini, sürüş dinamiklerini ve son olarak ise fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz.  Aracın dış tasarımına baktığımızda güçlü, sert ve dinamik bir tasarıma sahip olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bunun yanı sıra aracın far grubu ince tasarımı ile kalite hissini arttırmakta. Ayrıca bu far grubunun içine konumlandırılmış olan LED özellikli gündüz aydınlatmaları ise aracın son teknolojiyle oluşturulduğunun kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra iki adet farın arasına konumlandırılmış olan radyatör ızgarası ve Renault markasının logosu da tasarıma eklenmiş.

Renault Kadjar modeli kompakt crossover sınıfından bir model olduğu için Renault ailesi tasarımda tavan raylarına da yer vermiş. Böylece aracın yan tasarımı geniş ve büyük bir görünüm almış. Aracın arka tasarımında yer alan stop lambaları tıpkı ön bölümdeki farlar gibi ince biçimde tasarlanmış. Ayrıca stop lambalarının orta kısmında geri ve sinyal lambaları yer almakta. Aracın gövde bölümünde olduğu gibi arka tarafta yer alan tamponların altında da siyah kaplamalar bulunmakta. Araçta touch ve icon olmak üzere iki adet donanım paket seçeneği bulunmakta. Aslında paket seçeneklerinin arasında çok büyük farklar bulunmasa da Renault ailesinin böyle bir tasarıma gittiğini söylemek mümkün.

Metalik boya seçeneği aracın her iki donanım paket seçeneğinde de isteğe bağlı olarak bulunmakta. Bunun yanı sıra araçta bulunan yan aynlar ve kapı kolları tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuş. Ayrıca bahsedilen bu yan aynalara LED özellikli sinyaller de entegre edilmiş. Ayrıca yine LED teknolojisiyle oluşturulan arka farlar ise aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almakta. Tavan bari ile karartılmış camlar ise aracın icon donanım seçeneğinde standart olarak bulunurken; touch donanım seçeneğinde macera paketinin içinde yer almaktadır. Aracın her iki donanım paket seçeneğinde 17″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar yer almaktadır. Bunun dışında 19″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlara ise icon donanım paket seçeneğinde isteğe bağlı olarak ulaşabilmek mümkün. Ayrıca araçta yan basamak ve çamurluk koruma donanımı, ışıklı yan bar, alüminyum pedal kiti gibi özellik ve donanımlar da yer almaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

renault kadjar iç tasarım

Renault ailesinin Kadjar modelinin iç donanım ve tasarım özellikleri aracın en az dış tasarım özellikleri kadar göz dolduruyor ve hem sürücüyü hem de yolcuları kendine hayran bırakıyor diyebiliriz. Aracın orta konsolunun üstünde yer alan havalandırma kumandaları standart olarak bulunmakta. Ayrıca bu kumandaların hemen altına konumlandırılmış olan 7″ boyutunda bir ekran da bulunmaktadır. Bu ekranın biraz daha altında ise klima kumandaları bulunmakta. Ayrıca Renault Kadjar modelinin gösterge kısmında 7″ boyunda TFT ekranı da yer almakta. Ayrıca bu bölüm klasik hız devir göstergesi biçiminde dijital olarak sunulmakta. Bunun yanı sıra araçta 472 litrelik bagaj hacmi bulunmakta. Hatta arka koltuklar yatırıldığında bu hacim 1478 litreye kadar çıkabiliyor. Böylece hem sevdiklerinize hem de eşyalarınıza çok rahatlıkla yer bulma imkanı yaratıyor.

Tüm bu iç tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra aracın touch donanım paket seçeneğinde manuel klima bulunurken; icon donanım seçeneğinde ise elektronik klima yer almaktadır. Ayrıca merkezi kilit sistemi, eller serbest biçimde kullanabileceğiniz Renault card sistemi ve elektrikli park freni gibi unsurlar aracın her donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak bulunurken; touch donanım seçeneğinde ise muson paketinin içinde yer almaktadır. Follow me home olarak bilinen eve kadar takip sistemli farlar aracın her iki donanım paket seçeneğinde yer almaktadır.

Bu özellikler dışında kendiliğinden kararan iç dikiz aynası icon donanım seçeneğinin panorama paketinde yer almaktadır. Ayrıca elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları, elektrikli ön ve arka camlar ve deri direksiyon simidi aracın her iki donanım seçeneğinde yer almaktadır. Elektrikli katlanan özellikte oluşturulmuş dış dikiz aynaları ise aracın icon donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde sürücü odaklı biçimde dizayn edilmiş olan yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, sürücü koltuğu yükseklik ayarlı ve sürücü koltuğu bel desteği ayarı gibi özellikler ise araçta standart olarak bulunmaktadır. Nappa özellikli deri direksiyon ise icon donanım paket seçeneğinin kutup paketi içinde yer almaktadır.

Bu özelliklerin yanı sıra katlanabilir nitelikte olan ön yolcu koltuğu, tek tuşla katlanan özellikteki arka koltuklar ve arka koltuk kol dayanağı ve bardak tutucular ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra 1/3 ve 2/3 oranında katlanabilir niteliğe sahip olan arka koltuk sırtlığı, ön koltukta bulunan kol dayanağı ve 12 volt değerindeki priz ise aracın her iki donanım seçeneklerinde standart olarak bulunan özelliklerdendir. Panoramik cam tavan icon donanım seçeneğinin panorama paketi içinde yer alırken; ısıtmalı ön koltuklar ve elektrikli sürücü koltuğu ise yine icon donanım seçeneğinin kutup  paketi içinde bulunmaktadır.

Bu özelliklerin yanı sıra radyo, MP3 çalar, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB bağlantısı ve bluetooth bağlantısı gibi özellikler araçta standart olarak yer almaktadır. son olarak 7″ boyutundaki capacitive dokunmatik ekran ile Renault R-LINK 2.0 özellikli internet bağlantılı navigasyon sistemi ve multimedya sistemi gibi donanım ve özellikler ise aracın icon donanım paket seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Teknik Özellikleri

renault kadjar teknik özellikleri

Renault ailesinin Kadjar modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın en az iç ve dış tasarım özellikleri kadar iyi düzeyde ve verimde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 1.5 dCi, motor hacmi 1461 cc, silindir adedi 4, maksimum güç 110 hp 4000 d/d, maksimum tork 260 Nm 1750 d/d şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; 0-100 km/s hızlanma 11,9 s, maksimum hız 182 km/s şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine baktığımızda ise; ön hava kanallı disk, arka ise disk şeklindedir.
  • Aracın yakıt özelliklerine bakarsak; yakıt türü dizel, yakıt tüketimi şehir içi 4,2 l/100 km, şehir dışı 3,8 l/100 km, ortalama ise 3,9 l/100 km şeklindedir. Ayrıca aracın CO2 emisyonu 103 gr/km biçimindedir.
  • Son olarak aracın boyut özelliklerine baktığımızda ise; uzunluk 4449 mm, genişlik 1836 mm, yükseklik 1613 mm, dingil mesafesi 2646 mm, bagaj hacmi 472 lt, yakıt depo kapasitesi 55 lt, lastik boyutu 225/45 R19 biçiminde olduğunu görüyoruz.

Sürüş Dinamikleri

Renault markasının Kadjar modelinin sürüş dinamiklerine, performansına ve yol tutuş özelliklerine baktığımızda ise aracın kompakt crossover özelliğinden dolayı süspansiyon sistemi daha sert biçimde ayarlanmış. Bu süspansiyon sistemi sayesinde yol tutuşu başarılı biçimde gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca kısa darbeleri de iç mekana yansıtmayan aracın direksiyon sisteminin hassasiyeti de sürücü odaklı biçimde tasarlandığından, geri bildirimi gayet iyi verim sağlamaktadır.  Bunun yanı sıra sürüş dinamiklerini, yol tutuşu ve performansı etkileyecek olan güvenlik özellikleri de Kadjar modeline entegre edilmiştir. Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi olan ABS, elektronik denge programı ESC, ASR olarak bilinen elektronik patinaj önleme sistemi, acil fren destek sistemi olan AFU gibi özellik ve donanımlar araçta standart olarak yer almaktadır. Ayrıca sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleyici ile Cruise Control olarak bilinen hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı ve Hill Holder yani yokuşta kalkış destek sistemi gibi unsurlar da araçta yer almaktadır.

Renault Kadjar Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.